Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme Víc: Blázni do Jizerek - vytvořte s námi Stezku Svobody

Vytvořte spolu s námi v Jizerkách Stezku Svobody. Atraktivní okruh malebnou přírodou nabídne vedle radosti z pohybu také možnost vrátit se v myšlenkách k historii a vzdát hold základní lidské potřebě - svobodě. Přispějte, prosím, na dokončení společného díla obyvatel třech obcí, kteří ve jménu dobré věci nezištně spojili své síly.

vybíráme od 19.10.2020
94 271 Kč
vybráno 106 % z 89 000 Kč

přispělo

72 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Jsme sousedé a chalupáři z Horního Maxova a Stezku Svobody tu společně stavíme s obyvateli Lučan nad Nisou a Jindřichova. Žijeme spokojeně obklopeni krásnou přírodou. Většina staveb je však prostá, vše je ztvárněno levně a účelně jako za starých časů. To, co nám tu opravdu schází, je něco zdánlivě nepotřebného. Něco obohacujícího, co naší krajině přinese nový rozměr. A tak naše komunita před dvěma lety zrealizovala myšlenku výsadby lip svobody ve všech třech obcích našeho města Lučany nad Nisou. Doplnily je kruhové lavičky z dílny našeho architekta, na jejichž výrobě se podílelo také několik místních řemeslníků. Stezka Svobody propojí všechny tyto lípy a tím i naše město, stane se jeho živou tepnou. Na téměř třináctikilometrovém okruhu vznikne celkem dvanáct zastavení. Tato zastavení budou mít podobu žulových sloupků, na jejichž vrcholu bude usazena skleněná krychle s vybraným citátem o svobodě. Vše doplní informační tabule.
Pomozte nám přeměnit sen ve skutečnost a dokončit naší stezku, která bude zároveň vaše.
Náš tým je již nyní velmi široký. Jeho součástí je také ústav sociální péče Domov Maxov. Díky němu získává naše činnost důležitý sociální rozměr. Klienti a zaměstnanci Domova přímo participují na aktivitách v rámci našich společných projektů, Stezku Svobody nevyjímaje.
Rádi bychom, aby Stezka Svobody byla obohacující pro každého, kdo se po ní vydá. Staňte se součástí našeho týmu a podpořte svým příspěvkem toto unikátní propojení občanské iniciativy, krásné přírody, pohybu a umění. 


V současné chvíli jsou vysazeny lípy svobody, trasa Stezky je vyznačena, jsou vybrána místa zastavení a v SUPŠS Železný Brod probíhá výroba skleněných krychlí a studentská soutěž na téma ztvárnění citátů. K realizaci nám zbývají finální úpravy krychlí, instalace jednotlivých zastavení v terénu, postavení 3 laviček a vytištění průvodce, který provede Stezkou nejen Vás, ale zábavnou formou i vaše děti. A s tím nám můžete pomoci právě Vy. Přispějte, prosím, na dokončení Stezky Svobody a zanechte společně s námi hodnotný odkaz příštím generacím.

Pokud nám i tak zbydou nějaké finance, peníze využijeme na slavnostní otevření Stezky, 8.5.2021

Vítězný příspěvek bude odměněn vlastnoručně upečenou bábovkou od dvojnásobné medailistky z mistrovství světa v jízdě v boulích Nikoly Sudové (Matějcové), která právě v Horním Maxově společně se svou rodinou žije.

Projekt byl podpořen Českou spořitelnou a Nadací Via v programu Dokážeme víc. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace České spořitelny zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč! Tak se k nám honem přidejte a těšte se na bábovku! ;-)

Všechny dárce srdečně zveme na slavnostní otevření Stezky Svobody, které se uskuteční 8.5.2021 u kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Horním Maxově.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Poslední kopání děr v Lučanech nad Nisou. 😊 Jdeme na usazování pilířů…

Do kopání děr na Jindřichově šli jindřichovští doslova po hlavě.:-)

Prvního hloubení děr pro pilíře jednotlivých zastavení se ujali kluci z Domova Maxov. Odvedli neskutečnou práci a moc jim děkujeme. :-)


Trasa Stezky Svobody je kompletně vyznačená ( pár detailů ještě doladíme :-)). Značilo se na stromy, kameny, sloupy i ploty.:-)

Wow, díky moc!! Výzva je aktivně spuštěna necelých 48 hodin a jsme v polovině naší vysněné částky!!Díky všem

Založení projektu

Díky a těším se na další hezký projekt Maxováků i bábovku od Nikoly :-)

Tomáš Bauer
1 001 Kč

Maxov Sobě

Trautmberk
100 Kč

"Především neztrácejte touhu chodit. Každý den se prochodím ke stavu tělesné i duševní pohody a chůzí se zbavuji všech nemocí. Prochodil jsem se ke svým nejlepším myšlenkám a vím, že žádná myšlenka není tak tísnivá, aby se z ní člověk nevychodil."
Søren Aabye Kierkegaard (1813-1855)

Dárce

Vážím si všech co se podílejí jakoukoliv měrou na projektu Stezky Svobody či jiných akcích.
Fandím Bláznům do Jizerek, protože Horní Maxov je pro mne od dětství srdcová záležitost.
Přeji všem mnoho zdaru v této nepříznivé době.

Hana Smíšková ml.

Život v horách je svobodný, drsný a spravedlivý...

Jizerský Drak
10 000 Kč

Těším se na vaší stezku i bábovku od Nikoly. Dá někdo víc?

Miroslava Tůmová
4 000 Kč

Dík za krasny projekt, který s Vámi mohu sdilet🙂.

Jana Noskova
500 Kč

Hodně štěstí, zdravíme ze severu! A na shledanou až ty časy pominou...

Helena Prochazka
2 000 Kč

Ať mír dál zůstává s touto krajinou....

Veronika Stibůrková
1 000 Kč