Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
949 216 Kč

přispělo

1446 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Prejeme krasne Vanoce!

Tomas Dusanek
1 000 Kč

Hodně štěstí a pevné zdraví všem!

Petr K.

Moc hezké Vánoce :-))

Marie Pštrossová
100 Kč

Všem seniorům přeji, ať na ně Ježíšek s ničím nezapomene,

Nela Magrotová
500 Kč

Veselé a zdravé vánoce

Daniela Havlová
1 000 Kč

Přeji všem seniorům krásné Vánoce a doufám, že svým drobným příspěvkem pomohu splnit někomu Vánoční přání. Děkuji, za tento projekt jeho tvůrcům!

Adam Černý

KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY VŠEM ♥️

Alžbeta Spoustová
10 000 Kč

PŘEJEME KRÁSNÉ A KLIDNÉ VÁNOCE.

Štejrovi
2 000 Kč

At někomu slouží, to málo ,co přispívám.

Helena Drevniaková

Uzasny projekt!!! Stal sa uz neodmyslitelnou sucastou nasich Vianoc. Pozdravujeme vsetky babicky a vsetkych dedeckov a prajeme im hlavne vela zdravicka!

Lujza Maro