InBáze, z. s.


Kultura, umění a historie Životní prostředí

RefuFest 2019: #menimeklima

Vadí Vám, jak se proměňuje klima? A znáte RefuFest? Rok co rok se náš festival snaží upozornit na význam otevřeného postoje české majority vůči cizincům. Letos nám však leží na srdci ještě jedna nutná změna. Čím dál tím zřetelněji se ukazuje, že nedáme-li planetě, co jí náleží, můžeme se brzy ocitnout v situaci, kterou již nebude možné měnit. Každá změna něco stojí a my potřebujeme vaši podporu.

vybíráme od 4.9.2019

RefuFest #menimeklima

Cílem kampaně je získat čásku 111 111 kč do 5. října. Můžete nás také podpořit pravidelným darem a přispět tak i na realizaci dalšího ročníku Refufestu. Děkujeme Vám!
14 455 Kč
vybráno 13 % z 111 111 Kč

přispělo

29 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Společenské klima měníme už 14 let! 
Festival RefuFest je na straně uprchlíků. O tématech spojených s uprchlictvím se nebojí diskutovat přímo s těmi, kterých se bezprostředně týkají. Už 14. rokem proto vytváříme bezpečné prostředí, kde se mohou setkávat lidé s rozmanitým kulturním zázemím. Různorodost, unikátní hudební i gastronomické zážitky a důraz na příběhy jednotlivců považujeme za hlavní přínos naší akce.

Je čas zapojit se do celosvětového boje proti klimatické změně! 
Letošní ročník, který se uskuteční 28. 9. v pražské Invalidovně, bude věnován stejnou měrou tématům klimatické krize a uprchlictví. To se promítne nejen v doprovodných aktivitách, ale i v přístupu k realizaci celé akce. V souladu s nastupujícím celosvětovým trendem se jako jeden z prvních festivalů v ČR zaměříme na zajištění udržitelného charakteru celé akce. S podporou specializované agentury jsme si vytyčili několik hlavních cílů, mezi které patří zejména: *omezení jednorázového nádobí *důsledné třídění odpadu za pomoci speciální navigace a tzv. odpadových hlídek *minimalizace hlukového znečištění omezením hladiny decibelů a *podpora festivalové dopravy pomocí MHD. Samozřejmostí je nízkoprahovost festivalu, který je bezplatný, dostupný všem věkovým skupinám a částečně bezbariérový.    

Na co darované peníze využijeme:
  • Na minimalizaci využívání jednorázového nádobí 
  • Na efektivní zajištění třídění odpadu přímo na akci 
  • Na osvětové aktivity týkající se klimatických změn a uprchlictví v průběhu akce 
  • Na zajištění nízkoprahové podoby festivalu
  • Na férové honoráře pro vystupující 
Alexandr Zpěvák, ředitel InBáze:
Nemůžeme ignorovat to, co se děje kolem nás. Naším festivalem chceme přispět do diskuze na téma přijímání cizinců a minorit do české společnosti a měnit společenské klima k lepšímu. Nad rámec poslání InBáze je pro nás důležitá i otázka změny klimatu v ekologickém smyslu slova. Chceme, aby šel RefuFest příkladem a ukázal, že i festivaly mohou být EKO.” 

Každý z nás může přispět ke změně klimatu!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Letošní program vypadá nabitě, už se moc těším! A díky, že se věnujete i tématu klimatické krize.

Dárce

super iniciativa ;)

Tereza Pelechová

Zdravím všechny a děkujeme

Marwan Alsolaiman