Nadace Partnerství


Giving Information Environment

Environmental Partnership

We financially support, educate and empower people and communities to take responsibility for caring for the environment. For 30 years we have been doing so by creating partnerships for people and nature. Join us in supporting projects across the country. With your donation, people will plant trees, build a pond, a community garden or even restore an old dirt road.

we started on 2020-07-28

TIP: Donate monthly

Even smaller amounts sent regularly have the biggest impact. They allow us to plan better and help in the long term!
€7,647

supported by

68 people
Donate in :
secured by Darujme.cz

Support projects across the country with us.

We have people who are ready to plant, build ponds, community gardens or want to green up public spaces, for example. We know the projects and plans of these communities well. We are looking for funding to support their dreams for a better environment. Your help will make this possible! Get involved and help us change the Czech landscape and cities for the better.

Where will your help go?

At the Partnership Foundation, we have been helping people and nature together with you for more than 30 years. With grants to plant trees outside the forest and other community projects, together we support active communities and leaders across the country. These are the communities, schools, clubs and individuals who, with your help, will improve a place to live not only for themselves, but also for future generations. Together, we will bring life back to the landscape and prepare it for climate change.

Thank you for helping with us.

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Smysluplný dárek

Letos na Vánoce jsme spojili síly se 3 významnými českými výtvarníky, malíři a ilustrátory, abychom přinesli kousek umění a přírody k vám domů. Připravili jsme pro vás DOBROBRAZY, jejichž pořízením přispějete na výsadby stromů do volné krajiny a přitom potěšíte sebe nebo své blízké originálním dárkem.
Jak to funguje?

Darem podpoříte výsadbu listnatého stromu do volné krajiny a k tomu získáte tisková data a svolení k reprodukci působivého obrazu s tématikou stromů včetně dárkového certifikátu.

100 % hodnoty se stane součástí veřejné sbírky Sázíme budoucnost, která financuje granty na výsadbu stromů do volné krajiny a měst.
Více na www.nadacepartnerstvi.cz/Umelci-pro-stromy.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

Smysluplný dárek

Letos na Vánoce jsme spojili síly se 3 významnými českými výtvarníky, malíři a ilustrátory, abychom přinesli kousek umění a přírody k vám domů. Připravili jsme pro vás DOBROBRAZY, jejichž pořízením přispějete na výsadby stromů do volné krajiny a přitom potěšíte sebe nebo své blízké originálním dárkem. 
Jak to funguje?

Darem podpoříte výsadbu listnatého stromu do volné krajiny a k tomu získáte tisková data a svolení k reprodukci působivého obrazu s tématikou stromů včetně dárkového certifikátu. 

100 % hodnoty se stane součástí veřejné sbírky Sázíme budoucnost, která financuje granty na výsadbu stromů do volné krajiny a měst. 
Více na www.nadacepartnerstvi.cz/Umelci-pro-stromy.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

5,3 milionu korun putuje na podzimní výsadby

Nadace Partnerství podpořila celkem 63 spolků, obcí i jednotlivců v péči o přírodu a krajinu. Nenosíme dříví do lesa; grant získají projekty, které pomáhají nezalesněné krajině adaptovat se na změnu klimatu skrze výsadby alejí, sadů či větrolamů.

Do velkých krajinářských úprav se pouští jihomoravské Morkůvky, které se chystají zvelebit okolí nového rybníka. Po dokončení projektu dojde ke zvýšení ekologických a krajinotvorných funkcí lokality – ta bude přístupná místním obyvatelům a návštěvníkům k odpočinku, setkávání a trávení volného času.

Soukromník Tomáš Pelant bude sázet v krásné lokalitě CHKO Křivoklátska. Druhy stromů konzultoval se zástupcem CHKO tak, aby se jednalo o původní druhy. Pozemek zůstane neoplocený a každý kolemjdoucí z cesty z keltského opida si tak bude moci případně utrhnout z ovocných stromků svůj kus, o pestré pastvě pro včelky a jiný hmyz ani nemluvě.

Ve výzvě uspělo i několik žadatelů o menší jednoduché granty do 30 tisíc korun, jako například zapsaný ústav Dolní Pojizeří. Ten chce navázat na předešlé úspěšné vysazování stromků s dětmi v projektu Děti svému okolí,. Zapojuje tak díky tomu do sázení už od roku 2019 různé školy ze středočeských vesnic, letos zapojí další dvě obce: Ostrá a Kochánky.

