Caballinus z.s.


Lidé s postižením AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Pomozte Caballinu v "rouškové" krizi

Ocitli jsme se v situaci, která není lehká pro nikoho z nás. Ani my, v naší neziskové organizaci Caballinus, kde se již jedenáct let snažíme prostřednictvím koní pomáhat dětem se specifickými potřebami, na tom nejsme jinak. Jsme v nejistotě. Nemůžeme pracovat. Nemůžeme pomáhat. Naši koně tu jsou ale stále, potřebují nás, nás všechny – potřebují péči takovou jako dosud. Pro ně se nic nemění. Bohužel se nemění ani náklady na ně. Pro udržení chodu a budoucí činnosti spolku musíme zajistit financování nákladů na několik nejbližších měsíců.

vybíráme od 13.4.2020

Pomozte Caballinu v "rouškové" krizi

Spolek Caballinus už dlouhá léta pomáhá především dětem (ale i dospělým klientům) s různými zdravotními diagnózami či specifickými potřebami. Pomáhá jim pomocí hiporehabilitačních metod co nejvíce rozvíjet své schopnosti a dovednosti. To teď bohužel nemůžeme plnit tak, jak bychom si představovali nejen my, ale i rodiny našich malých klientů. Kvůli nastalé krizové situaci cítíme nyní nejistotu, zda budeme schopni i nadále pokračovat v naší práci. Nechtěli bychom se uchýlit ke zvyšování ceny pro naše klienty, kteří mají starostí už tak mnoho. Chtěli bychom zachovat naše služby v kvalitativním standardu, na jaký jsou naši klienti zvyklí. Prosíme pojďte nás podpořit, abychom mohli pomáhat dál!
179 801 Kč

přispělo

179 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
  • Naším posláním je pomáhat dětem a jejich rodinám. Od začátku jsme postavili naši práci na tom, že k největšímu pozitivnímu přínosu a zlepšení dochází při intenzivní terapii, tj. na intenzivních pobytech a víkendech, kterých se většinou účastní celá rodina. 
Vlivem krizové situace k nám ale rodiny nemohou, neboť kontakt fyzioterapeuta s klientem je opravdu blízký. Fyzioterapeut, tedy ani kůň, nemohou pomáhat, nemohou si na sebe „vydělat“. Ale i tak musíme koním v nouzovém stavu zajistit kvalitní péči (krmení, speciální trénink, veterinární a podkovářské služby).  

Naše činnost je ze 60% podporována z darů  firem, nadací, z grantů a od individuálních dárců. Zbylých 40% mají na svých bedrech právě koně a jejich práce pro klienty.

  • Informace k projektu: 
Ve spolku pečujeme o 5 hiporehabilitačních koní se specializačními zkouškami pro hipoterapii. Zázemí pro výkon hiporehabilitace máme na Farmě Hole u Svrkyně, kde máme pronajaté ustájení, výběhy, máme zde prostory pro klienty i náš lidský tým. 
Celkové náklady na jednoho koně činí 14 000 Kč měsíčně. Koně ale nepotřebují jen místo k ustájení a krmení, ale potřebují pravidelný trénink, dohled veterináře a kováře, ale taky spoustu dalších drobných věcí.
V současné situaci bychom potřebovali zajistit 3 měsíční náklady na koně, což je 210 000 Kč.

  • Proč podpořit právě nás?  
- jsme profesionální tým složený ze 3 kvalifikovaných fyzioterapeutek a 3 trenérek koní
- máme dlouholeté zkušenosti a praxe – jen za minulý rok proběhlo 3250 hipoterapií pro 175 klientů
- poskytujeme hiporehabilitační péči napříč generacemi – při terapiích pomáháme nejen miminkům, větším dětem, ale i seniorům v paliativní péči v rámci kontaktní terapie
- nabízíme terapie pro různé diagnózy – např. DMO, kombinované vady, genetické syndromy, poruchy autistického spektra a jiné 
- obdrželi jsme statut výukového střediska udělený Českou hiporehabilitační společností
- vzděláváme sebe i jiné, a to u nás i v zahraničí

