CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

EAT THIS PAPER

Představujeme Vám první jedlý papír, který bojuje proti hladomoru. Kalorická hodnota jedlého papíru je téměř totožná s denním příjmem podvyživeného afrického dítěte.

Eat this paper

Při platbě zaškrtněte "Chci poslat potvrzení o daru" a vyplňte adresu. Na Vámi uvedenou adresu Vám zašleme EAT THIS PAPER. Děkujeme, že pomáháte s námi!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

S vaším příspěvkem 200 Kč společně dopřejeme jednomu dítěti mnohem víc, a to vysokokalorickou terapeutickou výživu. Jako dárek od nás dostanete jedlý papír. Díky němu získáte celodenní nutriční příjem vážně podvyživeného afrického dítěte.

Děkujeme a dobrou chuť.

#EatThisPaper
Vysokokalorická terapeutická výživa znamená pro podvyživené děti rozdíl mezi životem a smrtí. Copyright: Josh Estey/CARE

V zemích východní Afriky právě teď bojuje s životy ohrožující podvýživou 1,4 milionu dětí! Dalších 26 milionů lidí trpí hladem. Země jako Etiopie či Somálsko a oblasti Sahelu se roky potýkají s dopady dlouhodobého sucha. Situaci komplikují i občasné ozbrojené konflikty. Ačkoliv místní lidé žijí skromně a usilovně se snaží o zajištění obživy, hladoví. Sucho jim vyhlazuje celá stáda a pitná voda je vzácností. CARE pomáhá především těm nejohroženějším z nich: malým dětem, těhotným ženám a kojícím maminkám. Poskytuje jim lékařskou péči, nezávadnou vodu, vysokokalorickou výživu i podpůrné vzdělávací programy.
  
CARE poskytuje podvyživeným dětem nejenom dostatečnou výživu, ale také učí matky, jak svým dětem i z mála připravit výživnou stravu. Copyright: Darcy Knoll/CARE

Zajímají Vás rozvojové a humanitární projekty organizace CARE? Více informací najdete na www.care.cz nebo sledujte CARE na sociálních sítích: https://www.facebook.com/care.cz/.

Upozornění: Pokud si chcete Eat This Paper nadělit pod stromeček, rozesíláme ho před Vánoci naposledy 19. 12. Poté až 2. 1. 2020. Nezapomeňte řádně vyplnit adresu, na kterou jej chcete zaslat.

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu