Caballinus z.s.


Lidé s postižením AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Pomozte Caballinu „ Opět v nelehké době“

Po chvilkovém nadšení z možného provozu (povolení hygienické stanice) jsme se nyní opět ocitli zablokovaní k poskytování hiporehabilitačních aktivit. Jsme schopni pokrýt část mzdových nákladů kompenzací státní podpory, ale na provoz hiporehabilitačních koní nám prostředků nezbývá. Stále věříme, že to nebude trvat dlouho a provoz bude brzy povolen. Děkujeme Vám, že stojíte za námi a pomůžete nám náročné období opět přestát. Pomáháte s námi!

vybíráme od 13.4.2020

Pomozte Caballinu „Opět v nelehké době“

Spolek Caballinus už dlouhá léta pomáhá především dětem (ale i dospělým klientům) s různými zdravotními diagnózami či specifickými potřebami. Pomáhá jim pomocí hiporehabilitačních metod co nejvíce rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Prosíme pojďte nás podpořit, abychom mohli pomáhat dál!
239 223 Kč

přispělo

202 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
  • Naším posláním je pomáhat nejen dětem a jejich rodinám. Od začátku jsme postavili naši práci na tom, že k největšímu pozitivnímu přínosu a zlepšení dochází při intenzivní terapii, tj. na intenzivních pobytech a víkendech, kterých se většinou účastní celá rodina. Nově jsme začali s projektem dotykové terapie pro klienty „Paliativní a následné péče“ a „Dětského a dorostového detoxikačního centra“.

Naše činnost je ze 40% podporována z darů  firem, nadací, z grantů a od individuálních dárců. Zbylých 60% mají na svých bedrech právě koně a jejich práce pro klienty.

Získané prostředky od dárců hradí provozní náklady na hiporehabilitační koně.
Jejich základní potřeby (ustájení, krmení, veterina, výcvik, péče o kopyta aj.)
Měsíčně potřebujeme 75 000,-Kč na udržení 5 hiporehabilitačních koní.


  • Informace k projektu: 
Od září jsme  zahájili a stále budujeme nové zázemí pro výkon hiporehabilitace v Dolních Černošicích u Berounky, kde máme pronajaté ustájení, výběhy a uvedli jsme  do provozu prostory pro klienty (klubovna, vyšetřovna, sociální zázemí, bezbariérový přístup) i náš profesionální tým, což bylo a je  finančně náročné. Byla  potřeba důkladná rekonstrukce stávajících prostor pro zajištění hladkého chodu naší ambulance.
Na hrubé práce bylo extrémně málo času. Více informací naleznete v ukončené výzvě. https://www.darujme.cz/projekt/1203709


  • Proč podpořit právě nás?  
- jsme profesionální tým složený ze 3 kvalifikovaných fyzioterapeutek a 3 trenérek koní
- pečujeme o 5 hiporehabilitačních koní se specializačními zkouškami pro hipoterapii
- máme dlouholeté zkušenosti a praxe – jen za minulý rok proběhlo 3250 hipoterapií pro 175 klientů
- poskytujeme hiporehabilitační péči napříč generacemi – při terapiích pomáháme nejen miminkům, větším dětem, ale i seniorům v paliativní péči v rámci kontaktní terapie
- nabízíme terapie pro různé diagnózy – např. DMO, kombinované vady, genetické syndromy, poruchy autistického spektra a jiné 
- obdrželi jsme statut výukového střediska udělený Českou hiporehabilitační společností
- vzděláváme sebe i jiné, a to u nás i v zahraničí


  • Pokračujeme v projektu. „Dotykové terapie pro pacienty paliativní péče“ v Nemocnici milosrdných sester Karla Boromějského pod Petřínem. Tato činnost je pro nás další srdeční a smysluplnou aktivitou. 
Podívejte se jak to probíhá…..
  • Náš patron a uživatel hipoterapie Martin Zach k tomu říká: 
,,S Caballinem jezdím již 9 let a je to pro mě nejlepší rehabilitace a trénink zároveň. Na koni zapojím téměř celé tělo, a to při žádném jiném cvičení nelze. Opravdu mi to pomáhá."   • Poslechněte si v krátkém videu o proběhlé " jarní a nyní  aktuálně podzimní rouškové " krizi naší patronku - snowboardistku, olympijskou vítězku a velkou milovnici koní Evu Samkovou, která je s námi od začátku!


