Mary's Meals Česká republika z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Filantropie a dobrovolnictví

2 Komenský pro Mary's Meals

Vzdělání je budoucnost. To věděl už Komenský. Ale s prázdným žaludkem se toho moc nenaučíte. Proto se Jan spojil s Jenem a vyrazili pomáhat tam, kde to dává smysl. Jen 400 Kč stačí na školní jídlo pro jedno dítě na téměř celý rok.

2 Komenský pro Mary's Meals

ŠKOLA + JÍDLO = NADĚJE
363 491 Kč

přispělo

400 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
O Mary’s Meals

Hnutí Mary's Meals vzniklo v roku 2002 jako reakce na důsledky hladomoru ve východoafrickém Malawi. Od té doby se Mary’s Meals rozšířilo do 19 zemí napříč kontinenty. Pomoc spočívá v zajištění jednoho vydatného jídla denně v místě vzdělávání pro děti, které to nejvíce potřebují. Tímto jsou zároveň podporovány v chození do školy a z dlouhodobého hlediska vede taková pomoc ke zlepšení podmínek pro celou místní komunitu. Práce Mary’s Meals stojí na práci dobrovolníků nejen při šíření povědomí, ale i v samotných programových zemích. Bez jejich aktivního zapojení by tak nemohlo již více než 1,8 milionu dětí mít každý den jistotu, že v místě vzdělávání dostanou najíst. 

Financování

Hnutí Mary’s Meals je založeno na závazku nízkonákladovosti a šetrného nakládání s dary, proto je průměrná roční částka pro jedno dítě pouze 459 Kč. V České republice jsou všechny provozní náklady pobočky hrazeny ze speciálních sponzorských darů. Výzva 2 Komenský je navíc zaměřena na pomoc konkrétním školám v Malawi a Keni a veškeré příspěvky poputují přímo k těmto dětem. 

Sponzorované školy

Dary přijaté prostřednictvím této kampaně chceme použít ve prospěch dětí chodících do základní školy Kiango (okres Kisii, Keňa), kde je v současnosti zapsáno 1 027 žáků, z toho 503 chlapců a 524 dívek, od prvního až do osmého ročníku. Škola má 24 stálých tříd, ve kterých učí 22 kvalifikovaných učitelů. V areálu školy je dostupná pitná voda z kohoutku, který se nachází v blízkosti kuchyně, a k dispozici je 18 suchých záchodů. Roční stravovací náklady pro celou školu činí 471 393 Kč. Více informací o škole zde.

Druhou malawskou školou, na kterou poputují vybrané dary, je základní škola Dowa. V té je zapsáno dokonce 1157 žáků (opět rovnoměrně rozděleno na 563 chlapců a 559 dívek). Celkové náklady na roční provoz kuchyně pak činí 514 998 Kč. Více informací o škole zde.

Třetí školou je pak Nambo (též v Malawi). V roce 2019 ji navštěvovalo 1 019 dětí a celkové roční náklady činily 467 721 Kč. Rádi bychom s pomocí dvou komenských zajistili dětem v této škole jídlo i na příští rok. Více informací o škole zde

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuji, za Váš projekt a přeji co nejvíc přispěvatelů.

Jitka Žižková

Dobrý den, přijměte prosím tuto platbu jako cenu za dražbu bankovky v galerii Knupp dne 23.9.2021. Děkuji.

Evžen Seyfried
20 000 Kč

dobrou chut

Petr Jaroš
400 Kč

💙

Barbora Havrlantová
400 Kč

Jsem ráda . že se mohu připojit k tak úžasné myšlence a činnosti. Díky Eva

Eva Bártková
500 Kč

krasny napad, tak snad to rozhýbeme co nejvic 👍

Martin Košina
400 Kč

Dnes jsem se s mamkou dozvěděla o Marys Meals. Je neuvěřitelné, že pouhých 400 korun může tak pomoci. Vaše aktivity budu i nadále sledovat. Jen tak bokem, jmenujeme se obě Marie. M. Kutalová

Marie Kutalová
800 Kč

Podporuji Vaše úsilí a rád jsem přispěl

František Košina
400 Kč

Děkuji za to, co děláte🙂

Zuzana Nápravníková
400 Kč

Držím palce, ať vybereme a naběháme co nejvíc! :) ♥

Běžící češtinář
400 Kč