Nadační fond PRAVDA O VODĚ


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Voda je život a dar, ne zboží k dolování zisků

Je třeba řešit sucho, čistotu vody, zadržení vody v krajině a ne posílat miliardy do zahraničí a vodu lidem zdražovat. Proto má být voda spravována v zájmu lidí a přírody a ne překupníků. Prosazujeme, aby peníze od lidí za vodu končily zpět ve vodárenství a ne cizině. Prosazujeme garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR a suverenitu státu ve strategickém odvětví. Kde nás poslechli - Přerov, Kroměříž, Náchod..., tam lidé ušetřili 10 - 20 tisíc, protože prodej vody zůstal v rukou měst. Lidé platí za vodu méně než tam, kde vodu prodává koncern. Bráníme vodu i přes soudy a vyhráli jsme Ústavní i Nejvyšší soud - koncern porušuje a obchází zákony.

vybíráme od 15.12.2019

I malá částka 50-100 Kč/měsíčně pomáhá a má obrovskou sílu, protože voda se týká všech a je nás hodně.

Je třeba řešit sucho, zadržení vody, čistotu vody ne ze správy vody dělat kšeft cizincům. "Trautenberkové" u české vody nemají co dělat!
921 963 Kč

přispělo

964 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jen informovanými nelze manipulovat

proto poskytujeme lidem informace, o kterých jiní mlčí a těší nás, že čím dál víc lidí věnuje vodě pozornost. Lidé již chápou, že se můžeme úspěšně bránit, přidávají se a podporují to, co děláme.   

Voda je život, proto chráníme vodu i pro naše děti

V letech 2010-2018 jsme zaplatili v ceně vody 21.938.683.000 Kč. Místo v obnově trubek skončily v cizině. Nic jsme za ně nedostali.  
Vodu si musíme ubránit, jinak se nedoplatíme. Když nic neuděláme, tak nám a našim dětem vodu opět a opět a opět... zdraží a zinkasují další miliardy. 

Nápravu prosazujeme přes:

  • Petici VODA JE ŽIVOT - zde
  • Osvětou a prokázáním, jak nemravně a protiprávně byla správa vody vyvedena do rukou překupníků.
  • Zveřejňováním důkazů a  rozsudků.
  • Informováním politiků a prokázání, že vše lze napravit ve prospěch lidí přes soudy, rozsudky a občanský přístup. 
  • Trvání na odpovědnosti pachatelů.
  • Tlakem veřejnosti na nápravu, který politici nemohou ignorovat.
Náš cíl napravit, co se spáchalo za posledních 20 let kolem vody a vodáren a vrátit priority lidí do správy vody v České republice.
Cestu k tomu léta veřejně ukazujeme: zde

Nechceme nic znárodňovat, prosazujeme jen dodržování zákonů ČR

Požadujeme, aby zákonodárci zjednali nápravu a vyřešili hanebný stav ve vodárenství, tzn. hájili zájmy občanů a státu.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ je nestátní nezisková organizace, která od státu a politických stran nedostává na obranu vody žádné finance. Má to i výhodu. Nemohou nás ovlivňovat. Umožňuje nám to rozkrývat a řešit hlavní problém, tj. často protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů. 

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z darů lidí, jako jste vy. Každý, kdo obranu vody podporuje např.  100 -200 Kč měsíčně, ale i jednorázově k nápravě hodně pomáhá. Tato na první pohled drobná pomoc totiž není drobná. Stačí si uvědomit, že se voda týká nás všech a moře se také skládá z kapek💦.

Touto cestou již nápravu zjednali např. ve Francii

Děkujeme za podporu

Je skvělé, že čím dál více lidí chápe, že samo se nic nenapraví, ale společně lze do správy vody vrátit zdravý rozum a priority lidí.
Více o tom, co děláme:

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Velmi si Vás cením, a děkuji za Vaši prospěšnou práci.

Tomáš Fojtík
500 Kč

Je nezbytné, aby všechny přírodní zdroje patřily výhradně státu a v Ústavě bylo jasně deklarováno: zákaz jejich prodeje, nebo dlouhodobého pronájmu cizím státním příslušníkům, počítaje v to nejen vodu a přírodní bohatství, ale i ornou půdu, lesy, rybníky a nemovitosti! Je třeba vrátit se k zákonům platných v ČR do r. 1989!

Helena Leiblová
100 Kč

myslím si,že to jsou i mé problémy,mrzí mě že jsem již důchodce a není opravdu v mých možnostech věnovat více.

Jan Vavrečka
300 Kč

Jsem chudý důchodce,ale moc vám fandím a držím palce. Hruška.

Bohuslav Hruška
200 Kč

Ať to dopadne dobře. Držím palce.

Dagmar Salamonová
300 Kč

Po malých krůčcích ke zdravému státu. Cením si Vašeho úsilí a vytrvalosti. Děkuji.

Vlastak
10 000 Kč

Voda je život a tak budu ráda součástí projektu .

Václava Šolcová

Pevné nervy a zdraví!

Přemysl Dostál
100 Kč

Ať se Vám daří ve vašem počínání, máte neskutečnou odvahu... moc vám držím pěsti,,,,,,

Dagmar Čečivová
100 Kč

Vážený pane Čečivová, děkujeme za Vaše rozhodnutí pravidelně finančně podporovat Nadaci Pravda o vodě. Vaše příspěvky nám umožnily dále bojovat za transparentní a spravedlivou správu vodních zdrojů. Jsme vděční za každého, kdo se rozhodne stát naší součástí a děkujeme za Váš závazek a důvěru. Společně můžeme dosáhnout skutečné změny!
Váš trvalý příkaz byl ukončen 7.4.2024. Uvažovala jste o prodloužení vaší podpory? Náš boj za vodu ještě není u konce a každá kapka v moři má svou váhu.
Jako poděkování za vaší podporu bychom se chtěli s Vámi podělit o rozhovor mezi naším zakladatelem Radkem Novotným a ekonomkou Šichtařovou, který může poskytnout další podněty k zamyšlení o vodě a naší společné budoucnosti. Odkaz na video naleznete zde:
https://youtu.be/r8wJK3NT378?si=OSQYdIS0WiL3l94w

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Moc si vážím vaší snahy, je to správná věc a stojí za to se snažit. MJ

MAGDA JAVORSKÁ
100 Kč

Vážená paní Javorská, děkujeme za Vaše rozhodnutí finančně podporovat Nadaci Pravda o vodě. Vaše příspěvky nám umožní dále bojovat za transparentní a spravedlivou správu vodních zdrojů. Jsme vděční za každého, kdo se rozhodne stát naší součástí a děkujeme za Váš závazek a důvěru. Společně můžeme dosáhnout skutečné změny!
Blíží se termín ukončení vašeho trvalého příkazu, (25.6.2024). Uvažovala jste o prodloužení vaší podpory? Náš boj za vodu ještě není u konce a každá kapka v moři má svou váhu.
Chtěli bychom se s Vámi podělit o rozhovor mezi naším zakladatelem Radkem Novotným a ekonomkou Šichtařovou, který může poskytnout další podněty k zamyšlení o vodě a naší společné budoucnosti. Odkaz na video naleznete zde:
https://youtu.be/r8wJK3NT378?si=OSQYdIS0WiL3l94w

Nadační fond PRAVDA O VODĚ