Nerudný fest.cz


Kultura, umění a historie

Koncert pro budoucnost – 17. listopadu na Václaváku

Loni slavilo 130 tisíc z vás spolu s námi na Václaváku 30 let od sametové revoluce. Letos naši svobodu omezuje virus, který nám klade do cesty překážky a vládní nařízení nám doporučují zůstat doma. Pandemie však nemusí znamenat konec demokracie nebo rozpad občanské společnosti, pokud budeme víc než kdy dřív dbát na naše základní hodnoty: sounáležitost a solidaritu. Náklady související s přípravou této obří akce jsou každoročně financovány především z dobrovolných darů nadací a jednotlivců. Přijdou-li vám oslavy 17. listopadu stejně důležité jako nám, budeme vděční za vaši finanční podporu a My uděláme všechno proto, abychom se s vámi spojili v rámci livestreamu. Protože v tom nejsme #SamiAleSpolu. Děkujeme!

vybíráme od 28.10.2019
49 064 Kč

přispělo

93 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co přinese (online) Koncert pro budoucnost?

V rámci online přenosu, k vám budou promlouvat české i evropské osobnosti přímo z Václavského náměstí a přenesou tak kousek oslav ke každému z vás. Role moderátorů streamu se ujmou Linda Bartošová a Jindřích Šídlo a mezi řečníky uvidíte například bývalého prezidenta SRN Joachima Gaucka, ekonomku a rektorku Mendelovy university Danuši Nerudovou, zakladatelku organizace Nevypusť duši Marii Salomonovou nebo herce Dejvického divadla.

V hudební části streamu pro vás zahrají The Plastic People of the Universe, Ewa Farna, Tomáš Klus, Jiří Schmitzer a mnoho dalších. Celý stream pak bude probíhat mezi 16:30 až 21:30.

Slavme každý dle svých možností

Uspořádáním streamovaného koncertu chceme také docílit toho, aby každý z nás mohl oslavit 31. výročí Sametové revoluce bezpečně, důstojně a dle svých vlastních možností. Pokud se chcete k našim oslavám přidat, zapalte prosím v okně svíčku a ukažte tak ostatním, že v tom nejsou #samialespolu. My za vás zapálíme svíčky na Václavském náměstí, jako symbol naší sounáležitosti a solidarity a upomínku toho, že se zde příští rok zase všichni sejdeme!

Bez vás by to nešlo

Příprava tak veliké akce jakou je Koncert pro budoucnost sebou samozřejmě nese nemalé finanční náklady. Jsme hrdí na to, že se nám každý rok daří financovat oslavy 17. Listopadu především z dobrovolných darů jednotlivců a nadací, to dokazuje jak jsou pro nás všechny tyto oslavy důležité, což nám dodává tolik potřebnou motivaci do dalšího fungování. Přijdou-li vám tedy oslavy 17. listopadu stejně důležité jako nám, budeme vděční za vaši finanční podporu a potvrdíte nám tím, že v tom nejsme #samialespolu. Děkujeme!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Mňamka...

Dárce
300 Kč

Děkuji za vzpomínku i povzbuzení :-)

Jana Bradová
300 Kč

Milujme se, respektujme se a ničeho se nebojme!

Bártovi

Držme spolu a buďme k sobě slušní a ohleduplni 🤞

Miloslav Plechatý
500 Kč

Skvělý program! Jste opět úžasní! Díky!

Dárce

Krásné dny všem lidem dobré vůle

Pavel Žaloudek
300 Kč

Díky organizátorům za pěkný koncert. Přeji vám, abyste přežili těžké doby kultury.

Martin Klocperk

Ať žije svoboda ... děkujeme !!!

Martin Dvorský

Pád komunismu musíme připomínat nám a hlavně našim dětem... Děkujeme za akci!

Zdeněk Jiříček
500 Kč

Příště zas na Václaváku, bez roušky a beze strachu.

Olga Králová
500 Kč