NoLog z.s.


Jiné

Nabízíme bezpečné technologické zázemí aktivismu. Podpořte nás.

Pomozte nám provozovat nástroje pro aktivisty, novináře i obecnou veřejnost. Bez sledování a analýzy osobních údajů, bez cíle generovat zisk.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Kdo jsme

NoLog je nezávislý IT kolektiv podporující jednotlivce i skupiny, které usilují o spravedlivější a udržitelnější svět. Delší dobu jsme provozovali služby pro užší okruh organizací, letos se nám ale povedlo narůst a získat dost prostředků k rozšíření projektu. Můžeme tak poskytnout bezpečné technické zázemí více lidem než kdy dříve. Třeba i vám.  

Co děláme

1) Provozujeme online nástroje pro veřejnost. Pořídili jsme si vlastní hardware a rozjeli jsme nástroje, které dokáže používat takřka kdokoli: sdílený textový editor, úložiště pro posílání větších souborů, aplikace k tvorbě anket, zkracovač odkazů a další.
2) Poskytujeme technologické zázemí organizacím. Od hostingu webů a e-mailů, přes sdílená úložiště souborů, komunikační fóra až po celé virtuální servery.
3) Vzděláváme o IT bezpečnosti. Poskytujeme školení pro aktivisty i novináře a chystáme rozsáhlou wiki. 

Naší zásadou je, že neukládáme žádná data identifikující uživatele, ať už jde o IP adresy, verze prohlížeče či další údaje – a dělat to nikdy nebudeme. Naše disky jsou šifrované, stejně jako komunikace uvnitř kolektivu. Když to jde, používáme end-to-end šifrování: vaše informace se zkrátka snažíme neznat.

Na co peníze využijeme

Všechnu práci odvádíme zdarma ve volném čase. Hardware, elektřina i prostor v datacentru ale stojí již teď několik tisíc měsíčně. Protože nebereme peníze od státu a naše služby nejsou zpoplatněné ani procpané reklamami, pořebujeme s náklady pomoci. Jedině tak dokážeme provoz udržet a rozšiřovat.
Proto ze všeho nejvíc oceníme pravidelný měsíční dar, protože i stovka měsíčně nám pomůže část nákladů pokrýt. 
S přivývajícími nároky na provoz potřebujeme také do naší infrastruktury přidat další servery a s tím se pojí jednorázové náklady na nákup hardware v řádu desítek tisíc korun. 

Další informace

Můžeme vám nebo vaší organizaci pomoc s fungováním, nebo se chceš do fungování NoLogu sám/sama zapojit? Napiš nám prosím na kolektiv@nolog.cz
Další informace můžeš najít na našem webu nolog.cz nebo nám napiš na darujme@nolog.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jste nejlepsi!

Dárce

Ať to funguje.

Miloš Hlávka
902 Kč

Hodně štěstí!

Dárce
200 Kč

díky za vaší práci.

Dárce
100 Kč