Vlasta Faiferlíková: Dárcovská výzva pro projekt Pohádkové babičky a dědečkové

Štědré úterý v TOTEMu

vybíráme od 15.11.2021
20 750 Kč
vybráno 104 % z 20 000 Kč

přispělo

33 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
💝 Dárcovská výzva pro projekt Pohádkové babičky a dědečkové 💝
Nejkrásnější roli, kterou ve svém životě teď prožívám, je role babičkovská. Moc si užívám chvíle, které máme s mojí vnučkou Májou, když si vezmeme do ruky nějakou knížku... a povídáme si, čteme si a žijeme příběhy z ní. Teď nejvíc ty o Krtečkovi a z pohádkového světa. A protože v TOTEMu je spousta babiček a dědečků, kteří rádi čtou, a ve školkách je spousta dětí, které rády naslouchají, vznikl tento krásný projekt. Vytvořili jsme prostor pro čtení, povídání a společné prožívání a já s radostí sleduji nadšené vyprávění těch starších i těch malých čtenářů, kterým otevíráme svět příběhů.
Podpořte nás a připojte se svým darem k úžasné myšlence pohádkových babiček i dědečků v rámci GIVING TUESDAY - Štědrého úterý.

Děkuji.
Vlasta Faiferlíková, ředitelka TOTEM z.s.
Oslavte s námi Světový den štědrosti a podpořte svým darem udržení a rozvoj mezigeneračních aktivit v plzeňském regionu. Každého příspěvku si velmi vážíme.

Vlasta Faiferlíková, ředitelka Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM z.s.
 
Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.
Podpořte zapojení seniorských dobrovolníků do čtení v plzeňských mateřských školkách. V roce 2019 se TOTEM z.s. zapojil do programu PŘEČTI. Seniorky a senioři - naše pohádkové čtecí babičky a dědečkové, dochází pravidelně číst dětem pohádky do mateřských škol. Vždy se snažíme vybrat školku, která je pro seniora blízká, ať již vzdáleností nebo srdcem.

Informace k projektu:

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM nabízí tento projekt aktivním dobrovolníkům 55+. V roli pohádkové babičky či pohádkového dědečka dochází jednou týdně číst dětem pohádky do některé z plzeňských školek. Dosud se povedlo zapojit 17 školek a 18 seniorských dobrovolníků, kteří pravidelně čtou pohádky více jak 350 dětem
 
Zájem školek i seniorů o aktivitu je velký a TOTEM se jako nezisková organizace touto snaží získat prostředky na další rozvoj a udržení kvality projektu. Od října 2021 tak díky vašim darům pomáhá s projektem nová asistentka.

Projekt je součástí kampaně "Štědré úterý" - Giving Tuesday 2021.
Letos slavíme a registrujeme štědré dary ke dni 30. 11. 2021.

 

Svým příspěvkem podpoříte krásnou aktivitu, která obohacuje děti i seniory. Děkujeme!

🍀 díky za to, co v Totemu děláte .. :)

Veronika Kynčlová

Ať se daří!

Vendula Linková
2 500 Kč

V sobotu i v neděli jsme si s Májou četly a zase jsme si to neuvěřitelně užívaly. Když jsem se dívala, jak prožívá písničku s Koblížkem na liščím nose a básničku "Jede kozel na kole za strašákem na pole... "... no jasně jsem si říkala: Kdo, když ne já?... a kdy , když ne teď? A tak taky posílám svůj malý příspěvek k tomu, aby naše děti milovaly knížky a to hezké získávaly od babiček a dědečků, kteří umí tak krásně číst a vyprávět...

Vlasta Faiferlíková

V pátek mě chvilkama opravdu zaplavila nechuť nakupovat. Nevím, jestli to graduje událostmi posledního roku, nebo věkem, ale zvažuji, kam své peníze dát a co opravdu potřebujeme. Tak pokud jste také unikli akcím typu Black Friday, možná vám bude příjemná opačná akce. Smyslem je opravdu protipól živelným nákupům a touto cestou nabízí zítřejší den možnost podpořit svou oblíbenou neziskovku. A pokud ji nemáte, nabízím tu naši. Vím, co děláme, kopu za ni, fandím jí a když se budete chtít přidat, nebo jen sdílet těm, kteří se mohou přidat, budu ráda Petra B.

Petra Bláhová

Fandím pohádkovým babičkám a dědečkům :-)

Linda Kitzbergerová
500 Kč

Spolupráce s Totemem je vždy na vysoké a profesionální úrovni. Aktivity Totemu jsou obdivuhodné a kdo nevěří, ať tam běží...

Jiří Bláha
500 Kč

Je to úžasný projekt, dětská radost je k nezaplacení!

Jan Novák

Už se těším na úterý a na své děti ve školce.
Hodně zdraví všem.

Anna Stejskalová
500 Kč

To těšení je na tom nejlepší :-) Jste všichni úžasní, moc děkujeme!

Vlasta Faiferlíková

"Mým snem je pomáhat"

Jiřina Hrubá
200 Kč

Jiřinko, moc děkujeme!

Vlasta Faiferlíková
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s., projekt: Pohádkové babičky a dědečkové