Hiporehabilitace Brno z. s.


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Hipoterapie pro Vikču na rok 2020

Cílová částka byla dosažena a to díky vaší pomoci! Vikča má uhrazeny terapie na celý rok 2020! Pokud budete chtít i nadále Vikču podpořit, stále můžete. Všechny finanční prostředky jí budou započteny na další terapie :-) ---------- Díky vaší podpoře bude Vikča moci docházet pravidelně na hipoterapii a fyzioterapii, které má moc ráda a pomáhají jí. Vikča trpí velmi závažným onemocněním spinální svalovou atrofií (SMA). Tato diagnóza vyžaduje velmi častou a pravidelnou rehabilitaci. Přispěním jakékoliv částky usnadníte Vikči a její rodině náročné financování pravidelných terapií. Při dosažení cílové částky bude mít terapie v centru Hiporehabilitace Brno na celý rok zdarma. Všichni dárci obdrží potvrzení o daru pro odpočet z daně z příjmu (i firmy). Pokud potřebujete darovací smlouvu, napište nám. Děkujeme!

Hipoterapie pro Vikču na rok 2020

165 752 Kč
vybráno 111 % z 150 000 Kč

přispělo

145 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Cílová částka byla dosažena a to díky vaší pomoci! Vikča má uhrazeny terapie na celý rok 2020! Pokud budete chtít i nadále Vikču podpořit, stále můžete. Všechny finanční prostředky jí budou započteny na další terapie :-)

Viki se narodila jako zdravé miminko, zhruba v 9 měsících se přestala plazit, válet sudy, nekopala nožičkama, byla celkově lenošnější. Po všech různých vyšetřeních Vikči přesně v jednom roce určili diagnózu spinální muskulární atrofie (SMA).
SMA je velmi závažné genetické onemocnění motoneuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů. Výskyt této nemoci je přibližně 1 novorozenec na 6 000 narozených dětí.
Ještě donedávna neexistoval žádný lék, ale od dubna 2018 Viki dostává každé 4 měsíce Spinrazu (injekce formou lumbální punkce), která by měla průběh nemoci zastavit.
Viki už je slečna a chce být samostatná, proto jezdí na elektrickém vozíku.
Společně s hiporehabilitací, na kterou Vikča pravidelně 3× týdně dochází už 3,5 roku, plaváním, cvičením, protahováním, pobytem v lázních je stav Viktorky stabilní, nehorší se, naopak dělá pokroky, což je pro ni nejdůležitější a motivační.
Její rodina má radost z každého malinkého pokroku, který je znát rozhodně díky hipoterapii, která tvoří značnou část jejího cvičení.

Na základě vyšetření a doporučení fyzioterapeutky Vikča dochází 3× týdně na hipoterapii a 1× týdně na fyzioterapii s kineziotapingem.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Cílová částka byla dosažena a to díky vaší pomoci! Vikča má uhrazeny terapie na celý rok 2020! Pokud budete chtít i nadále Vikču podpořit, stále můžete. Všechny finanční prostředky jí budou započteny na další terapie :-) 

Založení projektu

Pro Vikcu od Mikulase,certa a andela ze Lhoty:-)

Lucie Jordánková
3 400 Kč

Uzijte si to, Viki :*

Tereza Hanušová
2 000 Kč

Viki, držím Ti palce!

Ivan Kopřiva

Vikinko, přeji ti mnoho pokroků... P.

Pavla Kotoučková
1 000 Kč

To dáme! :)

Mirka Sedláková
2 000 Kč

Hura Vikca! Jste uzasni!!! To dame. Mi :)

Michal Sedlak LR87
5 000 Kč

Krasne Vánoce Viktorce a hlavně zdravíčko

Helena RUDZKA
500 Kč

Milá Vikčo,
sice neznám Tebe, ale znám Andrejku a maximálně věřím, že tenhle můj příspěvek půjde na tu nejlepší možnou dobrou aktivitu :-)
Přeji Ti, ať si užiješ každou minutku s koníčky a ať je Ti s nimi nádherně!
Až se k vám dostane malá informace o terapii watsu, tak se možná společně potkáme i ve vodě a věřím, že ano.
Budu se těšit :-)
Přeji vám nádherné a požehnané dny
Tom

Tomáš Libra

❤️❤️❤️

Kateřina Rossi
500 Kč

Vikči držím pěsti!!! Příspěvek odeslán !!!!

Lucie Střížová
200 Kč