Mary's Meals Česká republika z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Filantropie a dobrovolnictví

2 Komenský pro Mary's Meals

Vzdělání je budoucnost. To věděl už Komenský. Ale s prázdným žaludkem se toho moc nenaučíte. Proto se Jan spojil s Jenem a vyrazili pomáhat tam, kde to dává smysl. Jen 400 Kč stačí na školní jídlo pro jedno dítě na téměř celý rok.

2 Komenský pro Mary's Meals

ŠKOLA + JÍDLO = NADĚJE
147 157 Kč

přispělo

210 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
O Mary’s Meals

Hnutí Mary's Meals vzniklo v roku 2002 jako reakce na důsledky hladomoru ve východoafrickém Malawi. Od té doby se Mary’s Meals rozšířilo do 19 zemí napříč kontinenty. Pomoc spočívá v zajíštění jednoho vydatného jídla denně v místě vzdělávání pro děti, které to nejvíce potřebují. Tímto jsou zároveň podporovány v chození do školy a z dlouhodobého hlediska vede taková pomoc k zlepšení podmínek pro celou místní komunitu. Práce Mary’s Meals stojí na práci dobrovolníků, nejen při šíření povědomí, ale i v samotných programových zemích. Bez jejich aktivního zapojení by tak nemohlo již více než 1,6 milionu dětí mít každý den jistotu, že v místě vzdělávání dostanou najíst. 

Financování

Hnutí Mary’s Meals je založeno na závazku nízkonákladovosti a šetrného nakládání s dary, proto je průměrná roční částka pro jedno dítě pouze 459 Kč. V České republice jsou všechny provozní náklady pobočky hrazeny ze speciálních sponzorských darů. Výzva 2 Komenský je navíc zaměřena na pomoc konkrétním školám v Malawi a Keni a veškeré příspěvky poputují přímo k těmto dětem.

Sponzorované školy

Dary přijaté prostřednictvím této kampaně chceme použít ve prospěch dětí chodících do základní školy Kiango (okres Kisii, Keňa), kde je v současnosti zapsáno 1 027 žáků, z toho 503 chlapců a 524 dívek,  od prvního až do osmého ročníku. Škola má 24 stálých tříd, ve kterých učí 22 kvalifikovaných učitelů. V areálu školy je dostupná pitná voda z kohoutku, který se nachází v blízkosti kuchyně, a k dispozici je 18 suchých záchodů. Roční stravovací náklady pro celou školu činí 471 393 Kč. Více informací o škole zde.

Druhou malawijskou školou, na kterou poputují vybrané dary, je základní škola Dowa. V té je zapsáno dokonce 1157 žáků (opět rovnoměrně rozděleno na 563 chlapců a 559 dívek). Celkové náklady na roční provoz kuchyně pak činí 514 998 Kč. Více informací o škole zde.

Třetí školou je pak Nambo (též v Malawi). V roce 2019 ji navštěvovalo 1 019 dětí a celkové roční náklady činily 467 721 Kč. Na provoz této školy na letošní rok se vybíralo v rámci hudebního festivalu Zimohraní. Rádi bychom s pomocí dvou komenských zajistili dětem v tého škole jídlo i na příští rok.Více informací o škole zde.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za Vaši službu!

Zdeněk Lengál

Podporuji právě vás, protože mi to příjde jako nejlépe využité peníze, které se dostávají z velké většiny přímo dětem. Ale podporou Komenského mě štvete.
Vždyť si o něm něco zjistěte. Okultista, nenávidící Církev katolickou, v Kšaftu umírající matky píše, že Církev odkazuje panovníkům, aby ji ohněm spálili. Církev nazývá tam upírem a záletnicí. Zrádce národa - zval sem Švédy, poté Turky. Švédům vytypovával, co mají u nás ukrást. V Lešně kde ho jako emigranta přijali, zle se jim odplatil - pobízel sedmihradského vévodu ať se spojí se švédským králem a Lešno napadnou.
Ve spisech O pravých a falešných prorocích a Světlo v temnotách hájí božský původ různých vidění které prorokují zánik papežství a vítězství protestantů, mezi vizionáři i opilec Dráblík.
A co se týče jeho metod ve školství, nejdále byli v té době stejně jesuité.

Martin Pelka
400 Kč

skvělý nápad, moc díky za inspiraci, jak pomoci!

Věra Kosíková
1 800 Kč

Vyprošuji Boží požehnání pro toto úžasné dílo.

Anna Skřičková
500 Kč

Nastaven trvalý příkaz 600 Kč z účtu 4199681023 / 0800

Jan Kohout
600 Kč

.

Tomáš Plánička
400 Kč

Všechno nejlepší, Kačí!

Dino

Děkuji za Vaši práci...

Radim Šotkovský
1 000 Kč

Věřím, že tento příspěvek může někomu změnit život

Ivana Balcarová
400 Kč

Běhu zdar!

Tomáš Plánička
400 Kč