Nadační fond Českého rozhlasu


Lidé s postižením

Posviť Světlušce

Za normálních okolností bychom nyní společně běhali s čelovkami nočními parky, pili černočernou kávu v Kavárně POTMĚ a těšili se ze světluščích benefic. Limitující situaci jsme však pojali jako výzvu, a tak už víme, jak se v této době spojit alespoň virtuálně! Spouštíme proto dva nové projekty, které jsou poděkováním za vaši pravidelnou i jednorázovou podporu ve sbírce Posviť Světlušce, která nám umožní udržet plynulý chod a fungování Světlušky. Jednou za dva týdny v Podcastu POTMĚ si posvítíme na život nevidomých a každý týden usedneme s nevidomými kavárníky a jejich hosty v Kavárně POTMĚ: online, která tentokrát dorazí přímo do vašeho obýváku.

vybíráme od 11.5.2020

Posviť Světlušce

Přispěním do sbírky nám umožníte jet do konce roku na plný plyn
240 350 Kč

přispělo

96 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Mimořádná opatření zasáhla i do aktivit Světlušky, hlavního projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá již 18 let těžce zrakově postiženým srovnat jejich nesnadnou výchozí pozici v životě. Už teď je jasné, že i přes snahu naše akce přesouvat, nám bude letos chybět bezmála 900 tisíc korun na zajištění plnohodnotného chodu grantového oddělení a organizaci všech plánovaných akcí pro naše dárce. Řada našich partnerů bude v letošním roce bojovat o vlastní přežití a my chápeme, že nejprve musí na nohy postavit vlastní podnikání a až si budou jistí, opět podepřou i Světlušku.

Noční běhy pro Světlušku, kterých se každoročně účastní tisícovky dobro běžců, jsme přesunuli na podzim. Kavárnu POTMĚ pro vás opožděně otevřeme na konci srpna v Českých Budějovicích a následně v dalších městech. Velkou neznámou jsou pro nás stále zářijové Sbírkové dny Světlušky, se kterými nám pomáhá na 8 tisíc dobrovolníků ze škol po celém Česku. Přípravy pokračují, ale může se stát, že studenti letos v tak hojném počtu do ulic svých měst nevyrazí.

Snažíme se ze všech sil a ve zrychleném režimu, jsme od vyhlášení nouzového stavu vyplatili z krizového fondu na pomoc nevidomým bezmála 800 tisíc.
A protože jedeme na plný plyn i teď, máme pro vás dva nové zážitky.


Pomůžete nám svítit dál, udržet nohu na plynu, a zajistit tak pomoc nevidomým bez omezení? Přispět můžete jednorázově jakoukoliv částkou, nebo třeba pomáhat každý měsíc. Například Kavárny POTMĚ: Online budou každé úterý dávat práci našim nevidomým kavárníkům, kteří o ni v důsledku mimořádných opatření přišli, a právě proto budeme nejraději za vaši pravidelnou pomoc.  A kávu či běh si můžete vychutnat s Podcastem POTMĚ v uších každé dva týdny na MujRozhlas.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Děkujeme firmám, které se rozhodly podpořit naši sbírku Posviť Světlušce vlastní dárcovskou výzvou (REMEMBERSHIP_), oslovily své zákazníky a obchodní partnery (SportObchod.cz, Adrop.cz, Isostar) nebo nám pomohly přímo provozním darem jako společnost Kaufland Česká republika, která Světlušce posvítila částkou 171 693 korun.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Hodně štěstí všem ❤️.

Pavlína Tomšovicová

Nadační fond Světluška mi před pěti lety výrazně pomohl dofinancovat stolní počítač, který stát bohužel kompletně neproplatil. Na rozdíl od úředníků neznalých věci, úředníků, jejichž argumentem byla údajná předraženost pomůcky, si odpovědní ve světlušce uvědomovali smysl celé akce. Nepopírám, že jsem žádal o drahý počítač, ale pracuji na něm už pět let, rozhodně ten věk není příliš znát, takže dofinancování mělo smysl. tímto nadačnímu fondu světluška veřejně děkuji, rád finančním příspěvkem, i když ne tak obrovským, své díky vracím.

Jakub Kamberský
1 000 Kč

Děláte skvělou práci. Ať se vám daří i dál :-)

Radek Pavlíček