Právě teď! o.p.s.


Senioři Sport a volný čas

Plavu si ani nevím jak..

Plavání je pro seniory jedním z nejvhodnějších sportů a to i pro ty, kteří mají různé zdravotní a pohybové omezení. Název projektu "Plavu si ani nevím jak" krom odkazu na známou píseň vystihuje stav, kdy technika není na prvním místě. Cílem projektu není generovat profi plavce s bezchybným stylem, ale naučit seniory plavat tak, aby své tělo svým stylem neničili, ale naopak mu prospívali. Pokud si sami uvědomujete, že prodlužující se věk sám o sobě nestačí, ale důležitá je kvalita života seniorů a radost, podpořte rozšíření našich kurzů plavání pro seniory. Během kurzů se v únoru navíc zapojíme do celorepublikového projektu plavání seniorů „Přeplav svůj La Manche“. A třeba i díky Vám dáme letos „osobák“.

vybíráme od 9.1.2020

Plavu si ani nevím jak..

Pomozte nám, aby se plaveckých kurzů s lektory mohlo účastnit více pražských seniorů. Díky podpoře nadačního fondu Tesco pořádáme od ledna do března 2020 bezplatné kurzy plavání pro seniory o které je zájem převyšující kapacitu.
Vybrání cílové částky nám umožní pronájem další plavecké dráhy v Aquacentru Na Šutce a dále budeme moci zajistit na několik lekcí i trenéra plavání. Proč s trenéra? Většina z nás plave stylem, který nemá zdravotní a rehabilitační efekt, často spíše naopak…

Podpořte proto tuto smysluplnou aktivitu, protože věřte, že ne každý senior žijící v Praze si může při stále se zvyšujících cenách, dovolit chodit každý týden plavat.
3 400 Kč
vybráno 34 % z 10 000 Kč

přispělo

6 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Pomozte nám, aby se plaveckých kurzů s lektory mohlo účastnit více seniorů. Díky podpoře nadačního fondu Tesco pořádáme od ledna do března 2020 bezplatné kurzy plavání pro seniory o které je zájem převyšující kapacitu.

Vybrání cílové částky 10.000 Kč nám umožní pronájem další plavecké dráhy v únoru a březnu v Aquacentru Na Šutce (1.000 Kč/1 dráha pro cca. 25 seniorů) a dále budeme moci zajistit trenéra plavání.
Proč s trenéra? Většina z nás plave stylem, který nemá zdravotní a rehabilitační efekt, často spíše naopak…

Podpořte proto tuto smysluplnou aktivitu, protože věřte, že ne každý senior žijící v Praze si může při stále se zvyšujících cenách, dovolit chodit každý týden plavat.

Další přínosy projektu:

  • Zvýšení povědomí o nezbytnosti pohybové aktivity v seniorském věku (nejen pro tělo ale nezbytně i pro správné fungování mozku) a celkově zdravém životním stylu ve stáří;
  • Setkávání seniorů při smysluplné činnosti;
  • Zlepšení techniky plavání pod odborným vedením a z toho vyplývající zdravotní benefity;
  • V ČR je oproti jiným státům výrazně menší pohybová aktivita seniorů;
Video z loňského plavání v rámci celorepublikové soutěže "Přeplavme svůj La Manche"
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu