Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Lidská práva

Ať mají duhové rodiny kde hledat oporu

V rodinách lesbických či gay párů v celém Česku vyrůstají tisíce dětí. Právní postavení těchto rodin ale není srovnatelné s těmi ostatními. Pojďme to společně měnit.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Chraňte spolu s námi státem diskriminované děti a jejich rodiče

Gayové a lesby chtějí, mohou mít a také mají děti. V posledních letech u nás duhových rodin rychle přibývá, a proto cítíme, že je potřeba tohle téma otevírat mnohem častěji než doposud. Postavení dětí i jejich rodičů je však nevýhodné, současná legislativní nouze přináší řadu výzev a otazníků pro rodiny, ale také pro gay a lesbické páry, které založení rodiny teprve plánují. Jejich podpoře se ve spolku Prague Pride věnujeme již od roku 2014. 

Přidejte se k nám - nejjednodušší formou podpory je zaslání jednorázového daru nebo zadání trvalého příkazu. Společně dokážeme víc!

Jak duhovým rodinám pomáháme?

  • zdarma poskytujeme základní právní poradenství v otázkách postavení LGBT rodin 
  • vedeme soudní případy usilující o zrovnoprávnění postavení rodin
  • pořádáme pravidelná setkání pro páry i jednotlivce, kteří plánují děti
  • mapujeme potřeby duhových rodin, vydáváme výzkumy a studie, účastníme se konferencí a panelů o rodičovství
  • zabýváme se osvětou o situaci duhových rodin jak ve společnosti, tak v mediálním prostředí
  • organizujeme programy pro rodiny s dětmi, přednášky a debaty o LGBT rodičovství
Část našich aktivit jsme schopni financovat díky grantům, ale podpora jednotlivců je pro nás klíčová - jen ta nám totiž umožní rychlé a flexibilní reakce na současné dění. Staňte se dárcem a buďte součástí aktivity, která má přímý dopad na lidské životy. 

Výši vašeho příspěvku si určíte sami a kdykoliv můžete podporu ukončit. Váš dar využijeme na podporu duhových rodin tak, jak bude nejvíce potřeba, a budeme vás pravidelně informovat o tom, jak vaše prostředky pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců a budeme vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride.
 
DĚKUJEME!
 
Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem spolku nebo některého z programů anebo chcete pomoct jinak - třeba dobrovolničením? Napište Tereze na tereza@praguepride.com.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu