Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme Víc: Blázni do Jizerek - vytvořte s námi Stezku Svobody

Vytvořte spolu s námi v Jizerkách Stezku Svobody. Atraktivní okruh malebnou přírodou nabídne vedle radosti z pohybu také možnost vrátit se v myšlenkách k historii a vzdát hold základní lidské potřebě - svobodě. Přispějte, prosím, na dokončení společného díla obyvatel třech obcí, kteří ve jménu dobré věci nezištně spojili své síly.

vybíráme od 19.10.2020
94 271 Kč
vybráno 106 % z 89 000 Kč

přispělo

72 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Jsme sousedé a chalupáři z Horního Maxova a Stezku Svobody tu společně stavíme s obyvateli Lučan nad Nisou a Jindřichova. Žijeme spokojeně obklopeni krásnou přírodou. Většina staveb je však prostá, vše je ztvárněno levně a účelně jako za starých časů. To, co nám tu opravdu schází, je něco zdánlivě nepotřebného. Něco obohacujícího, co naší krajině přinese nový rozměr. A tak naše komunita před dvěma lety zrealizovala myšlenku výsadby lip svobody ve všech třech obcích našeho města Lučany nad Nisou. Doplnily je kruhové lavičky z dílny našeho architekta, na jejichž výrobě se podílelo také několik místních řemeslníků. Stezka Svobody propojí všechny tyto lípy a tím i naše město, stane se jeho živou tepnou. Na téměř třináctikilometrovém okruhu vznikne celkem dvanáct zastavení. Tato zastavení budou mít podobu žulových sloupků, na jejichž vrcholu bude usazena skleněná krychle s vybraným citátem o svobodě. Vše doplní informační tabule.
Pomozte nám přeměnit sen ve skutečnost a dokončit naší stezku, která bude zároveň vaše.
Náš tým je již nyní velmi široký. Jeho součástí je také ústav sociální péče Domov Maxov. Díky němu získává naše činnost důležitý sociální rozměr. Klienti a zaměstnanci Domova přímo participují na aktivitách v rámci našich společných projektů, Stezku Svobody nevyjímaje.
Rádi bychom, aby Stezka Svobody byla obohacující pro každého, kdo se po ní vydá. Staňte se součástí našeho týmu a podpořte svým příspěvkem toto unikátní propojení občanské iniciativy, krásné přírody, pohybu a umění. 


V současné chvíli jsou vysazeny lípy svobody, trasa Stezky je vyznačena, jsou vybrána místa zastavení a v SUPŠS Železný Brod probíhá výroba skleněných krychlí a studentská soutěž na téma ztvárnění citátů. K realizaci nám zbývají finální úpravy krychlí, instalace jednotlivých zastavení v terénu, postavení 3 laviček a vytištění průvodce, který provede Stezkou nejen Vás, ale zábavnou formou i vaše děti. A s tím nám můžete pomoci právě Vy. Přispějte, prosím, na dokončení Stezky Svobody a zanechte společně s námi hodnotný odkaz příštím generacím.

Pokud nám i tak zbydou nějaké finance, peníze využijeme na slavnostní otevření Stezky, 8.5.2021

Vítězný příspěvek bude odměněn vlastnoručně upečenou bábovkou od dvojnásobné medailistky z mistrovství světa v jízdě v boulích Nikoly Sudové (Matějcové), která právě v Horním Maxově společně se svou rodinou žije.

Projekt byl podpořen Českou spořitelnou a Nadací Via v programu Dokážeme víc. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace České spořitelny zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč! Tak se k nám honem přidejte a těšte se na bábovku! ;-)

Všechny dárce srdečně zveme na slavnostní otevření Stezky Svobody, které se uskuteční 8.5.2021 u kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Horním Maxově.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Poslední kopání děr v Lučanech nad Nisou. 😊 Jdeme na usazování pilířů…

Do kopání děr na Jindřichově šli jindřichovští doslova po hlavě.:-)

Prvního hloubení děr pro pilíře jednotlivých zastavení se ujali kluci z Domova Maxov. Odvedli neskutečnou práci a moc jim děkujeme. :-)


Trasa Stezky Svobody je kompletně vyznačená ( pár detailů ještě doladíme :-)). Značilo se na stromy, kameny, sloupy i ploty.:-)

Wow, díky moc!! Výzva je aktivně spuštěna necelých 48 hodin a jsme v polovině naší vysněné částky!!Díky všem

Založení projektu

Sorokovi, Karlov 79

Renata Soroková

Ať se dílo podaří

Martincovi

Těšíme se na otevření Stezky.

Jiří Přibyl
650 Kč

Tak a je to!
Skvělý nápad, držím palce

Rezab Jan
5 000 Kč

Skvělá myšlenka 😉

Marie Oczadly

Lidé sobě, za svobodu pohybu v krásné Přírodě, to se nám líbí!;-)

Radim Tanzyna

Ať je Stezka Svobody symbolem svobody ve všech směrech.

Miroslav Halama
500 Kč

Krásný projekt Ivana a Michal

Dárce
5 000 Kč

Příbram zdraví Horní Maxov, těšíme se na květen, snad se potkáme a dáme buřta a pivko. ;)

Stibůrek Tomáš
1 000 Kč

Těšíme se na otevření Stezky a děkujeme všem organizátorům za jejich činnost! Alena a Igor Linhartovi

Alena Linhartová
1 000 Kč