CZ / EN

Nadace Via


Zdraví AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Pomozte nemocnicím s Českou filharmonií

My, hudebníci České filharmonie, jsme se rozhodli v boji s pandemií pomoci, jak nejlépe umíme. Tedy hudbou. Odehráli jsme jedinečný benefiční koncert. Jedinečný v tom, že jsme nemohli hrát společně v celém orchestru. Ale díky tomu jste měli možnost slyšet například Vltavu Bedřicha Smetany v netradiční úpravě pro sólovou harfu. Vaše dary rozdělíme mezi nemocnice v Praze a Brně, pomohou tak přímo v boji proti koronaviru a budou sloužit na to, co je právě teď nejvíce potřeba.

Společně to zvládneme!

Váš dar pomůže nemocnicím, aby nakoupily nezbytné ochranné pomůcky pro personál, přístroje pro pacienty a dovybavily prostory... dokud je čas. I díky vám tak budeme co nejlépe připraveni na extrémní nápor pacientů. Děkujeme.

Pro nemocnice jsme získali na 7,5 milionu Kč.
Děkujeme za Vaši podporu!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Děkujeme. Společně se nám podařilo vybrat téměř 7,5 milionu Kč, které putují do nemocnic! Skrze Darujme.cz, DMS i dary na sbírkový účet. Společně to zvládneme!


Záznam koncertu sledujte na ivysilani.cz v archivu České televize.
Děkujeme, že pomáháte s námi.

Epidemii COVID-19 čelí celý svět i celé Česko a pomoc by si zasloužili všichni, kdo nezištně pomáhají šíření viru zastavit. Pomoc teď potřebují všechny nemocnice. My jsme se rozhodli - na základě konzultace s Ministerstvem zdravotnictví - pomoci konkrétním nemocnicím, které pečují o jedny z nejtěžších případů tohoto onemocnění.   

Vybrané prostředky poputují rovným dílem do Fakultní nemocnice v Motole, Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Jak peníze pomohou?
Vybrané prostředky zajistí potřebné vybavení prostor pro pacienty s onemocněním COVID-19, ochranné pomůcky pro lékaře, sestry i další nemocniční personál a v neposlední řadě pomohou také pokrýt zvýšené personální náklady na ty, kteří stojí v první linii boje s koronavirem. Konkrétně se jedná o nákup ochranných plášťů, štítů, rukavic, dezinfekcí, testů PCR, cyclerů, plicních ventilátorů, odsávaček, ECMO (mimotělní membránová oxygenace), modulů do monitorů vitálních funkcí, transportních biovaků, přístrojů pro dezinfekci uzavřených prostor a další.

„Šíření koronaviru jsme všichni zpočátku sledovali s odstupem a říkali jsme si, že to snad brzy přejde a situace nebude až tak vážná. Ještě na přelomu února a března jsme se těšili, že šéfdirigent Semjon Byčkov v Praze poprvé provede Requiem za Hieronyma Bosche od Detleva Glanerta a hlavní host Jakub Hrůša Janáčkovu operu Káťa Kabanová. O několik dnů později však z našich plánů, které se tvoří léta, nebylo nic. Koncerty jsme museli zrušit, ale hned jsme začali přemýšlet i o tom, jak a komu bychom mohli pomoci, zvlášť když jsme sami zaznamenali tak ohromnou vlnu solidarity od našich posluchačů, kteří nechtějí vracet vstupné, aby zahladili vzniklé ztráty. Spolu s Českou televizí a Českou spořitelnou jsme vymysleli koncept benefičního koncertu, který bude možné uspořádat i při dodržení nejpřísnějších bezpečnostních doporučení,“  říká generální ředitel České filharmonie David Mareček. 

Kdy a kde je možné koncert zhlédnout? 
Záznam koncertu sledujte na ivysilani.cz v archivu České televize.

Program zde.

Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář.
 

