Nedoklubko, z.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

skoro JAKO DOMA

Představte si, že nemůžete mít své novorozené miminko doma několik týdnů nebo i měsíců. V takové situaci jsou rodiče předčasně narozených dětí. Přáním personálu neonatologie v Mladé Boleslavi je, aby se u nich rodiče cítili jako doma. Oddělení je zatím zastaralé, již se podařilo získat peníze na jeho rekonstrukci, dá se ale udělat ještě víc, aby se tam maminky cítily JAKO DOMA... Nyní je v plánu výstavba kojícího koutku, kde budou mít maminky s dětmi svoje soukromí.

vybíráme od 21.9.2019

skoro JAKO DOMA

Pomozte nám zajistit dostatek financí na rekonstrukci neonatologie v Klaudiánově nemocnici.
53 382 Kč
vybráno 319 % z 16 741 Kč

přispělo

109 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!


Oddělení neonatologie je místo, kde předčasně narozená miminka bydlí než vyrostou a mohou jít domů. Rodiče za nimi mohou chodit a být s nimi alespoň část dne. Tráví tam spoustu času a zažívají tu mnoho radostných, ale i těžkých chvil. Je to prostředí, na které už nikdy nezapomenou.

Díky spojení Nedoklubka s organizátorem Běhu městem Mladá Boleslav 2019 se podařilo zajistit peníze na rekonstrukci oddělení neonatologie Klaudiánovy nemocnice, rekonstrukce může tedy brzy začít. Podařilo se však získat dokonce víc, a proto je nyní v plánu navíc výstavba kojícího koutku pro maminky, který jim zajistí soukromí a klid s miminkem, který je v začátcích kojení tolik důležitý.Pomozte nám splnit přání doktorů a sestřiček z neonatologie v Mladé Boleslavi udělat jejich oddělení útulnější a příjemnější!

děkujeme, že pomáháte s námi
Martina Jurčová
koordinátorka Klaudiánovi nemocnice v Mladé Boleslavi"Za vybrané prostředky bychom rádi upravili a zútulnili stávající prostory novorozeneckého JIPu tak, aby se vytvořil co nejpříjemnější prostor pro první kontakt rodičů s jejich nedonošenými či jinak ohroženými novorozenci.
Rádi bychom nahradili stávající zastaralý a prostorově nepraktický nábytek za moderní komplexní úložný prostor. Jeho nezbytnou součástí bude i lékárna s místem pro přípravu léků, prostor pro hygienu rukou, vanička na koupání dětí, která zde doposud chyběla, a konečně i osvětlený přebalovací pult s váhou. 
Ušetřené místo využijeme pro vytvoření intimních prostor pro rodiče hospitalizovaných dětí, kde bude umožněno v bezprostřední blízkosti novorozence časné klokánkování a matkám odsávání mateřského mléka. Nové vybavení a uspořádání současných prostor umožní vytvořit tišší a celkově klidnější prostředí, tolik potřebné pro správný vývoj předčasně narozených, ale i jinak ohrožených novorozenců. V neposlední řadě přinese svou praktičností i usnadnění a urychlení práce ošetřujícímu personálu.
Celkově by tedy měli z plánované úpravy profitovat jak samotní novorozenci  a jejich rodiče, tak i ošetřující personál."
 
MUDr. Petr Čáslavský
lékař novorozeneckého oddělení Klaudiánovy nemocniceProjekt rekonstrukce oddělení bude stát 75 706,- Kč. Díky akci běh městem Mladá Boleslav 2019 se podařilo získat 58 965,- Kč, již se podařilo získat zbývajících 16 741,- Kč, rekonstrukce tedy brzy začne..  Protože se ale podařilo získat dokonce víc, projekt se rozšíří o výstavbu kojícího koutku pro maminky, kde budou moci být v klidu a soukromí  se svým miminkem.

Všem dárcům ze srdce děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Nech sa vám darí :-) Viera

Viera Kohušová

Přeji Vám mnoho úspěchů ve vaší úžasné práci.

Jana Šlechtová
500 Kč

Chtěl bych popřát našim dětem hlavně hodně zdraví a štěstí do života......

Radek Skalický
500 Kč

Marek Nebyla

Na oddělení jsem se synem Toníkem ležela. Je pravda, že nábytek tam je hodně starý a prostředí tak trochu nepřívětivé. Rada jsem přispěla, aby se tam budoucí maminky cítily lépe. Personálu oddělení moc děkuji za jejich vstřícný přístup.

Michaela Doležalová
1 000 Kč

Člověk nikdy neví, jestli nebude sám nebo jeho blízcí, takové zařízení také potřebovat. A oceňují, že samotný personál se snaží sehnat prostředky na zkvalitnění péče, která je už nyní na vysoké úrovni.

Petr Holub
5 000 Kč

Nevím zcela co napsat. Je smutné, že se musí vybírat na nedonošené děti. Každopádně každý tvoreček by měl dostat šanci, tak držím všem pěstičky.

Katjajj

Hodně úspěchů v neonatologii (hodně zdravých miminek). :)

Lenka Křesťanová
300 Kč

Snad i tak málo pomůže.

Jiří Kábele
100 Kč

Na dobrou věc...

Lenka Pekárková
500 Kč