Domov pro zvířata z.s.


Zvířata Životní prostředí

Pomoc s dokončením ohrady pro krávy

EDIT 24.06.2021 >> 13.06.2021 jsme opět zahájili po více jak půl roce práce v zimní ohradě pro krávy. Začali jsme terénními úpravami povrchu, odvožením přebytečného bláta a hnoje. Veškeré práce probíhaly za účasti zjednané firmy a jejích zaměstnanců. Celková částka dle faktury činí necelých 33 tisíc Kč, s tím že 1/3 byla již zaplacena, zbytek bude dle dohody se zhotovitelem uhrazen na splátky. V současné době opět hledáme financování pro dokončení celé akce s názvem "Pomoc s dokončením ohrady pro krávy." Stále nám zbývá udělat: - srovnat terén a nechat část hlíny ještě odvozit -nakoupit další silniční panely -nakoupit štěrk -panely nechat položit na konkrétní místo Odhadovaná částka se pohybuje kolem 60 tis Kč>> Moc prosíme, pokud by jste nám opět mohli pomoci s dokončením tohoto projektu pro "holky" budeme moc vděčni. EDIT 17.12.2020 <<V současné době máme 3/4 práce hotové, za vybraných 27. tis jsme nakoupili použité silniční panely, 60m2 panelů nám výborně pokryje podlahu v přístřešku a zbytek použijeme na okolí ohrady, vznikne tam zpevněné místo, které holkám poskytne komfort během upršených blátivých dnů. Na toto betonové plato umístíme příkrmiště. Doprava panelů stála 7.5 tis. Před dovezením panelů bylo třeba srovnat povrch ohrady a také vyvozit hnůj, který tam zůstal nejen po zimě ale také z předchozích let, kdy tam byla jiná zvířata, Toto vyvožení stálo 8 tis. Jelikož se nejedná s klasický sjízdný terén, museli jsme sehnat speciální techniku, která panely přímo do ohrady položí a ještě před položením upraví terén výběhu. Bude zapotřebí asistence dvou strojů a dvou lidí, kteří toto zvládnou během dvou dnů. Tato finální akce, která se je vším všudy odhadována cca na dalších 35 tis. a je posledním co nás čeká a poté můžeme holky zabydlet v novém. Pomůžete nám prosím ještě s touto finální částkou splnit holkám sen? Bude to pro ně takové malé vánoční překvapení, když se vrátí z pastvy a pro nás z Domova to bude velký vánoční zázrak! Děkujeme >> V našem Domově žijí čtyři zachráněné krávy. Pro zajištění jejich pohodlí jsme se rozhodli vytvořit projekt, který by nám pomohl zafinancovat vybagrování části terénu a usazení betonových panelů do přístřešku a do jeho blízkého okolí, aby měly holky sucho v nejvíce namáhaných místech svého zimoviště suchu. Panely také plánujeme dát k vodě a ke krmnému kruhu. Původně byly v plánu PVC gumové podlahy, nicméně vzhledem k celkovému terénu zimoviště jsme se rozhodli pro panely. Mají dlouhou životnost, kdykoliv se dají dát pryč a využít někde jinde. V současné době hledáme, kde nejvýhodněji panely zakoupit, rozhodně budeme pořizovat již použité, protože nové jsou cenově někde úplně jinde. Odhadovaná částka za práci včetně pořízení panelů je +- 50.000 Kč. Budeme vděčni za jakoukoliv Vaší pomoc. Věříme v lepší svět, v takový, ve kterém se nebudou dělat rozdíly mezi zvířaty. Pomozte nám prosím zrealizovat tento projekt a pár zachráněným tvorům tak zlepšit jejich život.

vybíráme od 30.9.2020

Příspěvek na podhlahy do přístřešku

Díky Vašim příspěvkům můžeme dále pomáhat víc a víc zvířatům, která pomoc tolik potřebují. Děkujeme!
100 051 Kč

přispělo

137 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Věříme, že mezi zvířaty nejsou rozdíly a proto se snažíme našim svěřencům zajistit podmínky pro žití, tak jak si zaslouží. S každou Vaší pomocí jsme blíže vybudování bezpečného útočiště pro zachráněná zvířata. Děkujeme a pomoci si moc vážíme.

V současnosti se v Domově pro zvířata mimo jiné staráme o čtyři zachráněné kravičky. Každá má svůj příběh, každá je unikátní, svým vzhledem, osobností a povahou.


Snažíme se proto takto lidem ukazovat jaká doopravdy vlastně zvířata jsou, milující, krásná, něžná a přítulná. Krávy si tvoří pevná pouta ať rodinná nebo přátelská, pevně spolu drží a komunikují. Krávy jsou také úžasné matky.

Například naše pětiletá Holštýnka Jarmila byla zachráněná jako "nechtěný kus" z JZD. Ve svém věku (4 roky)  se stala pro mléčný průmysl naprosto nepotřebná a byla určená k vyřazení. Naštěstí se podařilo ji z těchto podmínek zachránit a sice si dodnes nese zdravotní potíže, kterých se možná nezbaví, dostala druhou šanci na to vést plnohodnotný "kravský" život spolu s ostatními u nás v Domově.

V současné době je pro nás velmi důležité zajistit holkám odpovídající podmínky přes zimu a proto jim chceme zajistit čistý a suchý přístřešek, pro jejich pohodlí.
Jsme v začátcích fungování azylu a Vaše pomoc je pro nás velmi důležitá. Ze srdce děkujeme všem, kteří nám posílají příspěvky a jsou tak součástí našeho nově vznikajícího Domova.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobrý den,

 za Domov pro zvířata bych Vám ráda poděkovala, že se díky Vám podařila vybrat krásná částka (skoro 60 tis), která nám pomohla zafinancovat projekt s dokončením přístřeku pro naše čtyři zachráněné krávy.

Ze srdce si vážíme každé korunky, která přistála na našem účtu.

Děkujeme
Domov pro zvářata z.s.
předseda spolku Radka Salzmannová

Založení projektu

Děkuji za vše, co děláte. Přeji krásný rok 2022! ❤️

Dárce
10 000 Kč

Jmenem vsech nasich sverencu Vam ze srdce dekujeme za krasny prispevek. ❤ Prejeme i Vam krasny rok 2022🙏🏻

Domov pro zvířata z.s.

Ať se kravičkám v zimě dobře bydlí! A vám, za vaši úžasnou práci, ať se daří a peníze přibývají. :-)

Dárce
3 000 Kč

Ať se kravičkám krásně bydlí! :)

Vendula Novotná
500 Kč

Diky ❤️

Karolina Polivkova
500 Kč

Děkuji za vás.

Veronika Friedrichová
500 Kč

Ať se daří!

Dárce
777 Kč

At se kravickam dobre bydlí v novém,zaslouží si to ❤️Dekuji ,ze to pro ne delate 🙏🏻

Eva Trnová
500 Kč

Držím palce ♥️🍀

Jana Hlavešová
1 000 Kč

Ať se vše vydaří a kravičky 🐄🐄 mají super domov. N+M

Milan Nelešovský
200 Kč

Držím palce a věřím, že kravičky budou mít krásný domov 😊 Káča

Kateřina Šebková
500 Kč