CZ / EN

HoSt - Home-Start Česká republika, z.ú.


Filantropie a dobrovolnictví Děti, mládež, rodina

Podpořte naši práci s rodinami s dětmi v obtížné sociální situaci

Co pro dítě znamená hraní s mámou a tátou, společná vycházka nebo povídání? Všechno. Bohužel rodiče našich dětských klientů si s tím často nevědí rady a my se s nimi setkáváme ve chvíli, kdy hrozí odebrání dítěte z rodiny. A v tom do jejich bytů, obýváků a dětských pokojíčků přichází naše "mámy dobrovolnice" a terénní pracovnice. Jsou takovým HoStem v domovech klientů, který hledá cesty, jak podpořit zdravé vztahy a vznik bezpečného prostředí. Všechny nás totiž spojuje společný cíl, aby děti vyrůstaly doma. Děkujeme, že nám s tím pomáháte.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už téměř 20 let se potkáváme s rodiči, kteří pocházejí ze sociálně znevýhodněného prostředí a nedovedou sami vytvořit harmonické a podnětné zázemí pro své děti. Je těžké předávat lásku, jistotu a hranice, když jste je jako děti samy nepoznaly. Mámy a tátové našich dětských klientů často svá dětská léta a dospívání prožili v dětských domovech, byli týráni, zanedbáváni, svědky násilí. 

Rodiny s předškolními dětmi se k nám dostávají ve chvíli, kdy hrozí odebrání dítěte z rodiny. V České republice již teď vyrůstá v institucích skoro 7 tisíc dětí a to často kvůli tomu, že rodiče netuší, jak se správně o děti starat ve stabilním prostředí. To chceme změnit.

Věříme, že cestou ze začarovaného kruhu je pomoc zkušeného rodiče méně zkušenému, terénní práce a kvalitní psychoterapie. Zrovna tak jako rodiče učíme, jak sestavit funkční rozpočet, podporujeme je v jejich kompetencích anebo také radíme, jak si s dětmi zcela obyčejně hrát. Pomáháme profesionálně, s respektem a s láskou.

Organizace HoSt. Šťastné děti šťastných rodičů vyrůstající v přirozeném prostředí.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Skromná podpora užitečným aktivitám v době stále ještě nelehké.

Martin Točík
500 Kč

We love your org and the great work you're doing. Thank you!

Daniel William Mair

Pro dobrou věc v nedobré době - i menší dary mají smysl.

Martin Točík