Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

VOZÍME DO RODIN NADĚJI

Všichni si pro naše děti přejeme to nejlepší: lásku, štěstí, radost, zdraví… Každá rodina ale nemá to štěstí, že se jejich dítě narodí zdravé. Poradkyně rané péče vyjíždějí každý den, aby rodinám v celém Moravskoslezském kraji pomohly zvládnout těžké chvíle po narození dítěte s vážným postižením zraku či dalším postižením. Učí je, jak s dítětem komunikovat, jak je rozvíjet, zapůjčí hračky a pomůcky, zprostředkují důležité informace. Dejte rodinám s dětmi s postižením naději, že to půjde a že - přes všechny těžkosti - složitou situaci dokáží zvládnout.

vybíráme od 25.10.2019

VOZÍME DO RODIN NADĚJI

Jezdíme do rodin vychovávajících dítě se zrakovým či kombinovaným postižením v raném věku a pomáháme jim zvládnout náročnou životní situaci. Pomáhejte s námi!

přispělo

65 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomáháme rodinám s dětmi s postižením zraku už 30 let. Pomáhejte s námi.

Díky Vaší pravidelné měsíční podpoře budeme dojíždět za rodinami po celém Moravskoslezském kraji a pomáhat jim, aby náročnou situaci zvládly. Rodiče se dozví, jak mohou podpořit vývoj svého dítěte, naše poradkyně doveze do rodiny potřebné pomůcky, ukáže, jak s nimi pracovat, poradí, jak upravit domácí prostředí a mnoho dalšího.

Rodiny díky Vám nezůstanou v těžké situaci samy.

DĚKUJEME!!!!!!!

Každých darovaných 1 000 korun zajistí, aby proběhla jedna  konzultace k podpoře vývoje dítěte.

JAK TO VIDÍ RODIČE

Všem rodinám, které se v podobné situaci ocitnou, bych přála, aby je to nedostalo jako rodinu na kolena. Protože si myslím, že k tomu není důvod. Že všechno má řešení, a nakonec i barvy:-) A že dítě potřebuje hlavně fungující zázemí. Přeji, aby rodiče táhli za jeden provaz, aby se kvůli dítěti s postižením nestranili lidí. Doporučuji kontaktovat ranou péči proto, že přináší do rodin obrovskou podporu a klid. Dává informace, které rodiny nedostanou ani od lékařů, ani od učitelů. Konkrétně pro nás je to TOP služba, ale těžko se to popisuje, dokud to člověk nezažije napřímo.
 
Byla jsem tehdy vyjukaná maminka tří dětí, se kterou si život zahrával, a já se v tom jednoduše plácala. Protože jak dojde na nemoc dětí, maminky by se pro ně rozkrájely, všechnu bolest a nepohodlí by chtěly vzít na sebe. Navenek se sice většinou tváří, že to dají, už kvůli těm malým tvorečkům, ale uvnitř se klepou jako osiky a vůbec si nejsou jisté, jak to všechno zvládnou. Poradkyně rané péče mi pomohly svým nadhledem, dokázaly mě povzbudit a pochválit. Tím vším mi dodávaly odvahu, a ono to skutečně šlo. Pomalu, ale šlo.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Velmi Vám fandím :)

Renáta Adamová
300 Kč

Moc děkujeme za podporu!!!!

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

.... malý střípek pro naději.

Dárce
500 Kč

Moc děkujeme za podporu rodin, které mají hned od začátku pořádně "naloženo". Díky Vám!

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

Ať se daří.

Libor Schönwälder
750 Kč

🍀🍀🍀

Květoslava Kaláčová
3 000 Kč

Děkuji za službu, kterou jste poskytli mému dítěti. Za laskavý přístup, pochopení, naslouchání a podporu dítěte a jeho rodiny. Jste lidé s velkým srdcem na správném místě.

Gabriela Jiříčková
6 000 Kč

Děkujeme za vše, co pro nás děláte :-)

Martin Walder
1 847 Kč

Ať se Mikulášovi dobré věci podaří:-)

Vratislav Beneš

Jsem rád, že jsem mohl přispět.

Pavel Riha
1 000 Kč