Hiporehabilitace Brno z. s.


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Hipoterapie pro Vikču na rok 2020

Cílová částka byla dosažena a to díky vaší pomoci! Vikča má uhrazeny terapie na celý rok 2020! Pokud budete chtít i nadále Vikču podpořit, stále můžete. Všechny finanční prostředky jí budou započteny na další terapie :-) ---------- Díky vaší podpoře bude Vikča moci docházet pravidelně na hipoterapii a fyzioterapii, které má moc ráda a pomáhají jí. Vikča trpí velmi závažným onemocněním spinální svalovou atrofií (SMA). Tato diagnóza vyžaduje velmi častou a pravidelnou rehabilitaci. Přispěním jakékoliv částky usnadníte Vikči a její rodině náročné financování pravidelných terapií. Při dosažení cílové částky bude mít terapie v centru Hiporehabilitace Brno na celý rok zdarma. Všichni dárci obdrží potvrzení o daru pro odpočet z daně z příjmu (i firmy). Pokud potřebujete darovací smlouvu, napište nám. Děkujeme!

Hipoterapie pro Vikču na rok 2020

165 752 Kč
vybráno 111 % z 150 000 Kč

přispělo

145 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Cílová částka byla dosažena a to díky vaší pomoci! Vikča má uhrazeny terapie na celý rok 2020! Pokud budete chtít i nadále Vikču podpořit, stále můžete. Všechny finanční prostředky jí budou započteny na další terapie :-)

Viki se narodila jako zdravé miminko, zhruba v 9 měsících se přestala plazit, válet sudy, nekopala nožičkama, byla celkově lenošnější. Po všech různých vyšetřeních Vikči přesně v jednom roce určili diagnózu spinální muskulární atrofie (SMA).
SMA je velmi závažné genetické onemocnění motoneuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů. Výskyt této nemoci je přibližně 1 novorozenec na 6 000 narozených dětí.
Ještě donedávna neexistoval žádný lék, ale od dubna 2018 Viki dostává každé 4 měsíce Spinrazu (injekce formou lumbální punkce), která by měla průběh nemoci zastavit.
Viki už je slečna a chce být samostatná, proto jezdí na elektrickém vozíku.
Společně s hiporehabilitací, na kterou Vikča pravidelně 3× týdně dochází už 3,5 roku, plaváním, cvičením, protahováním, pobytem v lázních je stav Viktorky stabilní, nehorší se, naopak dělá pokroky, což je pro ni nejdůležitější a motivační.
Její rodina má radost z každého malinkého pokroku, který je znát rozhodně díky hipoterapii, která tvoří značnou část jejího cvičení.

Na základě vyšetření a doporučení fyzioterapeutky Vikča dochází 3× týdně na hipoterapii a 1× týdně na fyzioterapii s kineziotapingem.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Cílová částka byla dosažena a to díky vaší pomoci! Vikča má uhrazeny terapie na celý rok 2020! Pokud budete chtít i nadále Vikču podpořit, stále můžete. Všechny finanční prostředky jí budou započteny na další terapie :-) 

Založení projektu

Hodne stesti kocicce a at dela spoustu pokroku, je moc krasna, drzime palce!

Zuzana Svobodová

Malé Vikči hodně štěstíčka při dalších rehabilitacích, hodně úspěchů a pokroků. Je to malá usměvavá bojovnice, držím palečky 🙂

Petra Ballonová-Mierná

Potkáváme tě v plavání a jsi moc šikovná holčička. Užij si koníky ❤️

Pavlína Musilová
500 Kč

Od Sportíku ❤

Andrea Havelková
1 000 Kč

Andrea Havelková
500 Kč

Ať se ti daří, Vikčo!

Janča

Vikčo, držíme Ti palce! Anička Kocmanová s rodiči.

Dárce
500 Kč