  • Podívejte se na naše webové stránky  www.caballinus.cz  a prožívejte s námi příběhy rodin a koní, jež spolu spojuje dlouhodobé přátelství.

  • Příběhy našich klientů
,,Od narození trpí vzácnou svalovou dystrofií, nikdy nelezl, nechodil, ani se sám nepostaví. Na pomoci rodičů či ostatních je závislý 24 hodin denně. K hipoterapii se Adámek dostal před 3 lety jako doplněk ke každodenní fyzioterapii a zamiloval se do ní. Je to psychická a fyzická léčebná metoda, při které zapojuje svaly, které by sám v životě nezapojil, ale které jsou pro něj nesmírně důležité. V leže na hřbetu oblíbeného Gatsbyho zatíná svaly, zvedá hlavu s pomocí a maká jako zdravý člověk v posilovně. Navíc, když se ke konci hodiny dostane do sedu, učí se stabilitě a rovnováze - miluje ten rozhled z koňského hřbetu a pocit, že sedí a jede jako ostatní zdravé děti. V tu chvíli jsou koně jediní, kdo mu můžou alespoň na chvíli darovat "nové nohy” a umožnit mu se dostat do míst, kam se dosud nepodíval.”    Klára s Adámkem

,,Valinka se narodila s kvadruparetickou formou DMO, která patří k těm nejzávažnějším. Využívá invalidní vozík, na svých nožičkách se udrží pouze s oporou a velkou dávkou úsilí. Tahle věčně usměvavá 9letá slečna koně miluje. Vzhledem ke spasticitě - zvýšenému svalovému napětí, jsou to právě oni, kteří jí s tímto problémem pomáhají a na  jejichž hřbetě se dokáže tato statečná slečna dostatečně uvolnit. Navíc je prokázáno, že koně zlepšují také schopnost učit se, čehož je Valinka zdárným příkladem. Největším přínosem je hlavně psychika, neboť jak už bylo řečeno, koně má ráda a je na nich neskutečně šťastná, a co víc si člověk v danou chvíli může přát…"     Simona s Valinkou

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Po chvilkovém nadšení  z možného provozu jsme se opět ocitli zablokovaní k poskytování hiporehabilitačních aktivit.
Jsme schopni  pokrýt část  mzdových nákladů  kompenzací  státní podpory, ale na provoz hiporehabilitačních koní nám prostředků nezbývá.
Stále věříme, že to nebude trvat dlouho a provoz bude brzy povolen. Děkujeme Vám, že stojíte za námi a  pomůžete nám  náročné období přestát.
Nemůžeme se dočkat  až budeme schopni  opět naplno pomáhat!
Neztrácejme naději, vše se musí opět v dobré obrátit.


Situace se opakuje. Zachovejte nám prosím  přízeň a  podporujte naší činnost nadále. Děkujeme.

Od spuštění této výzvy z důvodu první Covid stopce jste nás podpořili neuvěřitelnou částkou 193 901,-Kč. Situace nebyla, není a nebude lehká. Přesto všechno jsme díky Vám, dárcům, nemuseli zastavit provoz ambulance a mohli jsme pokračovat v naší činnosti. Velmi Vám za to děkujeme! Jsme na jedné lodi. Vážime si Vaší pomoci. Pomáháte s námi!
DĚKUJEME!
 

Založení projektu

Tak Aby Vám to jezdilo. A malý kašpar hleděl na svět ze sedla!

Janikk
1 222 Kč

Na mrkvičky a jablíčka od Viktorky

Lucie Havlišová
600 Kč

Ať se dál daří váš projekt realizovat

Marie Doležalová
500 Kč

Držte se! Moc rádi na vás vzpomínáme a držíme vám palce :)

Ivo Semerák
3 000 Kč

Delate krasnou vec!

Antonin Milata
600 Kč

Přeji vám hodně zdravíčka, radosti a úsměvů na tváři ❤🍀☀

Helena Psohlavcová
1 000 Kč

Drzime palce...

Adela Juzova
1 000 Kč

Držím palce, ať můžete dál pomáhat

Alžběta Soperová
1 000 Kč

S vědomím, že přispívám na dobrou věc.

Václav Dittrich
600 Kč

Vydržte! Potřebujeme Vás!

Jana s Laurou
600 Kč