Nadační fond Mosty - Puentes


Životní prostředí Regionální a komunitní rozvoj

O vodě a pro vodu

Skupina dobrovolníků nadačního fondu Mosty - Puentes připravuje v týdnu od 20. do 26. července program volných setkání zájemců o práci krajánků a lidí, kteří pečují o vodu v krajině. Každý den se budeme věnovat různým formám práce s vodou, besedám, výuce některých postupů a dílnám, kde si zájemci mohou vyzkoušet, co se naučili.

vybíráme od 23.6.2020

O VODĚ A PRO VODU

Svým příspěvkem umožníte, aby se učení péče o vodu šířilo.
2 500 Kč
vybráno 13 % z 19 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
… tam, kde začíná roklinka, propojující Střemeníčko a Javoříčko, býval kdysy pramen, kterému se říkalo Kamenice. Povídá se, že to byla nejlepší voda v širokém okolí. 

Nápad proměnit starou skládku u pramene Kamenice v  místo odpočinku inicioval Nadační fond Mosty – Puentes. Sešlo se kolem 100 lidí včetně dětí z okolních vsí a podařilo se nám pohřbený pramen vyčistit. Práce na obnově místa pokračují a my zachycujeme příběh Kamenice se záměrem předat tak ve formě současné pohádky s nádechem mýtu kousek živé posvátnosti, zdroje, ze kterého vzniká spojení člověka a vody jako zdroje života.

V letošním roce se téma vody v krajině dostává stále více do popředí a každému z nás už došlo anebo brzy dojde, že bez vody není život. JInými slovy, že voda je život. O tom, jak o vodu v krajině pečovat budou právě v týdnu od 20. do 26. července volná setkání u pramene Kamenice.
Proto, abychom program mohli vytvořit a věnovat se předávání našich zkušeností, potřebujeme vaši pomoc. 

Svým příspěvkem umožníte, aby se učení péče o vodu šířilo. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu