Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata 2020

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 339 573 Kč

přispělo

4424 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od roku 2020 patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé čtyři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Sbírka běží vždy od Tří králů do Tří králů. Tedy po celý rok. Peníze, které se podaří ušetřit po nákupu všech dražších přání ze seznamu, pomáhají plnit přání pro kolektivy domovů po zbytek roku. Například nákupem venkovních společenských her, mobilních zahrádek, nebo předplatným návštěv odborně vedených zvířat.

Od ledna do září 2021 jsme přispěli na 66 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz za 1 533 353 Kč. A za stejné období jsme pořídili vybavení pro volnočasové aktivity a mobilní zahrádky do domovů pro seniory, předplatili canisterapeutické návštěvy u seniorů a přispěli na "babí léto na cestách" celkovou částkou 1 139 786 Kč. A tím nekončíme. Všechny nevyčerpané finanční dary zůstávají ve veřejné sbírce Ježíškova vnoučata a budeme z nich hradit nákladná přání seniorů v dalším období. Ježíškova vnoučata 2021 startují 15. listopadu. Sledujte nás na www.jeziskovavnoucata.cz a Facebooku.

Děkujeme

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuju, že můžu ❤️

Martina Škachová
1 000 Kč

Každý malý střípek, každý malý příspěvek tvoří část skládačky, přání. Splněné přání vykouzlí úsměv na tváři seniora, díky za tu možnost znovu přispět a potěšit tak kohokoliv, kdo celý život pravděpodobně těšil a pečoval o jiné 🙏🙂

Petra Pelikánová
500 Kč

Přeji štěstí a zdraví v novém roce!

Olga Scholzová Vídenová
2 000 Kč

Přeji radost všem seniorům a aby se nikdo necítil sám!!

Michaela Esteve Gil Sýkorová
300 Kč

Doufám, že jsem aspoň tím málem přispěla k tomu, aby v téhle nelehké době měli mít proč staří lidé radost ze života. Je to úžasný projekt.

Pavla Novotná
500 Kč

Děkuji Vám za krásný projekt. Obzvláště pro starší spoluobčany tento rok nebyl lehký, přeju jim a ostatně i nám všem hlavně zdraví a šťastnější příští rok!!!

Hanka

Tým Testování ČSOB přeje mnoho štěstí a klidu do nového roku 2021.

Testování ČSOB
2 660 Kč

Dobry den,

chtel bych vas poprosit o zaslani potvrzeni o daru a to bud v PDF ci postou na adresu:

Potvrzeni vystavit na darce:
DNA Engineering s.r.o.
ICO: 07747365
Pernerova 697/35
Praha 8 - Karlin, Praha
18600

Zaslat na adresu:

Roman Horacek - DNA Engineering s.r.o.
Pernerova 697/35, recepce 7. patro
Praha 8 - Karlin,
Praha 18600

Dekujeme a prejeme hodne stesti v roce 2021!

DNA Engineering s.r.o. , ICO:07747365 Roman Horacek
1 500 Kč

:)

Petra Formáčková
200 Kč

Přeji hodně zdravíčka do nového roku.

Olinka
300 Kč