Nadační fond Českého rozhlasu


Lidé s postižením

Posviť Světlušce

Světluška už od roku 2003 pomáhá nevidomým a slabozrakým k samostatnosti a k životu dle jejich vlastní volby, a to díky neustálé podpoře laskavých dárců a partnerů. Rok 2020 i ve Světlušce zamíchal kartami a výrazně omezil, či úplně znemožnil pořádání každoročních světluščích projektů. Restriktivní opatření pocítila naše osvětová Kavárna POTMĚ, celorepublikový Noční běh pro Světlušku i další tradiční benefiční aktivity, díky nimž finanční prostředky do sbírky Světluška i na vlastní chod Světlušky získáváme. Sbírka Posviť Světlušce nám tak pomáhá držet nohu na plynu a udržet v chodu naše grantové oddělení a také organizovat všechny plánované akce pro naše dárce.

vybíráme od 11.5.2020

Posviť Světlušce

Přispěním do sbírky nám umožníte jet do konce roku na plný plyn
897 596 Kč

přispělo

510 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomůžete nám svítit dál? Zajistit pomoc nevidomým bez omezení budeme potřebovat i v roce 2021, který z důvodů pokračujících omezení plánujeme pořádně odstartovat až počátkem léta. Přispět můžete jednorázově jakoukoliv částkou, nebo třeba pomáhat každý měsíc.


Sami víme, jak mohou pandemická opatření zamávat příjmy neziskových organizací. Proto Světluška v roce 2021 podpoří prostřednictvím Fondu Kaufland i ty organizace, které se ocitly v těžké finanční situaci v důsledku výpadku či výrazného omezení příjmů z veřejných zdrojů, od tradičních dárců či neuskutečnění benefičních akcí. Otevíráme mimořádný program podpory Organizace v nouzi, jehož účelem je pokrýt tento kritický výpadek příjmů. Všechny aktuální formy podpory jednotlivců i organizací najdete zde a o tom, komu a jak pomáháme, se můžete dočíst na našem Facebooku či zde.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pro naději, hlavně u malých dětí.

Libor Bezděk
100 Kč

POJĎME POTMĚ POMOCI, . . . . děkuji moc že můžu přispět. Máte můj velký obdiv.

Michal Nápravník
200 Kč

Světluška je skvělá iniciativa a držím palce, aby vám vydržela energie dělat dobré věci i do budoucna!

František Procházka

Dobrý den. Světluška mi v minulosti velmi pomohla a proto si přeji pomoci v těchto těžkých dobách i já Vám. Děkuji za vše.

Vojtech Šmiro
300 Kč

Líbí se mi, co děláte.

Kamil Zmeškal

V dětství mě Světluška párkrát podpořila (tandem, braillská tiskárna do školy atd), tak teď je čas to oplatit aspoň natolik, nakolik si to momentálně můžu dovolit. :-)

Lukáš Hosnedl
300 Kč

Hodně štěstí všem ❤️.

Pavlína Tomšovicová

Nadační fond Světluška mi před pěti lety výrazně pomohl dofinancovat stolní počítač, který stát bohužel kompletně neproplatil. Na rozdíl od úředníků neznalých věci, úředníků, jejichž argumentem byla údajná předraženost pomůcky, si odpovědní ve světlušce uvědomovali smysl celé akce. Nepopírám, že jsem žádal o drahý počítač, ale pracuji na něm už pět let, rozhodně ten věk není příliš znát, takže dofinancování mělo smysl. tímto nadačnímu fondu světluška veřejně děkuji, rád finančním příspěvkem, i když ne tak obrovským, své díky vracím.

Jakub Kamberský
1 000 Kč

Děláte skvělou práci. Ať se vám daří i dál :-)

Radek Pavlíček