ŽIVOT 90, z.ú.


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Senioři

Pomozte osamělým seniorům s Českou filharmonií

25. 4. uspořádala Česká filharmonie za podpory České spořitelny a společnosti Škoda Auto druhý komorní benefiční koncert, který sledovalo na 40 tisíc diváků. Výtěžek benefice použije organizace ŽIVOT 90 na pomoc osamělým a ohroženým seniorům a seniorkám, kteří se v důsledku koronavirové krize ocitli v izolaci.

vybíráme od 22.4.2020

Podpořte Linku důvěry Senior telefon a Tísňovou péči ŽIVOTa 90, které pomáhají osamělým seniorkám a seniorům, a to nejen v době koronavirové krize.

Děkujeme Vám za podporu.
397 595 Kč

přispělo

406 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Děkujeme vám všem, kteří jste sledovali sobotní koncert a přispěli do naší sbírky. K 27. 4. se vybralo zde na Darujme, přes DMS a přes sbírkový účet více jak 870 tisíc korun. Pro představu za tuto částku můžeme pokrýt náklady na 1338 hovorů na Lince důvěry Senior telefon nebo nainstalovat Tísňovou péči 87 seniorkám a seniorům. Jen v Praze však žije osamoceně 40 tisíc starých lidí a my bychom chtěli být schopni poskytnout potřebnou pomoc a péči všem, kteří o to požádají.

Sbírka je stále aktivní a přispívat můžete až do 30. 4.
Stejně tak je možné zhlédnout záznam koncertu a to
ZDE.
_____________________________________________________________

V České republice žijí v současnosti stovky tisíc seniorů a seniorek, kteří zůstali během pandemie sami se svými problémy a omezeními. Mnozí z nich trpí různými nemocemi a zdravotními problémy, které v osamocení obtížně zvládají. ŽIVOT 90 jim v této situaci pomáhá. Má kapacity i vybavení na to, aby dokázal pomáhat bezpečně a profesionálně. Čím více prostředků získáme, tím většímu počtu seniorek a seniorů dokážeme pomoci.

Výtěžek benefičního koncertu Pomáháme s Českou filharmonií 2 bude proto směřovat k těm, kteří jsou v tuto chvíli nejvíce zranitelní – k seniorům. 

Získané finanční prostředky využije ŽIVOT 90 na:

  1. pokrytí zvýšených nákladů provozu a personálního zajištění bezplatné Linky důvěry Senior telefon, které vznikly v důsledku koronavirové krize 
  2. rozvoj služby Tísňové péče – ta díky tísňovému tlačítku, čidlu nepohybu a hlasové komunikaci přináší bezpečí a jistotu pomoci nejen seniorům, ale také jejich rodinám a blízkým. Dlouhodobým cílem ŽIVOTa 90 je poskytnout Tísňovou péči každé rodině, která ji potřebuje a projeví o ni zájem.    
„Velmi si vážíme toho, že se naše organizace stala partnerem sobotního koncertu České filharmonie. My v ŽIVOTě 90 se snažíme již 30 let podporovat nezávislost u starších lidí. Získané prostředky proto použijeme na zajištění kvalitní péče a podpory seniorů a seniorek v jejich domácím prostředí,“ říká Jaroslav Lorman, výkonný ředitel ŽIVOTa 90. 

Jak pomáhá ŽIVOT 90 seniorům a seniorkám v době pandemie 

V době koronavirové krize pomáhají ohroženým seniorům, ve dne v noci především dvě stálé služby: 
  • Celostátní bezplatná Linka důvěry Senior telefon 
  • Služba Tísňové péče ŽIVOTa 90 
V ŽIVOTě 90 zároveň pravidelně komunikují s klienty a seniory, kteří volají na linku. Konzultanti zjišťují, zda senioři nepotřebují pomoc s nákupy či vyzvednutím léků a v případě zájmu je propojují s dobrovolníky, kteří seniorům vše potřebné zařídí. Dobrovolníci se zapojují i do projektu přátelských hovorů a pomáhají seniorům, kterým chybí lidský kontakt. 

Služba Tísňové péče ŽIVOTa 90 denně pomáhá 1100 klientům. Na Lince důvěry Senior telefon jen za březen vyslechli 2300 volajících a podpory Koordinačního centra pomoci, kterého je ŽIVOT 90 součástí, využilo 6506 seniorů a seniorek.   
„Jsem nesmírně rád, že v této mimořádně těžké době mohu díky nadstandardnímu lidskému a pracovnímu nasazení kolektivu České filharmonie činně pomoci dobré věci. Jako umělci koncertem jednak podpoříme sbírku pro seniory, kteří jsou v nouzi, jednak budeme moci potěšit prostřednictvím České televize vůbec všechny milovníky hudby,“ říká hlavní hostující dirigent České filharmonie Jakub Hrůša. 

Partneři projektu:
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Thank you for the wonderful concert! I often play with Czech Philharmonic members. And they are always helping me. I love Czech countries and people. I also want to do something. Please continue to deliver wonderful love to the world through music!

Yoshimi Kawamura

It was very beautiful time at the concert. And I found this homepage. I’m not wealthy but I thought want to do something for “Czech Republic”. I hope this mess will over and come to Prague again.

Kazuko Burchfiel
300 Kč

Vážíme si Vaší pomoci

Jan Pejcha

Pomozte osamělým seniorům

Dárce
500 Kč

Hodně zdaru Životu 90 a poděkování České Filharmonii. Skvělý výkon a skvělý zážitek.

Renata Dohnalová
500 Kč

Poděkování České filharmonii

Vlasta Tužilová
500 Kč

Dobrý den, tuto částku daruji jménem svého tatínka (85).

Dagmar Vacková
300 Kč

Velký dík za Vaši práci a krásný koncert!

Dárce

Přeji všem hodně zdraví.

Lucie Tvarůžková
300 Kč

děkuji všem kteří se starají o seniory. Dny plné zdraví vám i nám všem.

Dárce
1 000 Kč