Nedoklubko, z.s.


Zdraví AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Nanofiltry pro neonatologie

Na neonatologiích bojují ta nejmenší miminka za pomoci zdravotníků o život každý den. Současná situace, kdy je svět postižen pandemií nemoci Covid-19, tento boj velmi ztěžuje a přináší nemalá rizika. Ochranu může zajistit filtr z nanotextilie vložený do roušky s kapsou, kterou poskytneme maminkám. Pomozte nám eliminovat hrozbu nákazy v prostředí českých neonatologií.

vybíráme od 1.4.2020

Nanofiltry pro neonatologie

Pomohly ochránit ty nejmenší z nejmenších
25 650 Kč

přispělo

52 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Aby miminka do dlaně svůj nelehký start do života zvládla, potřebují péči MAMINEK. Naší snahou je zajistit maximální možnou ochranu maminek, jejich předčasně narozených dětí a tím i personálu neonatologických oddělení před nákazou Covid-19.

Pomocí nanotextilních filtrů je možné zajistit všem maximální možnou ochranu. Pomozte nám získat prostředky na nákup filtrů do textilních roušek, pomůžete tím na neonatologiích zajistit bezpečí. Nedejme koronaviru šanci vzít naději na přežití těch nejmenších miminek.

Pomozte nám ochránit maminky. Pomozte nám pro ně zajistit NANOFILTRY do šitých roušek s kapsou. Pokud bude chráněná maminka, bude chráněné i její miminko a zdravotníci.

Rodiče za miminkem často docházejí, protože z kapacitních důvodů není možné v nemocnicích zůstávat. Bojí se tak o život svého maličkého předčasně narozeného miminka a mají navíc obrovský strach, že na neonatologii z venku zavlečou nový koronavirus a ohrozí nejen novorozence, ale i lékařský personál. Každý rodič předčasně narozeného miminka je v současnosti pro oddělení neonatologie potenciálním rizikem. Některá oddělení proto už nyní návštěvy nehospitalizovaných maminek z pochopitelných důvodů nepovolují, protože jejich vlastní roušky nemusí být dostatečně bezpečné. Téměř nikde zatím není dostatek ochranných prostředků pro zdravotníky a proto není možné, aby byly pokryty potřeby nehospitalizovaných maminek, a proto jsme tu my.

Oddělením za získané finance zajistíme pro maminky nanotextil (s ochranou FFP2 až na 8 hodin) do textilních roušek. Pokud je použit v textilní roušce s kapsou, za dodržení hygienických podmínek je ochrana srovnatelná s úrovní FFP3 (dle platné certifikace) Jeden jednorázový filtr tedy vystačí pro jednu maminku na jeden den.

Díky dobrým lidem, kteří pro nás tvoří, zajistíme oddělením i šité textilní roušky s kapsou na opakované použití.

V květnu jsme plánovali oslavit světový den rodičů předčasně narozených dětí Během pro miminka do dlaně  Coronavirus ale všechny plány překazil. Výtěžek z akce měl být věnován pražským perinatologickým centrům. Do 3.4.2020 se díky registracím na tento běh podařilo získat částku 26 900,- Kč.

Získaná částka bude použita na nákup nanomateriálu pro:


  • VFN u Apolináře
  • FN Motol
  • ÚPMD Podolí
  • Thomayerova nemocnice v Krči
  • Nemocnice Bulovka
  • Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
  • Klinika dětského a dorostového lékařství Karlov
Těsně před vyhlášením nouzového stavu proběhl benefiční koncertní křest alba Radka Baboráka a jeho Orquestriny pro Nedoklubko v La Fabrika. Z této akce se podařilo získat další finance, za které nakoupíme nanomateriál pro neonatologie.

Neonatologie je místo, kde se zázraky dějí každý den. Nákaza Covid-19 je noční můrou každého, kdo takovým oddělením prošel...  neonatologie očima rodičů

Děkujeme všem zdravotníkům, kteří s láskou a péčí vykonávají svoje povolání i v těchto těžkých časech. Díky, sestřičky!
Děkujeme všem, kteří pomáhají s námi ❤️

Vaše
NedoklubkoDárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkujeme všem, kteří přispěli na nanofiltry do šitých roušek pro neonatologie! Aktuálně jsou všechna oddělení zásobena dostatečným množstvím těchto filtrů.

https://www.nedoklubko.cz/2020/04/19/koronavirus-vzkaz-z-nedoklubka-a-rousky-pro-maminky/Založení projektu

Dekujeme za vasi peci a prejeme vam hodne sil a zdravi!

Tomáš Knedlík

Hodně síly a štěstí. Zas bude lépe.

Božena Dohnalová
1 000 Kč

Děkuji

Iva Bláhová

#spolutozvladneme

Dárce
200 Kč

Syn se narodil ve 32. týdnu, měla jsem to štěstí že jsem byla velmi brzy hospitalizována s ním. Neumím si představit, kdyby mi někdo řekl, že za ním nemůžu kvůli nedostatku roušek... Tohle můžeme změnit, rodina patří k sobě virus nevirus, proto jsem přispěla.

Monika Kramolišová
1 000 Kč

Nedoklubko díky.

Dárce

Společně to zvládneme😊❤

Dárce
400 Kč

Jste skvělí, přeji vám a vašim dětem zdraví a štěstí :)

Dárce