Chaloupky o.p.s., školská zařízení pro zájmové a další vzdělávání


Životní prostředí Děti, mládež, rodina

Chaloupecký podzim

Podpořte chaloupecké činnosti a akce. Nouzový stav, zavření škol a další opatření zcela ochromily naši činnost. Nemůžeme poskytovat vzdělávací programy a tím jsme přišli o příjmy v řádech statisíců korun. Překlenout toto krizové období a dobře připravit podzimní akce nám můžete významně pomoci tím, že nás podpoříte. Jako poděkování získáte za každých 100 Kč volný vstup pro jednu dospělou osobu na jednu akci Chaloupeckého podzimu. Rádi vás na podzimních akcí potkáme, můžete nás ale podpořit " jen tak".

vybíráme od 22.4.2020
5 211 Kč

přispělo

12 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Ovčí den – Chaloupky Kněžice 

V neděli 20. září od 10.00 do 17.00 hod.
Tradiční akce, na které naleznete odpovědi na tyto otázky: Proč se ovce stříhají na podzim? Jak pracuje ovčácký pes s ovčákem? Co všechno se vyrábí z ovčí vlny? Jak chutnají ovčí speciality? Kolik písní o ovcích znáte? Na všechny tyto otázky naleznete odpovědi v ekocentru Chaloupky Kněžice v bývalém loveckém zámečku rodu Collaltů nad Novou Brtnicí.

Podzimní slavnost – Chaloupky Třebíč

Ve čtvrtek 24. září od 15:00 do 18:00 hod.
Podzimní rodinné odpoledne na oslavu úrody. Těšit se můžete na ochutnávky zdravých laskomin, které nám na zahradě vyrostly a nebo byly z darů podzimní zahrady vyrobeny. Nudit se nebudou ani děti, pro které jako vždy připravíme hry a tvoření. Zkusit s nimi si to ale mohou i rodiče nebo prarodiče. Na učení a legraci není nikdy pozdě.

Krátecký jarmark  – Chaloupky Krátká 

V sobotu 26. září od 10:00 do 15:00  hod.
Tradiční akce s místními výrobky, tanečním vystoupením a občerstvením, tentokrát v zahradě Domu přírody Žďárských vrchů. Čtete dobře! Dům přírody bude otevřen a vy si tak z jedné vody dopřejete poučení, zábavu i nějaký ten dárek z jarmarku pro nejbližší. Těšit se můžete na hrnčíře, dráteníky, včelaře, košíkáře, kováře i výrobce šperků. Otevřeny budou nové expozice domu přírody, výstava ve stodole. V ceně je i malý nápoj v místní hodůňce.

Barvy podzimu – Chaloupky Horní Krupá 

V sobotu 3. října od 10.00 do 15.00 hod.
Víte jaké barvy má podzim? A proč je vlastně tak barevný? A především, jak chutná podzim? Těšte se na: přednášku Jak na přírodní zahradu, podzimní výtvarné dílničky, ukázky sklizně a zpracování plodů zahrady s výměnou zkušeností (měnit můžete i svoje produkty). Užijete si stezky Za humny s přírodovědnými úkoly pro malé i velké a kdo se nebojí, sklouzne se na nové skluzavce.

Pojďme zakořenit – Chaloupky Baliny 

V neděli 4. října od 10.00 do 17.00 hod.
Budete s námi hledat cesty ke kořenům: vlastním, léčivým, zdravým… Poslechnete si benefiční koncert, pokocháte výstavou fotografií Ivy Vlesivy, dozvíte se něco o kořenové zelenině a využití divokých kořenů, poslechnete si přednášku permakulturisty a objevíte hlínu jako nosný prvek pro zakořenění. Myslíte si, že jste správný kořen? Tak přijeďte!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Až žijí Chaloupky, jejich zakladatelé, tahouni a tvůrčí atmosféra! Extra pozdrav Květě tam nahoru!

Jiří Hiess
1 111 Kč

Držte sa :)

Zuzana Kirchmayer
200 Kč