Nemáme ruce v klíně ani teď: 
* Snižujeme náklady – koně jsme odvezli na pastevní ustájení, i tam mají naši plnou péči a držíme je v tréninku, aby byli naplno připraveni začít pracovat hned jak nám to situace dovolí.
* Zapojujeme se v nápomocných akcích v současném nouzovém stavu.
* Podporujeme rodiny a jejich děti v rehabilitační péči formou videohovorů a konzultací.
* Pracujeme na tvorbě projektu pro seniory – dotyková terapie, která se začala realizovat, ale byla přerušena Vládním opatřením COVID 19.
* Šijeme roušky, snažíme se časový prostor využít na budoucí strategii naší činnosti a řešit pracovní resty, na které při plném provozu není čas.   

  
  • Náš patron a uživatel hipoterapie Martin Zach k tomu říká: 
,,S Caballinem jezdím již 9 let a je to pro mě nejlepší rehabilitace a trénink zároveň. Na koni zapojím téměř celé tělo, a to při žádném jiném cvičení nelze. Opravdu mi to pomáhá."  

  • Poslechněte si v krátkém videu naší patronku - snowboardistku, olympijskou vítězku a velkou milovnici koní Evu Samkovou, která je s námi od začátku!


  • Podívejte se na naše webové stránky  www.caballinus.cz  a prožívejte s námi příběhy rodin a koní, jež spolu spojuje dlouhodobé přátelství.

  • Příběhy našich klientů
,,Od narození trpí vzácnou svalovou dystrofií, nikdy nelezl, nechodil, ani se sám nepostaví. Na pomoci rodičů či ostatních je závislý 24 hodin denně. K hipoterapii se Adámek dostal před 3 lety jako doplněk ke každodenní fyzioterapii a zamiloval se do ní. Je to psychická a fyzická léčebná metoda, při které zapojuje svaly, které by sám v životě nezapojil, ale které jsou pro něj nesmírně důležité. V leže na hřbetu oblíbeného Gatsbyho zatíná svaly, zvedá hlavu s pomocí a maká jako zdravý člověk v posilovně. Navíc, když se ke konci hodiny dostane do sedu, učí se stabilitě a rovnováze - miluje ten rozhled z koňského hřbetu a pocit, že sedí a jede jako ostatní zdravé děti. V tu chvíli jsou koně jediní, kdo mu můžou alespoň na chvíli darovat "nové nohy” a umožnit mu se dostat do míst, kam se dosud nepodíval.”    Klára s Adámkem

,,Valinka se narodila s kvadruparetickou formou DMO, která patří k těm nejzávažnějším. Využívá invalidní vozík, na svých nožičkách se udrží pouze s oporou a velkou dávkou úsilí. Tahle věčně usměvavá 9letá slečna koně miluje. Vzhledem ke spasticitě - zvýšenému svalovému napětí, jsou to právě oni, kteří jí s tímto problémem pomáhají a na  jejichž hřbetě se dokáže tato statečná slečna dostatečně uvolnit. Navíc je prokázáno, že koně zlepšují také schopnost učit se, čehož je Valinka zdárným příkladem. Největším přínosem je hlavně psychika, neboť jak už bylo řečeno, koně má ráda a je na nich neskutečně šťastná, a co víc si člověk v danou chvíli může přát…"     Simona s Valinkou

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Překročili jste pro nás hranici 100.000 Kč. Jste naprosto úžasní! 
DĚKUJEME!
 

Založení projektu

Ať se dál daří váš projekt realizovat

Marie Doležalová
500 Kč

Držte se! Moc rádi na vás vzpomínáme a držíme vám palce :)

Ivo Semerák
3 000 Kč

Delate krasnou vec!

Antonin Milata
600 Kč

Přeji vám hodně zdravíčka, radosti a úsměvů na tváři ❤🍀☀

Helena Psohlavcová
1 000 Kč

Drzime palce...

Adela Juzova
1 000 Kč

Držím palce, ať můžete dál pomáhat

Alžběta Soperová
1 000 Kč

S vědomím, že přispívám na dobrou věc.

Václav Dittrich
600 Kč

Vydržte! Potřebujeme Vás!

Jana s Laurou
600 Kč

Hodně štěstí 🐎🤠

Lucie Pilzová

Držte se. Držím palečky.

Karolína Čermáková