Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj Filantropie a dobrovolnictví

Oživme společně třešňovku u Mnichova Hradiště

Pomozte nám vytvořit z třešňové aleje mezi Mnichovým Hradištěm a Hoškovicemi místo pro setkávání přátel, rodin a sousedů. Ve spolupráci s Nadací Via jsme spustili první obecní online sbírku a budeme moc rádi, pokud se zapojíte a pomůžete z našeho města udělat ještě hezčí místo pro život nás všech. V minulých letech jsme společnými silami obnovili historickou cestu do Hoškovic a vysázeli podél ní třešňovou alej. Do výsadby se zapojilo téměř 150 občanů, 11 spolků i řada místních firem. Získali jsme tak nejen pěší spojnici mezi městem a místní částí, ale také projekt, který chceme dál rozvíjet.

vybíráme od 16.8.2020

Děkujeme Vám!

62 700 Kč
vybráno 48 % z 130 000 Kč

zbývá

12 dní

přispělo

40 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jak plánujeme třešňovku oživit?


  • Zajistíme místa pro odpočinek
Chceme podél aleje vybudovat odpočinková místa a umístit na ně masivní dubové lavičky. Vznikne také informační panel o historii cest v krajině i aktuální snaze o obnovování pěšin. Nebude chybět ani popis výhledů do okolní krajiny i na vzdálené horizonty. Mobiliář vyrobí na míru drobní řemeslníci a místní firmy.

  • Uspořádáme Hradišťské třešňobraní
Založíme tradici obecní slavnosti kde se budou setkávat obyvatelé města se sousedy z Hoškovic, místní i přespolní, dospělí i děti. Společně ochutnáme, co se na stromcích urodilo a nebude chybět ani soutěž o nejlepší bublaninu nebo domácí zavařeninu.


  • Budeme pečovat o stromy 
Zajistíme odborný prořez, ošetření proti okusu, kontrolu úvazků a hlavně zálivku během suchých období, tak aby nám stromy co nejdéle vydržely a vzkvétaly - a za několik let poskytovaly také dostatek stínu i plodů


Sbírku realizujeme ve spolupráci s Nadací Via. Ta pomáhá proměnám veřejného prostoru, které podporují setkávání občanů a jejich aktivní zapojení. 

Připojte se k nám a pomozte z třešňovky vytvořit místo plné radosti! Ke každé vaší 1 Kč přidáme z obecního rozpočtu další 1 Kč, až do výše 30.000 Kč.

Děkujeme Vám.

Více informací najdete zde: https://www.mnhradiste.cz/tresnovka

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jste skvělí!
Na oživení třešňovky už díky vám máme k dispozici 60.000 Kč - 30.000 Kč jste přispěli vy a my jsme z rozpočtu města tuto částku zdvojnásobili.

Do cílové částky nám zbývá 70.000 Kč - podaří se nám je společně vybrat? 
Pojďme do toho! 

Moc si vážíme vaší podpory a už domlouváme výrobu a umístění mobiliáře.

Založení projektu

Ráda pomůžu svou kapkou a těším se na vzkvétání tohoto místa.

Eva Sirotková
500 Kč

Ať nám vzkvétá

Lenka Kusá
2 000 Kč

Rád podpořím dobrý nápad

Jaroslav Mizera
2 000 Kč