CZ / EN

Místní místním, z.ú.


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

A co ti venku?

Nouzový stav bude tentokrát snad krátký, ale staví lidi v bez domova před nové obtíže. V nízkoprahových centrech je omezený provoz. Kempy pro lidi bez domova pravděpodobně nebudou a hostely zavedené pro ně na jaře, nemohou přijímat nikoho nového. A tak jsou ti, kdo zůstali venku, o to více závislí na terénních programech. Pomozte nám zajistit kvalitní čerstvé balené jídlo pro terénní programy Naděje a Armády spásy. Drobným darem můžete v této nelehké době podpořit lidi v nouzi a zároveň svůj oblíbený podnik! Pokud jste někdy uvažovali o pomoci lidem bez domova, nyní je ta správná chvíle.

vybíráme od 16.10.2020
87 257 Kč
vybráno 100 % z 87 000 Kč

zbývá

9 dní

přispělo

124 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Není právě krize nejvhodnější dobou, abychom byli solidární s lidmi v nouzi okolo nás?
V předchozí karanténě jsme s Vaší pomocí zásobovali jídlem obyvatele azylových domů, aby nemuseli vycházet a podstupovat riziko nákazy COVID-19.

Věříme, že aktuální opatření skončí již v listopadu a azylové domy a další střediska pomoci nouzový stav ustojí. Zavedena ale nebyla žádná podpůrná opatření ani doplňková podpora pro lidi žijící přímo na ulici. Mnozí přišli o základní finance a možnosti získání stravy, často zůstávají jejich jedinou oporou terénní pracovníci. Chceme proto posílit terénní programy největších pražských poskytovatelů sociálních služeb nabídkou kvalitního a výživného jídla pro lidi, kteří během nouzového stavu a v začínající zimě zůstávají venku.

Přispěním zároveň podpoříte pražské kavárny a bistra, které se rozhodly přípravy jídla zhostit.
Tyto lokální podniky tak získají jistou krátkodobou zakázku, což i jim pomůže překonat období bez odbytu a příjmů.

Spolu s místními podniky dodáme výživné jídlo terénním programům organizací Naděje a Armáda spásy Praha, Sociální služby. Za 4.800 Kč budeme schopni pokrýt kapacitu obou terénních programů na jeden den.

Foto: jaro 2020, Místní místním a solidární podniky dodávají jídlo azylovým domům během první vlny nouzových opatření covid-19.

Podniky, které díky Vašemu příspěvku zajistí jídlo pro lidi bez domova:


Celý rok tyto místní podniky nabízí služby zdarma lidem v nouzi. Nyní se, i přes vlastní náročnou situaci, znovu rozhodly pomoci. Za peníze vybrané v této výzvě připraví výživné sandwiche a bagety pro lidi bez domova. Podpoříte jejich práci, podpoříte lidi v nouzi. Jedním příspěvkem. Děkujeme!

* Kavárna Pražírna – Praha 2
* Potrvá – Praha 6
* ROH družstevní kavárna – Praha 3
* prostor39– Praha 3
* Sociální bistro Střecha– Praha 3
* Jídelna kuchařek bez domova– Praha 5

Finance, které zbydou po zajištění jídla, pošleme na konci výzvy sociálnímu podniku Přestupní stanice, která před nadcházející zimou dodá lidem v ulicích teplé oblečení. Protože je důležité mít nejen plné břicho, ale také zůstat i v teple!

Akci koordinuje nezisková organizace Místní místním (*2019), která usiluje o destereotypizaci bezdomovectví a přináší společnosti nástroje solidarity s lidmi v nouzi. Vytváříme síť kaváren, restaurací a dalších podniků, které poskytují pomoc zdarma lidem bez domova a komukoliv v nouzi. Podporujeme také umělce a muzikanty se zkušeností s bezdomovectvím.


Foto: jaro 2020, Místní místním rozdávají potravinovou pomoc a teplé jídlo během první vlny nouzových opatření covid-19.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu


Pokračujeme! Nouzový stav nekončí, a tak ani my nepřestáváme. Naděje už od příštího týdne vystačí s materiálním zabezpečením od Magistrátu, ale Armáda spásy má o dodávání baget a sendvičů pro terénní program nadále zájem. A protože by byla škoda nevyužít volné kapacity podniků a ochoty našich skvělých dobrovolnic a dobrovolníků, budeme sami vydávat jídlo o víkendech, kdy terénní programy nefungují. Jen díky Vám je to možné!

Domluvili jsme se s terénními programy na pokračování dodávek baget a sendvičů.
Prodlužujeme proto výzvu (zatím) do 8. listopadu, a s tím se zvyšuje i částka, kterou potřebujeme vybrat. Děkujeme, že nám pomáháte! Do ulic už putovalo 600 baget a sendvičů!

Založení projektu

Dekuji za vasi pracu

Ivan Ďatko

Thank you for the great initiative!! Thank you for your kindness and compassion!

Dárce

Jste skveli!

Karolina Gosciniak

Držím palce!:)

Šárka Kašparová
1 000 Kč

Drzim palce, velky respekt za to, co delate!

Pavla Bartosikova
300 Kč

:-)

Pedro Campos

Držím palce:-)

Adam
3 000 Kč

Moc držím palce :-) Přeji hodně sil a zdraví :-)

Marie Horáková
2 000 Kč

Super iniciativa! Děkujeme! Všem venku i vevnitř držim palce, ať to zvládnem

Dagmar Miškovská

Drzte se

Braithwaite Katerina
1 000 Kč