CZ / EN

Step by Step ČR, o.p.s.


Děti, mládež, rodina Vzdělávání a výzkum

Podpořte učitelky, které inspirují ostatní

Představte si, že chodíte do školy, kde vás to baví. Máte možnost zvolit si činnost, které se budete věnovat. Chápete, co se zrovna učíte a k čemu vám to je. Když uděláte chybu, vysvětlí vám, že je to skvělý způsob, jak se z ní poučit a příště to zkusit jinak. Nedostáváte známky, ale používáte sebehodnocení a spolu s učitelem/učitelkou si nastavíte plán, kam se v jednotlivých oblastech můžete posunout. Učíte se používat kritické myšlení, přebírat zodpovědnost za svá rozhodnutí a umíte si poradit, když nastanou problémy. Umíte naslouchat a pomoct, když někdo potřebuje, a víte, že ostatní pomohou vám.

vybíráme od 21.9.2020

Chci podpořit vzdělávání.

Svým finančním darem pomůžete zlepšit prostředí českých škol.
2 550 Kč

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ale nejlépe to řeknou samy děti ...
Jsme jedna z mála neziskovek, které nabízí ucelený didaktický program pro děti už od předškolního věku, kdy se formuje vztah ke vzdělání. V tomto věku je více než kdy jindy třeba u dětí podpořit chuť se učit a nabídnout jim podnětné prostředí, aby svůj potenciál mohly naplno rozvinout.

Máme za sebou více než 350 školících akcí a úspěšných projektů, více než 10.000 proškolených pedagogů, v naší síti je 250 škol s programem Začít spolu. V době koronakrize jsme podpořili a nadále podporujeme vzdělávání na dálku a spolupráci s rodinami, učitelům poskytujeme metodické konzultace online.

Ale je nás málo a bez finanční pomoci nemůžeme plnit cíle, které jsme si předsevzali.
Přispějte na činnost zkušených učitelek a učitelů, které inspirují ostatní.
Děti jsou naše budoucnost.

Váš příspěvěk bude využit na: 
1. náklady vyučujících z praxe, kteří pomáhají šířit program Začít spolu mezi ostatní učitele (cestovné, náhrady za dobu, kdy nemohou být ve své výuce)
2. konzultace s metodičkami programu s vyučujícími, kteří program Začít spolu používají
3. nákup software pro poskytování online konzultací a webinářů 
4. materiálové vybavení pro vznik didaktické laboratoře

DĚKUJEME!

Vzdělávací program Začít spolu®  (v mezinárodním označení Step by Step) je otevřený didaktický systém, který nabízí kvalitní a ucelené vzdělávání založené na konstruktivistické pedagogice a respektujícím přístupu k dítěti. Začít spolu je program hlavního vzdělávacího proudu, který je plně v souladu s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro MŠ a ZŠ. V ČR je realizován již od roku 1994. Jsme součástí mezinárodní vzdělávací sítě a kvalita pedagogické práce v programu je jasně definována standardy Kompetentní učitel 21. století: Mezinárodní profesní rámec kvality ISSA. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu