Pragulic - Poznej Prahu jinak! z.s.


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpořte Pragulic, podpořte lidi bez domova

Pragulic s vámi už osmým rokem podporuje lidi bez domova a díky našim procházkám mění pohled na bezdomovectví. Teď potřebujeme vaši podporu.

vybíráme od 16.4.2020

Podpořte Pragulic, podpořte lidi bez domova

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Karim, Roman, Zuzka, Ivana, Václav, Petr, Robert, Hanuš či Helča, to nejsou jen anonymní jména, ale naši průvodci, kteří se díky své píli a odhodlání dokázali postavit z ulice zpátky na nohy a změnit své životy. Nyní však ze dne na den přišli o svou práci, tudíž i o svůj zdroj příjmů.


Jejich netradiční průvodcování Prahou je pro ně nejen zdroj příjmů, ale také sociální kontakt, uznání a možnost začlenit se zpátky do společnosti. Každý z našich průvodců je jeden originální příběh plný uvěřitelných i neuvěřitelných zážitků, emocí, které vás nenechají v klidu a kde si zažiejte nejden aha moment.


Chcete zažít neuvěřitelné příhody z podsvětí? Pokud vyrazíte na prohlídku s Karimem, už nikdy se na noční Prahu nebudete dívat stejnýma očima.


Chtěli byste se přenést do filmu Bony a klid a zažít Prahu v době vekslování, vaření drog a všech možných kšeftíků? Pak je pro vás Petr tím  správným průvodcem.


Stále si myslíte, že drogy jsou bezva zábava a to správné uvolnění? Možná je na čase vyrazit na prohlídku se Zuzkou, která brala pervitin od 15 let a nezůstala jen u něj. Ztráta rodiny, práce, přátel, násilí a ulice - i takto končí drogové dobrodružství.


Chcete vědět, jaké je žít pod mostem ve stanu a přitom vypadat jak stylový ital s vybraným vkusem? Roman je milovník módy, jeho stan je vymazlený pokojík a i přesto, že si prošel cestou děcáku, drog a prostituce, je to ten největší srandista a miláček. V jeho společnosti se rozhodně nebudete nudit.

Pokud vás zajímá jaké to je, když vám táhne na 70, bydlíte pod mostem a přitom jste bývalým milionářem, Václav se s Vámi rád o svůj životní příběh podělí a poví spoustu dalších zajímavostí o bezdomovectví v ČR.


Dokážete si představit 37 zim na ulici? Naše ivanka to zvládla a i přesto všechno, je ten nejpozitivnější člověk, co známe. Ukáže vám, kde najít ty nejlepší úlovky z konťáku a povypráví vám vše o životě na ulici.


Možná si říkáte, že si za to můžou sami, že každý má stejné šance a že na bezdomovectví máte jasný názor. Můžeme vám však garantovat, že po prohlídce s našimi průvodci změníte svůj pohled. Věci zkrátka nejsou vždy jen černé či bílé a někdy si prostě jen vytáhnete horší kartu do života. My jsme rádi, že můžeme dávat druhou šanci prostřednictvím pracovní příležitosti a umožnit tak nový život lidem na ulici a dát jim možnost začlenit se zpátky do života. Nyní však potřebujeme vaši pomoc, abychom překlenuli těžké období a hned jak to bude možné jsme mohli pokračovat v tom co nás nejen baví, ale co snad i pomáhá změnit nejeden život k lepšímu. 

Děkujeme vám.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro lehčí život 🤍

Dominika Hrubá
300 Kč

Na lítačku: ať můžete zase jezdit MHD rádi 🙏

Eva Sadílková
300 Kč

Ať jim to jezdí.

Dárce
200 Kč

SmoothieGang - hezke Vanoce, venuji na LEGITKU pro Zuzku

Zuzka

Ahoj, daruji 300 Kc pro Karima na LEGITKU (nemam rada slovo LITACKA)

Zuzana Slunéčková
300 Kč

Pár korun ať můžete zase “lítat” 🖤

Eduard Rovenský
300 Kč

Rád podpořím takto přínosný projekt pro lidi bez domova. Ať se vám daří.

Petr Porteš
1 000 Kč

Z celýho svýho srdíčka Vám děkuju za to, co děláte. Držte se, přeji Vám mnoho úspěchů a zdaru. Máte můj obdiv. Jste úžasní <3

Dárce

Delal jsem na vratnici a byl jsem nasrany kdyz jste nas vysoupli ale mezi tim jsem poznal Ivcu
jejiho manzela Vencu a i Vencu Fydlera ( dej mu buh klid ) i co tam zacinali a ted uz vim ze to ma smysl a drzim palce at se rozvijite pomahate a v ramci moznosti budu posilat pravidelne nakou tu stovku a sdilet vase starnky a aktivity a vlastne dekuju ze pomahate aktivne :-)

Tomáš Hout
200 Kč

Kéž se Vám daří.

Petr Procházka
500 Kč