Nadační fond Nezávislosti Deníku Referendum (zkratka NF NDR)


Osvěta a poskytování informací

Určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Deník Referendum vychází už 10 let bez oligarchů, bez paywallu, jen s podporou svých čtenářů. Referendum za paywallem, to přeci nedává smysl. A ani demokracie se za něj nevejde. Abychom mohli dál stát spolu s vámi v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva, musí být náš obsah přístupný všem. Svou podporou zkrátka určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Svou podporou určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Hledáme desítky a stovky drobných dárců, kteří budou podporovat redakci pravidelným darem. Na chod redakce potřebujeme 350 000 Kč za měsíc. Děkujeme za každou podporu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už to není tak, že svou podporou jen držíte DR nad vodou – vy totiž DR dávno posouváte dopředu. Nebudeme o sobě tedy tvrdit, že jsme „nezávislé“ médium – jsme totiž zcela závislí na Vás, na tom, že nás čtete, dáváte nám zpětnou vazbu, sdílíte naše články pro své okruhy a posíláte nám dary podle Vašich možností. Podílíte se významnou měrou na proměňování české veřejné debaty a na kultivování českého mediálního prostoru. Kvalitní novinařina je pro nás vším a naším cílem je vracet úctu novinářské profesi.

Jsme jediné české noviny s pracovní pozicí klimatického reportéra. Svou podporou nám pomůžete učinit z klimatu společenskou prioritu.

Naše reportáže pomáhají pochopit svět kolem nás takový, jaký skutečně je. Svou podporou umožníte unikátní ženské úderce další práci.

Naše domácí rubrika se snaží den co den odpovědět na otázku „co se to doopravdy děje v české politice“. Psali jsme z regionů ještě, než to bylo cool.

Svou podporou zkrátka určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji .

Emil Lažo
100 Kč

Svoboda není zadarmo.

Leo Schiebel
1 000 Kč

Nesouhlasím s názorem Petra Bittnara na adresu těch, kdo se bráni politické hyperkorektnosti. Argument, že přeci u nás mohou všichni říkat všechno, přehlíží historickou zkušenost: v předválečném Československu také mohli demokraté obhajovat demokracii proti nastupujícímu totalitarismu v Německu, ale právě jen do okamžiku, kdy nás obsadili. Viz výborný text Petra Koubského na serveru Deník N.

Vladislav Chvála
1 000 Kč

Vážím si Vaší práce! Moc děkuji!

Helena Šubertová
200 Kč

Dobrý den !
Chci vědět kdo to udělal. A věřím, že i Vy to chcete. Jsem ale optimista reálně uvažující. Úspěchem nás všech bude, když se podaří zastavit trestní stíhání na základě pochybných nepřímých důkazů. ČIŽP, slovy jejího ředitele, skutečně odvedla " skvělou práci". Doufejme, že v té práci nedostane příležitost pokračovat.
Vaše práce byla, je a bude určitě užitečná. Proto ji chci podpořit.
Děkuji Jiří Živný

Jiří Živný

Bojujte a nevzdávejte se,držím palce,,,

Martin Korytář
1 000 Kč

Díky za dobrou práci.

Tomáš Marek
1 000 Kč

Děkuji za vaši práci.

Martin Horák

Dobrá práce, díky za ni!

Jan Linka

Děkuji za vaši skvělou práci!

Dárce