ŽIVOT 90, z.ú.


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Senioři

Pomozte osamělým seniorům s Českou filharmonií

25. 4. uspořádala Česká filharmonie za podpory České spořitelny a společnosti Škoda Auto druhý komorní benefiční koncert, který sledovalo na 40 tisíc diváků. Výtěžek benefice použije organizace ŽIVOT 90 na pomoc osamělým a ohroženým seniorům a seniorkám, kteří se v důsledku koronavirové krize ocitli v izolaci.

vybíráme od 22.4.2020

Podpořte Linku důvěry Senior telefon a Tísňovou péči ŽIVOTa 90, které pomáhají osamělým seniorkám a seniorům, a to nejen v době koronavirové krize.

Děkujeme Vám za podporu.
397 595 Kč

přispělo

406 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Děkujeme vám všem, kteří jste sledovali sobotní koncert a přispěli do naší sbírky. K 27. 4. se vybralo zde na Darujme, přes DMS a přes sbírkový účet více jak 870 tisíc korun. Pro představu za tuto částku můžeme pokrýt náklady na 1338 hovorů na Lince důvěry Senior telefon nebo nainstalovat Tísňovou péči 87 seniorkám a seniorům. Jen v Praze však žije osamoceně 40 tisíc starých lidí a my bychom chtěli být schopni poskytnout potřebnou pomoc a péči všem, kteří o to požádají.

Sbírka je stále aktivní a přispívat můžete až do 30. 4.
Stejně tak je možné zhlédnout záznam koncertu a to
ZDE.
_____________________________________________________________

V České republice žijí v současnosti stovky tisíc seniorů a seniorek, kteří zůstali během pandemie sami se svými problémy a omezeními. Mnozí z nich trpí různými nemocemi a zdravotními problémy, které v osamocení obtížně zvládají. ŽIVOT 90 jim v této situaci pomáhá. Má kapacity i vybavení na to, aby dokázal pomáhat bezpečně a profesionálně. Čím více prostředků získáme, tím většímu počtu seniorek a seniorů dokážeme pomoci.

Výtěžek benefičního koncertu Pomáháme s Českou filharmonií 2 bude proto směřovat k těm, kteří jsou v tuto chvíli nejvíce zranitelní – k seniorům. 

Získané finanční prostředky využije ŽIVOT 90 na:

  1. pokrytí zvýšených nákladů provozu a personálního zajištění bezplatné Linky důvěry Senior telefon, které vznikly v důsledku koronavirové krize 
  2. rozvoj služby Tísňové péče – ta díky tísňovému tlačítku, čidlu nepohybu a hlasové komunikaci přináší bezpečí a jistotu pomoci nejen seniorům, ale také jejich rodinám a blízkým. Dlouhodobým cílem ŽIVOTa 90 je poskytnout Tísňovou péči každé rodině, která ji potřebuje a projeví o ni zájem.    
„Velmi si vážíme toho, že se naše organizace stala partnerem sobotního koncertu České filharmonie. My v ŽIVOTě 90 se snažíme již 30 let podporovat nezávislost u starších lidí. Získané prostředky proto použijeme na zajištění kvalitní péče a podpory seniorů a seniorek v jejich domácím prostředí,“ říká Jaroslav Lorman, výkonný ředitel ŽIVOTa 90. 

Jak pomáhá ŽIVOT 90 seniorům a seniorkám v době pandemie 

V době koronavirové krize pomáhají ohroženým seniorům, ve dne v noci především dvě stálé služby: 
  • Celostátní bezplatná Linka důvěry Senior telefon 
  • Služba Tísňové péče ŽIVOTa 90 
V ŽIVOTě 90 zároveň pravidelně komunikují s klienty a seniory, kteří volají na linku. Konzultanti zjišťují, zda senioři nepotřebují pomoc s nákupy či vyzvednutím léků a v případě zájmu je propojují s dobrovolníky, kteří seniorům vše potřebné zařídí. Dobrovolníci se zapojují i do projektu přátelských hovorů a pomáhají seniorům, kterým chybí lidský kontakt. 

Služba Tísňové péče ŽIVOTa 90 denně pomáhá 1100 klientům. Na Lince důvěry Senior telefon jen za březen vyslechli 2300 volajících a podpory Koordinačního centra pomoci, kterého je ŽIVOT 90 součástí, využilo 6506 seniorů a seniorek.   
„Jsem nesmírně rád, že v této mimořádně těžké době mohu díky nadstandardnímu lidskému a pracovnímu nasazení kolektivu České filharmonie činně pomoci dobré věci. Jako umělci koncertem jednak podpoříme sbírku pro seniory, kteří jsou v nouzi, jednak budeme moci potěšit prostřednictvím České televize vůbec všechny milovníky hudby,“ říká hlavní hostující dirigent České filharmonie Jakub Hrůša. 

Partneři projektu:
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať je Život 90 dobrou oporou všem, kteří ji potřebují!

Jiří Bárta

Děkujeme za důležitou a záslužnou práci.

flp
444 Kč