Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 300 673 Kč

přispělo

4419 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Každý malý střípek, každý malý příspěvek tvoří část skládačky, přání. Splněné přání vykouzlí úsměv na tváři seniora, díky za tu možnost znovu přispět a potěšit tak kohokoliv, kdo celý život pravděpodobně těšil a pečoval o jiné 🙏🙂

Petra Pelikánová
500 Kč

Přeji štěstí a zdraví v novém roce!

Olga Scholzová Vídenová
2 000 Kč

Přeji radost všem seniorům a aby se nikdo necítil sám!!

Michaela Esteve Gil Sýkorová
300 Kč

Doufám, že jsem aspoň tím málem přispěla k tomu, aby v téhle nelehké době měli mít proč staří lidé radost ze života. Je to úžasný projekt.

Pavla Novotná
500 Kč

Děkuji Vám za krásný projekt. Obzvláště pro starší spoluobčany tento rok nebyl lehký, přeju jim a ostatně i nám všem hlavně zdraví a šťastnější příští rok!!!

Hanka

Tým Testování ČSOB přeje mnoho štěstí a klidu do nového roku 2021.

Testování ČSOB
2 660 Kč

Dobry den,

chtel bych vas poprosit o zaslani potvrzeni o daru a to bud v PDF ci postou na adresu:

Potvrzeni vystavit na darce:
DNA Engineering s.r.o.
ICO: 07747365
Pernerova 697/35
Praha 8 - Karlin, Praha
18600

Zaslat na adresu:

Roman Horacek - DNA Engineering s.r.o.
Pernerova 697/35, recepce 7. patro
Praha 8 - Karlin,
Praha 18600

Dekujeme a prejeme hodne stesti v roce 2021!

DNA Engineering s.r.o. , ICO:07747365 Roman Horacek
1 500 Kč

:)

Petra Formáčková
200 Kč

Přeji hodně zdravíčka do nového roku.

Olinka
300 Kč

Já děkuji za Vaši obětavost a budu věřit,že se splní všechna letošní přání,díky a přeji všem hodně zdraví v dalším roce,zdraví Beňová.

Marcela Beňová
500 Kč