KŘÍDLENÍ nadační fond


Lidé s postižením Životní prostředí

Oáza pro koně i lidi

Tvoříme místo, kde se budeme všichni cítit doma a naše “teď a tady” bude v souladu s přírodou.

vybíráme od 11.5.2020

Oáza pro koně a lidi

17 950 Kč
vybráno 36 % z 50 000 Kč

přispělo

33 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Naše hipoterapie probíhá za každého počasí od jara do podzimu. Uprostřed pastvin pod horami se potkávají lidé a zvířata. Naší vizí je vytvořit pro komunitu dětí s různými druhy postižení a jejich rodiče přívětivé zázemí v přírodě. Oázu, kde by se mohli zastavit, sejít, a popovídat si, posedět u ohně, pečovat o sebe,  koně, zahrádku a načerpat energii. Místo, kde bychom se všichni cítili bezpečně a kde bychom se navzájem od sebe učili.

Bytí venku v přírodě je pro člověka přirozeností, přináší nenahraditelné prožitky,  pro děti s hendikepem to platí snad dvojnásob. Mají šanci zažívat radost ze zdravého pohybu, slyšet vítr, cítit déšť nebo sluneční paprsky, Hipoterapie neléčí jen tělo, léčí i duši. A to nejen dětí, ale i rodičů. V poslední době se na rodiče zaměřujeme stále více... Snažíme se vtáhnout a zapojit celou rodinu. Kůň je terapeut sám o sobě. Je  krásné pozorovat souznění, harmonii, kterou okolo sebe šíří. Najednou  se všichni smějí a přestávají existovat starosti a bolesti. Prostě - terapie s úsměvem.

Aby koně mohli svou práci odvádět dobře, chceme jim vytvořit dokonalé podmínky. Vysněným konceptem je Paddock paradise - zdravé ustájení pro koně, které vzniklo na základě pozorování divokých mustangů v USA. Koně mají své cesty - treky, kterými se instinktivně přemisťují k vodě, k minerálům, k odpočinku i do stínu. Zajistí jim to psychickou i fyzickou pohodu, což chceme našim koňským terapeutům dopřát. 

Co proto potřebujeme v naší oáze vybudovat?
  
  • 400 Kč bylinková zahrádka
  • 1 000 Kč posezení z palet
  • 3 000 Kč venkovní vaření na ohni (trojnožka, litinový hrnec přímo do ohně)
  • 6 000 Kč jezírko pro koně  
  • 20 000 Kč treky pro koně (dřevěné nebo plastové kůly, ohradníková páska, izolátory, madla, plastové tyčky)

V Terapii s úsměvem pracujeme s dětmi od 3 měsíců věku do 7 let. Nejčastěji se věnujeme  dětem s tělesným postižením, mentálním postižením, kombinovanými vadami nebo poruchou autistického spektra. Hipoterapií se zabýváme od roku 2000 a při své činnosti úročíme zkušenosti z dřívější ergoterapeutické a rehabilitační praxe. Pracovat s vlastním stádem v jeho přirozeném prostředí a přitom smysluplně pomáhat dětem s postižením je pro nás velkou radostí. Děkujeme, že nám ji pomáháte uskutečňovat.  


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.