Partnery benefičního koncertu jsou:

Děkujeme, že společně s Českou filharmonií pomáháte nemocnicím co nejlépe pečovat o pacienty postižené koronainfekcí!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Srdečně děkujeme. Společně se nám podařilo vybrat téměř 7,5 milionů Kč, které putují do nemocnic! A to jak skrze Darujme.cz, DMS i dary na sbírkový účet. Mockrát děkujeme Vám všem za Vaši rychlou reakci, pomoc a podporu - společně to zvládneme!

Do dnešního dne se podařilo přes darujme.cz, DMS a bankovní účet, vybrat více jak 6,7 mil. Kč. Děkujeme všem! Jste skvělí!

Pokud jste nestihli živý přenos sobotního koncertu České filharmonie, udělejte si čas zítra 1.4. - na ČT art  poběží od 22:20 repríza. 

A sbírka nekončí, stále pokračuje až do pátku 3.4.! I nadále tak je možné darovat, a to jak přes www.darujme.cz/nemocnice, převodem na účet 9999 55 2222/0800 nebo zasláním DMS ve tvaru DMS NEMOCNICE 30 nebo DMS NEMOCNICE 90 na telefonní číslo 87 777.

Zajímá vás, jak to vypadalo v zákulisí během přímého přenosu z Dvořákovy síně? Podívejte se na fotografie. Více fotografií na FB České filharmonie.

Děkujeme vám! Společně to zvládneme ❤️Děkujeme všem dárcům!

Do konce přímého přenosu se dnes podařilo přes darujme.cz, DMS a bankovní účet, vybrat celkem téměř 4,7 mil. Kč. Jste skvělí! 🖤
Po koncertech většinou Česká filharmonie nabízí obrázky hlavních hvězd večera. Tentokrát tak však neučinila. Nemá je. Hlavní hvězdy tentokrát vůbec nebyly v sále. Část z nich si koncert dokonce nemohla ani pustit. Jsou v nemocnicích a pečují o naše nemocné příbuzné, kamarády, kolegy, známé. O naše spoluobčany.

Fakultní nemocnice v Motole, Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Fakultní Nemocnice Brno - Děkujeme! 👏

A sbírka s koncem koncertu nekončí, ale bude pokračovat až do pátku 3.4.
I nadále tak je možné darovat, a to jak přes  www.darujme.cz/nemocnice, převodem na účet 9999 55 2222/0800 nebo zasláním DMS ve tvaru DMS NEMOCNICE 30 nebo DMS NEMOCNICE 90 na telefonní číslo 87 777.

Na záznam z koncertu se můžete podívat ZDE.

Společně to zvládneme ❤️

Přímý přenos benefičního koncertu z pražského Rudolfina "Pomáháme s Českou filharmonií" můžete vidět právě teď na ČT art, na facebooku Česká televize a v iVysílání ▶️ https://bit.ly/39gOoQU

Děkujeme vám! Společně to zvládneme ❤️

Přípravy na večer jsou v plném proudu. Zde je malá fotoochutnávka z generálky na dnešní benefiční koncert! Více fotografií najdete na FB České filharmonie.

Děkujeme vám! Společně to zvládneme ❤️

Velké a srdečné díky Vám všem! Sbírka běží necelý den a do samotného koncertu zbývá přes 26 hodin. A i díky vám už se pro nemocnice vybralo přes 366 tisíc korun... - neuvěřitelné! Děkujeme!
 

Založení projektu

Ať pomohou!

Petra Mrázová
1 000 Kč

Děkuji všem úžasným lékařům, sestrám a ostatním pracovníkům starajícím se o nemocné... Ida Kršková

Ida Kršková
500 Kč

Ať už je to za námi :-)

Libor Hošek
1 000 Kč

Hronovi, Praha 8

Háta
500 Kč

Hrajete krásně a pro dobrou věc!

Kristýna Stoklasová
500 Kč

děkujeme

Hana Provazníková
1 000 Kč

👍🏻

Stefan Kutlak
200 Kč

Společně to zvládneme.

Michal Havlíček
1 000 Kč

Díky...

Dárce

DRŽME SE.☺

Jana a Vlastimil Brabcovi
1 000 Kč