Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.


Děti, mládež, rodina Senioři

Pohádkové babičky a dědečkové

Podpořte zapojení seniorských dobrovolníků do čtení v plzeňských mateřských školkách. V roce 2019 se TOTEM z.s. zapojil do programu PŘEČTI. Seniorky a senioři - naše pohádkové čtecí babičky a dědečkové, dochází pravidelně číst dětem pohádky do mateřských škol. Vždy se snažíme vybrat školku, která je pro seniora blízká, ať již vzdáleností nebo srdcem.

vybíráme od 30.1.2020

Ano, chci přispět

76 787 Kč

přispělo

53 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Informace k projektu:

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM nabízí tento projekt aktivním dobrovolníkům 55+. V roli pohádkové babičky či pohádkového dědečka dochází jednou týdně číst dětem pohádky do některé z plzeňských školek. Dosud se povedlo zapojit 17 školek a 18 seniorských dobrovolníků, kteří pravidelně čtou pohádky více jak 350 dětem
 
Zájem školek i seniorů o aktivitu je velký a TOTEM se jako nezisková organizace touto snaží získat prostředky na další rozvoj a udržení kvality projektu. Od října 2021 tak díky vašim darům pomáhá s projektem nová asistentka.

Projekt je součástí kampaně "Štědré úterý" - Giving Tuesday 2021.
Letos slavíme a registrujeme štědré dary ke dni 30. 11. 2021.

 

Svým příspěvkem podpoříte krásnou aktivitu, která obohacuje děti i seniory. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvuJak všichni víme, naše milé pohádkové čtecí babičky a s nimi i dědečkové, stále nemohou za "svými" dětmi do školek. I tak je pro nás vaše podpora tohoto projektu stále aktuální, protože mezi školkami, dětmi, babičkami, dědečky a námi probíhá už od jara čilá výměna obrázků, dopisů, přání k narozeninám, telefonického povídání a fotek plných pozdravů. Naši senioři o svých skupinkách Pejsků, Kočiček a Berušek stále vědí.

TOTEMové pohádkové čtecí babičky a dědečkové obvykle vyprávějí pohádky dětem přímo v mateřských školkách. Krásně. Děti je milují. Teď se bohužel nemohou potkávat a tak jsme připravili několik videopohádek. Advent a Vánoce jsou totiž s pohádkami nerozlučně spjaté. Ty klasické jsme viděli a slyšeli snad stokrát, a přesto se nám neomrzely. A když je slyšíme v podání babiček a dědečků, tak to je teprve něco! Najdete je na TOTEMovém youtube kanálu  https://1url.cz/kzO8d.

Teď už se pohodlně usaďte, přivřete si oči - a přeneste se zpátky do dětství. Přejeme hezký poslech. A tísíc a jedenkrát děkujeme všem, kteří přispívají...

Založení projektu

Úžasní lidé dělají úžasné věci. Profesionalita, která jde ruku v ruce s přátelským, vstřícným a empatickým přístupem...to je TOTEM. Přeji Vám mnoho úspěchů a ještě hodně skvělých nápadů pro Vaši práci.

Dagmar Dvořáčková
200 Kč