Pragulic - Poznej Prahu jinak! z.s.


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpořte Pragulic, podpořte lidi bez domova

Pragulic s vámi už osmým rokem podporuje lidi bez domova a díky našim procházkám mění pohled na bezdomovectví. Teď potřebujeme vaši podporu.

vybíráme od 16.4.2020

Podpořte Pragulic, podpořte lidi bez domova

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Karim, Roman, Zuzka, Ivana, Václav, Petr, Robert, Hanuš či Helča, to nejsou jen anonymní jména, ale naši průvodci, kteří se díky své píli a odhodlání dokázali postavit z ulice zpátky na nohy a změnit své životy. Nyní však ze dne na den přišli o svou práci, tudíž i o svůj zdroj příjmů.


Jejich netradiční průvodcování Prahou je pro ně nejen zdroj příjmů, ale také sociální kontakt, uznání a možnost začlenit se zpátky do společnosti. Každý z našich průvodců je jeden originální příběh plný uvěřitelných i neuvěřitelných zážitků, emocí, které vás nenechají v klidu a kde si zažiejte nejden aha moment.


Chcete zažít neuvěřitelné příhody z podsvětí? Pokud vyrazíte na prohlídku s Karimem, už nikdy se na noční Prahu nebudete dívat stejnýma očima.


Chtěli byste se přenést do filmu Bony a klid a zažít Prahu v době vekslování, vaření drog a všech možných kšeftíků? Pak je pro vás Petr tím  správným průvodcem.


Stále si myslíte, že drogy jsou bezva zábava a to správné uvolnění? Možná je na čase vyrazit na prohlídku se Zuzkou, která brala pervitin od 15 let a nezůstala jen u něj. Ztráta rodiny, práce, přátel, násilí a ulice - i takto končí drogové dobrodružství.


Chcete vědět, jaké je žít pod mostem ve stanu a přitom vypadat jak stylový ital s vybraným vkusem? Roman je milovník módy, jeho stan je vymazlený pokojík a i přesto, že si prošel cestou děcáku, drog a prostituce, je to ten největší srandista a miláček. V jeho společnosti se rozhodně nebudete nudit.

Pokud vás zajímá jaké to je, když vám táhne na 70, bydlíte pod mostem a přitom jste bývalým milionářem, Václav se s Vámi rád o svůj životní příběh podělí a poví spoustu dalších zajímavostí o bezdomovectví v ČR.


Dokážete si představit 37 zim na ulici? Naše ivanka to zvládla a i přesto všechno, je ten nejpozitivnější člověk, co známe. Ukáže vám, kde najít ty nejlepší úlovky z konťáku a povypráví vám vše o životě na ulici.


Možná si říkáte, že si za to můžou sami, že každý má stejné šance a že na bezdomovectví máte jasný názor. Můžeme vám však garantovat, že po prohlídce s našimi průvodci změníte svůj pohled. Věci zkrátka nejsou vždy jen černé či bílé a někdy si prostě jen vytáhnete horší kartu do života. My jsme rádi, že můžeme dávat druhou šanci prostřednictvím pracovní příležitosti a umožnit tak nový život lidem na ulici a dát jim možnost začlenit se zpátky do života. Nyní však potřebujeme vaši pomoc, abychom překlenuli těžké období a hned jak to bude možné jsme mohli pokračovat v tom co nás nejen baví, ale co snad i pomáhá změnit nejeden život k lepšímu. 

Děkujeme vám.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se dobře jezdí !

Miroslav Rybníček
500 Kč

Ať se Helče v Praze dobře jezdí beze strachu z pokuty :))

Dárce

Litacka

Dárce

Litacka

Vojtěch Svoboda
300 Kč

Na Lítačku nebo cokoli jiného. Držte se!

Andrea Všetečková
300 Kč

Na Lítačku :)

Dárce
500 Kč

Na Lítačku :)

Dárce
100 Kč

Na Litačku

Dárce
300 Kč

Na Lítačku pro paní Ivanu, ale i pro všechny ostatní. Díky za zážitek a za sdílení životního příběhu, i když to pro ní není vůbec snadné!

Bětuška
500 Kč

Příspěvek na lítačku. Hodně štěstí a hezké Vánoce.

Míša