Právě teď! o.p.s.


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Bezpečný program pro SENIORY v nebezpečné době

Dle ohlasů seniorů, se kterými jsme v kontaktu, je pro ně během pandemie COVID-19 náročné nejen omezení osobních kontaktů a z toho plynoucí sociální vyloučení, ale i zrušení vzdělávacích, sportovních a komunitních aktivit, které udávaly rytmus a často i smysl jejich života. To jim lze zajistit bezpečnou formou v on-line prostředí o čemž jsme se přesvědčili na jaře. V on-linu se v současnosti senioři naživo zábavnou formou vzdělávají, trénují paměť, učí se jazyky, cvičí, navštěvují Dámský klub či přednášky, nebo prostě jen tak, naživo klábosí a sdělují si své pocity, obavy, ale i drobné radosti, které zažívají, což pomáhá v boji proti sociálnímu vyloučení, kterému jsou teď, díky další vlně kovidu, extrémně vystaveni. Rádi bychom jim tato živá setkávání v bezpečném on-line prostředí znovu dopřáli. Pomozte nám je realizovat, tím, že je začnete finančně podporovat. Bez VÁS to nezvládneme!

vybíráme od 17.10.2020

Bezpečný program pro SENIORY v nebezpečné době

Podpořte bezpečný program pro seniory v (zejména pro ně) nebezpečné době. Během pandemie senioři strádají sociálním vyloučením a ztrátou osobních kontaktů.

To jim lze zajistit bezpečnou formou v on-line prostředí o čemž jsme se přesvědčili už na jaře. A i teď se naživo neformálně vzdělávají, trénují paměť, učí se jazyky, cvičí, nebo prostě jen tak, naživo klábosí a sdělují si své pocity, obavy, ale i drobné radosti, které zažívají.

Opět jim tato živá setkávání v bezpečném on-line prostředí dopřáváme. Podpořte nás a podpořte tak velmi důležité on-line programy napomáhající proti sociálnímu vyloučení seniorů. Bez vás to nezvládneme!
22 700 Kč

přispělo

21 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomozte nám podpořit to, co skvěle fungovalo na jaře a běží o teď!


Podpořte co se už na jaře osvědčilo a nejlépe napomáhalo v boji proti sociálnímu vyloučení a ztrátě osobních kontaktů a často i důstojnosti seniorů. To, co pomáhalo, byla živá setkávání v on-line prostředí.
 
Byli jsme jedni z mála v Evropě, kdo se do něčeho takového pustil. Bojovali jsme díky tomu sice s menší mírou technických znalostí seniorů, ale bojovali jsme úspěšně od prvních dnů jarní krize a pomáhali jim připojit se, jak se dalo.
 
Díky tomu se senioři v on-line bezpečném prostředí naživo vzdělávali, trénovali paměť, učili jazyky, cvičili, navštěvovali Dámský klub či různé přednášky, nebo prostě jen tak, naživo klábosili a sdělovali si své pocity, obavy, ale i drobné radosti, které zažívali.

V tuto chvíli, přesto, že nemáme zajištěné financování tato živá setkávání v bezpečném on-line prostředí seniorům znovu dopřáváme. Ale bez financí to jde jen chvilku. Podpořte nás ať se nám program připravuje lépe a lehčeji.

Uvítáme i jakékoli nabídky na zajištění přednášky, ukázku rukodělných prací, nebo třeba vedení čtenářského kroužku.

Pokud Vás zajímá, co za vaše peníze zajistíme, tak třeba následující:

  • 300 Kč - čas technického pracovníka zajišťující zkoušku s novým přednášejícím
  • 500 Kč - odměna lektorovi za lekci
  • 800 Kč - odměna technického pracovníka za dohled nad hladkým průběhem lekce/přednášky
  • 1.000 Kč . odměna odbornému přednášejícímu za přednášku
Velká část aktivit je a bude zajišťovaná dobrovolnicky.

A pak taky, jako většina firem (ano, neziskovka je firma jako každá jiná) potřebujeme platit za nájem kanceláře, vedení účetnictví, telefony atp.  Pokud byste  věděli o někom, kdo by byl ochoten dlouhodobě a pravidelně podporovat naši činnost, dejte nám vědět.

Více se o našich aktivitách dozvíte na našem webu, nebo facebooku.

Děkujeme!

Za váš dar vám naši senioři radostně "zarepují"


Výběr z našich videí najdete na našem YouTube kanále.

Pro zajímavost ukázky z jarního programu:
PS. neuměle upravené ilustrační foto: Pixabay

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se daří.

Hana Čamrová
300 Kč

Poděkování za pěkný program pro seniory.

Jarmila Vašíčková

Přeji mnoho příjemných zážitků.

Linda Kostrůnková
1 000 Kč

Děkujeme za všechny vaše aktivity. I když se všech nemůžeme zúčastnit, jsme moc rádi, že myslíte na ostatní. Zdravím a přeji mnoho úspěchů za sebe i za manžela.

Dárce

Obdivuji všechny, kdo se seniorům věnují. Ivetu Luxovou obzvlášť. Náplň vaší činnosti je bohatá a zaujme snad každého. vaše on-line programy jsou velmi užitečné. Já se v nich zatím neorientuji, ale vždy si měsíční program přečtu. Těším se, až budeme mít možnost se setkávat osobně. Ještě jednou díky všem.

Věra Hajšmanová
300 Kč