NADACE LEONTINKA


Lidé s postižením Zvířata

Canisterapeutický pejsek pro nevidomou Cilku

Cilka (26) se narodila jako nevidomá, naštěstí ovšem s velkou chutí pomáhat ostatním i přes svůj vlastní handicap. Začala dobrovolničit na onkologickém oddělení a teď chce svůj sen posunout ještě dál – pomáhat pacientům se speciálně vycvičeným psím parťákem Percym!

vybíráme od 15.11.2019
69 600 Kč
vybráno 46 % z 150 000 Kč

zbývá

144 dní

přispělo

91 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jak to začalo?
Když Cilka chodila na onkologii se svým vodicím pejskem Bertíkem, všimla si, že se pacienti hned rozzáří. Bertík ale tuto práci vykonávat nemůže, a tak ji napadlo pořídit si dalšího pejska speciálně proto, aby mohla uzdravovat pomocí canisterapie neboli léčebného kontaktu člověka se psem.
„Canisterapie je jedna z mála oblastí, které bych se jako nevidomá mohla věnovat. Protože na spoustu věcí nevidím, pomáhá mi paní, která se výcviku profesionálně věnuje, a vybrala mi úžasné štěňátko Percyho," vypráví Cilka.
Percyho čeká důležitý úkol!
Pořízení štěňátka Percyho si Cilka zaplatila sama, ale celkový výcvik vyjde na částku 250.000 Kč, která je pro Cilku bohužel nedostupná... Pokud jí pomůžeme alespoň část výcviku uhradit, bude s Percym docházet na onkologii do 5 pražských nemocnic a šířit dobro mezi mnoha těžce nemocnými pacienty!

Co je canisterapie?
Canisterapeutický pejsek úžasně pomáhá při rehabilitaci, zmírňování svalových křečí, psychoterapii, ulevuje těžce nemocným od bolesti a přináší radost.
"Pokud mi dárci pomohou s výcvikem Percyho, budu se kvalitně věnovat činnosti, která mě těší, pomáhá a mohu ji zvládat i při svém zrakovém postižení,“ říká vděčně Cilka.

Děkujeme, že nám pomůžete Cilku a Percyho propojit v chvályhodné službě těžce nemocným pacientům!
Vaše Nadace Leontinka & nevidomá Cilka

Nadace Leontinka již 14 let pomáhá zrakově postiženým obstát ve světě, který na zrak spoléhá. Ze 100 % vybraných darů zaplatíme výcvik canisterapeutického pejska pro Cilku.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

od naší rodiny. Ať vám to spolu pomáhá tam, kde má.

Romana hladišová
300 Kč

Držíme pěsti :)
Alžběta, Vráťa, Barunka a Týnečka

Vratislav Hlásek
5 000 Kč

Drobnost odeslána, snad pomůže. Držím palce, jste hrdinka.

Milan Štěpánek
150 Kč

Malá pomoc pro Cilku a její bohulibou aktivitu.

Miroslav Prášil
300 Kč

Cilko, moc drzim pesti! Hanka

Hana Fiedlerova