Nadační fond Nezávislosti Deníku Referendum (zkratka NF NDR)


Osvěta a poskytování informací

Určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Deník Referendum vychází už 10 let bez oligarchů, bez paywallu, jen s podporou svých čtenářů. Referendum za paywallem, to přeci nedává smysl. A ani demokracie se za něj nevejde. Abychom mohli dál stát spolu s vámi v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva, musí být náš obsah přístupný všem. Svou podporou zkrátka určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Svou podporou určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Hledáme desítky a stovky drobných dárců, kteří budou podporovat redakci pravidelným darem. Na chod redakce potřebujeme 350 000 Kč za měsíc. Děkujeme za každou podporu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už to není tak, že svou podporou jen držíte DR nad vodou – vy totiž DR dávno posouváte dopředu. Nebudeme o sobě tedy tvrdit, že jsme „nezávislé“ médium – jsme totiž zcela závislí na Vás, na tom, že nás čtete, dáváte nám zpětnou vazbu, sdílíte naše články pro své okruhy a posíláte nám dary podle Vašich možností. Podílíte se významnou měrou na proměňování české veřejné debaty a na kultivování českého mediálního prostoru. Kvalitní novinařina je pro nás vším a naším cílem je vracet úctu novinářské profesi.

Jsme jediné české noviny s pracovní pozicí klimatického reportéra. Svou podporou nám pomůžete učinit z klimatu společenskou prioritu.

Naše reportáže pomáhají pochopit svět kolem nás takový, jaký skutečně je. Svou podporou umožníte unikátní ženské úderce další práci.

Naše domácí rubrika se snaží den co den odpovědět na otázku „co se to doopravdy děje v české politice“. Psali jsme z regionů ještě, než to bylo cool.

Svou podporou zkrátka určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Sice tu a tam čouhají osobnostní charakteristiky některých redaktorů i autorů víc, než by se mi líbilo, ale to je asi normální. Někdy se tu povede skvělá práce, opravdu přínosný text. Jen je škoda, že – podle mého názoru – jsou vaše diskuse pod texty tak málo obecně známy. Vlastně neznám kolem nikoho, kdoby mě někdy na cosi upozornil, nebo možná o tom jen věděl. Ze by byla určitá vhodná reklama na místě. Ten naštěstí tak nesourodý kompex pravidelných replikátorů osobních poznámek tvoří samostatnou část DR. Možná by mohl někdo v redakci vše projít a určité pasáže vydat i knížně, než vše digitální smrt vyprovodí na propadliště dějin. Pěkný den a kéž převládne i v naší zemi jemnější etická sociální struna... MR

Michal Rusek
50 Kč

Diky za Vasi praci!

Petr Běla
250 Kč

Kromě peněz posílám i modlitbu, ať Pravda sama si najde cestu jak prorazit přes překážky podvodníků, kteří se Ji snaží umlčet.

Petr Pěta
5 000 Kč

Díky. Hodně zdaru!

Michal Palička
1 000 Kč

Oceňuji velice Vaši práci a vážím si i vaší statečnosti

Alena Radova
333 Kč

Bureše na hrad (Mírov)

Petr lánský
100 Kč

Děkuji za vaši práci.

Vít Ožana

Vážení, dříve kolegové, v této zemi bych se narodit už nechtěl. Na počátku "normalizace" mne vyhodil z Československého rozhlasu ředitel Miroslav Mráz pod vedením GŘ Jána Rišky. Po "revoluci" 1989 zlikvidovali www.malestudio.cz zaměstnanci Českého rozhlasu do dnes placeni GŘ ČRo René Zavoralem.

Josef Švarc
1 000 Kč

Vydržte, prosím.

Tatiana Janatova
100 Kč

Dík za to, co děláte.

Vlasta Tužilová
1 000 Kč