Pes pro Tebe, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Asistenční-balanční pes pro Šimona

Šimon se narodil jako zdravé dítě, u kterého se po povinném očkování v osmém měsíci začaly objevovat epileptické záchvaty. Jejich četnost i závažnost se postupně stupňovala a Šimonek upadl do vigilního komatu. V současné době se učí, rehabilituje a podstoupil i složitou ortopedickou operaci, aby mohl znovu chodit. Asistenční pes bude Šimonkovi oporou při pohybu i parťákem při objevování světa.

vybíráme od 8.4.2020
265 050 Kč

přispělo

73 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ahoj všichni,

mé jméno je Šimon, je mi deset a podělím se s vámi o svůj životní příběh.
Narodil jsem se jako zdravé dítě, které se mělo k světu jako každé jiné. V osmém měsíci mého života se u mě po povinném očkování začaly projevovat malé epileptické záchvaty. Zlom nastal v roce a půl, kdy se při nachlazení s teplotou epileptické záchvaty nakupily a nastal u mě takzvaný status epilepticus, série několika záchvatů, mezi kterými nedochází k úpravě vědomí.
Tuto velkou zátěž můj organismus nezvládl a po částečné hypoxii mozku jsem upadl do vigilního komatu. Po důkladných genetických vyšetřeních mi diagnostikovali těžkou formu epilepsie – syndrom Dravetové. Po dvou měsících bdělého stavu jsem začal nabírat vědomí. Od té chvíle započal koloběh učení, cvičení, rehabilitací a neurorehabilitací, které mě velmi pozvolna vrací do „běžného“ života. Od malinka se potýkám s hypotonickým syndromem, který se po prodělání všech nešťastných událostí prohloubil natolik, že veškerý pohyb je pro mě velmi namáhavý a musím vyhledávat oporu, abych se cítil jistěji. V tomto ohledu by byl pro mě velkým pomocníkem asistenční-canisterapeutický pes, který by mi svou přítomností dodával pocit jistoty a sebevědomí. Velkým pomocníkem by byl v oporách vertikalizace a stabilitě při chůzi, ve které si nejsem stoprocentně jistý. Pro lepší stabilitu chůze jsem také podstoupil náročnou ortopedickou operaci obou chodidel, která mi má vrátit volnost pohybu. Momentálně jsem na vozíčku a doufám, že po všech naplánovaných rehabilitacích znovu zažiji svobodu a radost z pohybu se svým čtyřnohým pomocníkem a budeme spolu objevovat svět. Pro získání nového člena rodiny jsme se rozhodli oslovit organizaci Pes pro Tebe, ve které nám nyní vybírají vhodného psího parťáka. Pejsek mi bude společníkem, kamarádem a ochráncem v časech dobrých i zlých. Těším se na den, kdy paní trenérka zazvoní u našich dveří a předá nám nového čtyřnohého člena rodiny, na kterého se moc těšíme.   

Tímto bych chtěl poděkovat všem těm, kteří mi pomohou k tomu, aby tento den nastal.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro Šimonka ♥️♥️♥️ Majka a Lubomír Petrželovi

Majka Petrželová
1 000 Kč

Šimonku, moc ti přeju nového kamaráda :-) pomůže ti bojovat a vše bude lehčí.

Jarka Pešková

Ahoj Šimone,přeji Ti v brzké době hodného a spolehlivého psího kamaráda

Zdenka Dvořáková
300 Kč

Doufám že vše dobře dopadne a pejsek bude!

Šárka Veselá
1 000 Kč

Hodně radosti s novým psím kamarádem, Šimonku - ať časem běháte spolu!

Kateřina Barcalová

Ať se dobrá věc podaří!
Držím palce.

Jan Pisa
1 000 Kč

Hodne stesti!!!

Frantisek Nemecek
1 000 Kč

Držím palečky v životě ❤️

Michaela Matuszková

Ať tě pejsek pěkně poslouchá.
Honza

Jan Grafnetter

Ať jsou z vás dobří kamarádi!
S.

Silvie Habrová
500 Kč