Nerudný fest.cz


Kultura, umění a historie

Koncert pro budoucnost – 17. listopadu na Václaváku

Už 30 let tu voní svoboda! Sejdeme se 17. listopadu na Václavském náměstí. Znovu na místě, kde se psaly naše dějiny a kde před 30 lety započala nová cesta naší společnosti za svobodou a demokracií. Koncert pro budoucnost je občanským setkáním a vyvrcholením akcí konaných v rámci Festivalu svobody. Náklady související s přípravou této obří akce jsou každoročně financovány především z dobrovolných darů nadací a jednotlivců. Přijdou-li vám oslavy 17. listopadu stejně důležité jako nám, budeme vděční za vaši finanční podporu. Děkujeme!

vybíráme od 28.10.2019
27 414 Kč

přispělo

48 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nabitý program plný koncertů a projevů
 
Pod koněm nás čeká nabitý program plný koncertů a projevů nejznámějších osobností kulturního a veřejného života.
 
Těmi budou letos např. Aneta Langerová, Lenka Dusilová, Thom Artway, Buty, Vypsaná fixa, MIG 21 nebo Tata Bojs. Poslední jmenovaná kapela připraví pro svoji show i speciální projekci. „Já sám se do oslav zapojím i dvěma vizuálními instalacemi. Na Národní chystám sochu nad hlavami lidí a na Václavák mapping na budovu Národního muzea,“ dodává frontman kapely Tata Bojs a výtvarník Milan Cais.
 
Mezi osobnostmi, které přijdou na pódium promluvit k tisícům posluchačů, budou letos například Michael Žantovský, Tomáš Halík, Šimon Pánek, Martin Mejstřík nebo Hynek Čermák. Přijde také bývalý velvyslanec USA v ČSSR v letech 1983–1986 William Luers, který významně pomáhal československému disentu.
 
Letos očekáváme opravdu vysokou návštěvnost, potřebujeme proto i větší technické zázemí. Václavské náměstí bude ozvučené a vybavené LED monitory až k Můstku. Začátek velkého pásma koncertů a proslovů 17. 11. 2019 je plánován na 16:30, konec na 22. hodinu.
 
Václavák navštíví až 100 000 lidí
 
Uspořádat Koncert pro budoucnost dá opravdu zabrat. Několik měsíců akci připravuje velký tým lidí, aby se pak během jednoho odpoledne vše semlelo a Václavák navštívilo až 100 000 lidí – aspoň tolik nás bylo v roce 2018.
 
Abyste měli lepší představu, kolik práce, času a energie dá uspořádat Koncert pro budoucnost a postavit stage, máme pro vás pár zajímavých čísel:
·      Stavební práce zaberou celkem 52 hodin, během kterých na Václavském nám. vyroste několik lešenářských věží, LED obrazovek, zvukových věží, festivalové pódium a kompletní koncertní zázemí.
·      Na stage se vystřídá 108 produkčních, zvukařů, osvětlovačů, riggerů, kameramanů, střihačů, AV techniků, elektrikářů, lešenářů, řidičů a dalších techniků, kteří jen na akci odpracují přibližně 1560 hodin.
·      Na přípravách se podílí další desítky až stovky lidí, kteří na projektu od letošního jara stráví stovky dnů a tisíce hodin.
·      Propojení všech oblastí si žádá přes 18 kilometrů kabelů. To je cesta vzdušnou čarou z Václavského náměstí do Kralup nad Vltavou.
·      Akci obslouží několik kamionů, vozy záchranné služby, požární hlídky a hasičské cisterny, kteří se také musí zaplatit.
 
Bez vaší finanční podpory to nezvládneme
 
Náklady související s přípravou této obří akce jsou každoročně financovány především z dobrovolných darů nadací a jednotlivců. Přijdou-li vám oslavy 17. listopadu stejně důležité jako nám, budeme vděční za vaši finanční podporu. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky všem organizátorům a účinkujícím za nádherný večer a oslavu svobody jak se patří!

Pavel Exner
414 Kč

Děkuji za super vzpomínkovou akci na Václaváku!

Petra Hochová

Děkujeme za vaši práci <3

Karolína Blažková
500 Kč

Děkujeme! Přitáhli jste statisíce lidí a přinesli jim radost a naději!

Filip Kořínek
500 Kč

Svoboda a demokracie nejsou samozřejmost. Díky za práci, kterou jste přípravám oslavy 30. výročí 17. listopadu věnovali.

Jana Merunková
1 000 Kč

Za svobodu v nasi krasne zemi je treba se brat a tesit se z ni.

Jan Linhart
500 Kč