Pragulic - Poznej Prahu jinak! z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Podpořte Pragulic, podpořte lidi bez domova

Pragulic s vámi už osmým rokem podporuje lidi bez domova a díky našim procházkám mění pohled na bezdomovectví. Teď potřebujeme vaši podporu.

vybíráme od 16.4.2020

Podpořte Pragulic, podpořte lidi bez domova

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Karim, Roman, Zuzka, Ivana, Václav, Petr, Robert, Hanuš či Helča, to nejsou jen anonymní jména, ale naši průvodci, kteří se díky své píli a odhodlání dokázali postavit z ulice zpátky na nohy a změnit své životy. Nyní však ze dne na den přišli o svou práci, tudíž i o svůj zdroj příjmů.


Jejich netradiční průvodcování Prahou je pro ně nejen zdroj příjmů, ale také sociální kontakt, uznání a možnost začlenit se zpátky do společnosti. Každý z našich průvodců je jeden originální příběh plný uvěřitelných i neuvěřitelných zážitků, emocí, které vás nenechají v klidu a kde si zažiejte nejden aha moment.


Chcete zažít neuvěřitelné příhody z podsvětí? Pokud vyrazíte na prohlídku s Karimem, už nikdy se na noční Prahu nebudete dívat stejnýma očima.


Chtěli byste se přenést do filmu Bony a klid a zažít Prahu v době vekslování, vaření drog a všech možných kšeftíků? Pak je pro vás Petr tím  správným průvodcem.


Stále si myslíte, že drogy jsou bezva zábava a to správné uvolnění? Možná je na čase vyrazit na prohlídku se Zuzkou, která brala pervitin od 15 let a nezůstala jen u něj. Ztráta rodiny, práce, přátel, násilí a ulice - i takto končí drogové dobrodružství.


Chcete vědět, jaké je žít pod mostem ve stanu a přitom vypadat jak stylový ital s vybraným vkusem? Roman je milovník módy, jeho stan je vymazlený pokojík a i přesto, že si prošel cestou děcáku, drog a prostituce, je to ten největší srandista a miláček. V jeho společnosti se rozhodně nebudete nudit.

Pokud vás zajímá jaké to je, když vám táhne na 70, bydlíte pod mostem a přitom jste bývalým milionářem, Václav se s Vámi rád o svůj životní příběh podělí a poví spoustu dalších zajímavostí o bezdomovectví v ČR.


Dokážete si představit 37 zim na ulici? Naše ivanka to zvládla a i přesto všechno, je ten nejpozitivnější člověk, co známe. Ukáže vám, kde najít ty nejlepší úlovky z konťáku a povypráví vám vše o životě na ulici.


Možná si říkáte, že si za to můžou sami, že každý má stejné šance a že na bezdomovectví máte jasný názor. Můžeme vám však garantovat, že po prohlídce s našimi průvodci změníte svůj pohled. Věci zkrátka nejsou vždy jen černé či bílé a někdy si prostě jen vytáhnete horší kartu do života. My jsme rádi, že můžeme dávat druhou šanci prostřednictvím pracovní příležitosti a umožnit tak nový život lidem na ulici a dát jim možnost začlenit se zpátky do života. Nyní však potřebujeme vaši pomoc, abychom překlenuli těžké období a hned jak to bude možné jsme mohli pokračovat v tom co nás nejen baví, ale co snad i pomáhá změnit nejeden život k lepšímu. 

Děkujeme vám.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Kéž se Vám daří.

Petr Procházka
500 Kč

Držím palce

Kateřina Masopustová
500 Kč

Doufám, že to vše přežijeme.

Olga Korpacheva
300 Kč

Aby se nevratili, držím palce.

Babulka
1 000 Kč

Good luck 🌞

Ludmila Ševčíková
500 Kč