Ostravský PRIDE, z. s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

Duha nad Ostravou již podruhé! ♡

Loni se v Ostravě uskutečnil historicky první pride - průvod upozorňující na stále aktuální nerovnoprávnost LGBT+ osob. Stála za ním parta aktivistů a aktivistek, kteří vše uspořádali doslova na koleni. I přes velký úspěch prvního ročníku jsme poznali, že je co zlepšovat - pomozte nám svým příspěvkem k lepšímu Ostravskému PRIDU a v létě si jej s námi užijte!

vybíráme od 12.5.2020

Pomozte nám zajistit druhý ročník ostravského PRIDE-u!

Jakýkoli příspěvek nám pomůže akci zkvalitnit a důsledně zabezpečit. Vycházíme z komunity a aktivity chceme financovat komunitně.
19 845 Kč

přispělo

57 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme spolek Ostravský PRIDE a věnujeme se občanskému aktivismu - pořádáme kulturní a vzdělávací akce zaměřené na LGBT+ tématiku, bojujeme za práva sexuálních a genderových menšin, usilujeme o zrovnoprávnění všech osob a dodržování lidských práv. V neposlední řadě také vytváříme prostor pro seberealizaci LGBT+ osob v našem regionu. Jelikož vycházíme z potřeb místní komunity, rádi bychom zůstali také u komunitního financování.
 
Díky příspěvkům budeme moci financovat nájem prostorů pro naše akce, vyplácení honorářů pro hostky a hosty, kteří budou na těchto akcích přednášet, posouvat společenskou debatu a rozšiřovat povědomí o stále aktuální problematice LGBT+ komunity. Finanční příspěvky potřebujeme také pro proplacení cestovného a finanční ohodnocení hudebníků a dalších umělců, kteří se na našem pridu budou starat o kulturní program.
 
Staňte se i Vy díky Vašemu finančnímu daru důležitou součástí ostravského pride-u. ♡Nepřijímáme dary od politických subjektů. Dary od firem, korporací a měst podrobujeme našemu etickému kodexu, aby dané subjekty nevnímaly svůj příspěvek pouze jako způsob vlastní propagace a nezneužívaly podporu našich činností v rámci tzv. pink washingu.

Veškeré námi pořádané aktivity můžete pravidelně sledovat na našem Facebooku či Instagramu, kam umisťujeme fotky i videa týkající se aktuálních témat i obecného rozšiřování povědomí. Přestože je letošní situace náročná, stojíme si za tím, že pride nemůže být zrušen! Pride není jen průvod, pride je každý a každá z nás. Je to komunita, kterou vytváříme, lidé, které milujeme, a společnost, za kterou bojujeme! Je to boj za rovnoprávnost, proti diskriminaci a kriminalizaci LGBT+ lidí po celém světě. Ani koronavirus nás ve snaze dosáhnout našich cílů nesmí a nemůže zastavit!

A jak to tedy bude letos vypadat? Pokud bude pro všechny bezpečné se sejít a oslavovat LGBT+ kulturu v ostravských ulicích, proběhne vše podobně jako v minulém roce. Průvod, který připadá na sobotu 22. srpna, bude vyvrcholením pride týdne, během kterého budeme pořádat akce zacílené na zvýšení povědomí o LGBT+ tématice v našem regionu. Těšit se můžete na přednášky, workshopy, debaty a jiné.

Pokud však opatření budou stále přísná, přesune se pride týden do online prostoru a samotný průvod může být podle situace případně přeložen na jiný termín nebo se pustíme do nových kreativních forem LGBT+ aktivismu. Ať už bude forma letošního ročníku jakákoliv, uděláme vše proto, aby byl opět co nejvíce bezbariérový. Moc se na vás těšíme!Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

💛

Kai S

❤️

Marek Suchánek
500 Kč

Hodně štěstí!

Eva Šuterová
200 Kč

Jsme v tom společně @mamy_ze_vsi

Radka Rodová
500 Kč

Všem hierarchiím navzdory

Kryštof
250 Kč

Už se těším! 🌈

Dárce

Nemůžu se dočkat! Průvod, koncert, hudba, přátelé a spousta lásky! 🏳️‍🌈🏳️‍🌈

Klára Stolinská
500 Kč