Zájem žadatelů o výsadby je stále obrovský. Proto Nadace Partnerství spustila další grantovou výzvu. Díky ní budeme moci podpořit nové stromy i v roce 2024.

Podobné projekty se mohou stávat skutečností í díky podpoře vás, našich dárců. Děkujeme, že jste tu s námi!

Přes 5,5 milionu na nové stromy

Nadace Partnerství podpořila další více jak padesátku komunit v péči o přírodu a krajinu. V grantové výzvě na výsadby stromů rozdělila více jak pět a půl milionu korun. Ty pomohou spolkům, školám, malým obcím i jednotlivcům dostat již toto jaro do krajiny a měst stovky nových stromů a keřů.

SÁZEJÍ ŠPITÁLY I DĚTSKÉ DOMOVY

Paní Dlouhá získala od Nadace Partnerství 150 tisíc korun. Ty jí pomohou v pokračování výsadby 420 metrů dlouhé aleje vedoucí mezi poli od hlavní cesty k lesu. Staré stromy kolem polní cesty zmizely a nikdo se je už nenamáhal vrátit zpět. Až doteď. Paní DLouhá z Hradčan na Moravě vysvětluje:

"Naší snahou je vysázet alej, obnovit polní cestu a vytvořit tak místo důležité pro zadržení vody v krajině, pro procházky občanů i úkryt zvěře.".

Díky 150tisícovému grantu se zazelená také brněnská Fakultní nemocnice u Svaté Anny. Špitál se nachází v samotném centru Brna a patří ke špičkovým zdravotnickým zařízením s nadregionálním významem. Areál nemocnice měl dříve spíše provozní charakter, v posledních letech se ale jeho správci snaží o jeho ozelenění a zatraktivnění pro pacienty, personál i veřejnost.

Se svou žádostí uspěl i pan Ročeň z Pardubicka. Ten plánuje novou alej Dachov-Ležáky, která bude věnována obětem vypálené osady Ležáky z roku 1942:

„Za každou oběť bude vysazen jeden ovocný strom: tedy celkem 53 dřevin. Alej bude také sloužit pro zlepšení mikroklimatických podmínek v dané lokalitě, která se nyní nachází mezi poli. Naváže se tak na původní ovocnou alej z poválečné doby 20. století.".

Do obnovy staré zámecké zahrady se pustili také v Dětském domově v Radeníně v jižních Čechách. Cílem projektu je probudit v dětech zájem o přírodu. Obnovený park, ve kterém děti tráví mnoho hodin, setkávají se sousedy z obce a zvou své kamarády a v neposlední řadě i rodiče, začne již toto jaro tvořit zelené srdce domova. Park bude zároveň sloužit jako kulturní a společenské centrum pro celou obec i lákat turisty nebo cyklisty.

"Pokud chcete potkávat při toulkách českou krajinou více takových míst plných života a vody, přidejte se k našim podporovatelům, kterým záleží na stromech. Již od tří stovek měsíčně můžete i vy zanechat viditelnou stopu ve všech koutech naší země. Každou darovanou korunu navíc zdvojnásobíme!" 

Petr Kazda, ředitel Nadace Partnerství

One million Czech crowns for 12 Green Oases

In the name of nature and school gardens

We supported 12 community projects with CZK 1 million in the next year of the Green Oases grant programme, which we announced with the support of MOL Czech Republic. This year, five schools and nurseries, four municipalities, two civic organisations and gardeners will be able to carry out their projects focused on water and greenery in cities. In particular, a number of school, nature and community gardens received support in the 7th edition. Check them out!

Join us in helping to see more and more projects like this in the future. Thank you for any help!

Illustrative photo: archive of the Partnership Foundation

The coronavirus era has made us think differently on multiple fronts. It has shown how quickly changes can take place in public affairs. It has reminded us how a healthy environment and the resilience of our organisms are linked. In Europe, it has brought a new appetite to change our dependence on the plundering of natural resources. And to push even harder for the elimination and suppression of activities that lead to climate change.

The power of partnership has been demonstrated. A partnership between people and nature. We need bold partners and resilient partnerships in the next decade. Thank you for helping us to help!

Petr Kazda, Director of the Partnership Foundation

Create project