Nový Prostor, z.ú.


Senioři Sociálně znevýhodněné skupiny

Pomoc Novému Prostoru

Prodejci NP čelí bezprecedentní situaci, kdy je pouliční prodej časopisu v období pandemie koronaviru v podstatě nemožný. Výpadek v příjmech pro většinu z nich může znamenat ztrátu bydlení. Skrze sbírku a eshop se spolu s našimi čtenáři a podporovateli snažíme prodejcům výpadek v příjmech nahradit. Zásadní výpadek v příjmech se ale týká i NP jakožto poskytovatele sociální služby. Pomozte nám, abychom mohli dál pomáhat.

Chci podpořit Nový Prostor

Pomozte nám dál pomáhat. Děkujeme
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co se děje
Zásadní propad v příjmech se netýká jen našich prodejců, ale i NP jako poskytovatele sociální služby.

Co to znamená
Potřebujeme pokrýt základní náklady spojené s provozem naší sociální služby klientům, ať už je to nájem a provoz denních center, nákup hygienických, kancelářských prostředků nebo mzdy pracovníků, kteří poskytují našim prodejcům každý den individuální servis.

Jak funguje Nový Prostor
Stejnojmenný časopis je distribuován lidmi v sociální tísni, jimž tak poskytuje možnost řešit tíživou situaci vlastními silami. Prodejci NP nakupují časopis za 25 Kč a prodávají ho za 50 Kč.

Více o Novém Prostoru zde.

Kdo jsou naši prodejci
Naši prodejci jsou lidé v obtížné sociální situaci, lidé bez majetku, bez domova, bez dokladů, ale s vůlí získat finanční prostředky k pokrytí základních potřeb legální, tedy poctivou cestou. Škála jejich životních příběhů je překvapivě široká, od hloupých úrazů přes podnikatelské krachy až po vleklá citová strádání všeho druhu. Pestré a často neuvěřitelné souhry náhod s drtivými následky, pod nimiž by většina z nás šťastnějších padla beznadějně na lopatky.

Hledáme způsoby, jak ve střednědobém horizontu zajistit možnost důstojného výdělku našim prodejcům a také jak zajistit chod Nového Prostoru jako takového.  
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držte se..

Marie Kostková
300 Kč

Držím palce!

Dárce
2 800 Kč

Drzte sa. Tesim sa, ked si opat prelistujem Novy Prostor. Snad uz coskoro.

Alx Suja

NP si kupuji už spousta let, protože je to dobrý nápad, jak pomoci těm, kteří v životě měli smůlu. Momentálně jsem na rodičovské dovolené, tak jsem v těchto těžkých dnech aspoň pomohla malým příspěvkem a půlročním předplatným.

Pavla Opolecká
300 Kč

Když do práce okolo budovy Národního muzea, kupuji si jednou za dva týdny NP od paní Aleny. Protože si na ni pokaždé vzpomenu i teď, když ji kvůli současné situaci nevídám, chtěl bych pomoci všem prodejcům, kteří nemohou být teď v ulicích alespoň takhle.

Oldřich Hudeček
300 Kč

Díky, že můžu! Jste mi inspirací... :) JM

Dárce

Držím palce, ať toto složité období přečkáte bez větší újmy.

Dárce

Fandím Vám!!!

Josef Krysl
300 Kč

Držím palce a těším se na shledání se “svými” prodejci.

Markéta Gausová Zörnerová
300 Kč

Moc si vážím všeho, co děláte. Jsem teď kvůli přerušení výuky doma a nejezdím do Prahy, a tak mě mrzelo, že se si časopis nekoupím. Děkuji i za možnost pomoci v této nelehké situaci alespoň touto formou.

Monika Bílková
300 Kč