Diecézní charita Brno


Zdraví Humanitární pomoc

Obyčejná pomoc lidem s neobyčejným příběhem

Provozujeme dvě zdravotní kliniky a pekárnu, které pomáhají žít běžný život lidem, kteří prošli jednou z nejhorších genocid 21. století. Aktuálně se snažíme zajistit stabilitu již poskytovaných služeb, rozšíření o dvě ordinace: gynekologickou a stomatologickou a připravit obě kliniky i pekárnu na předání místním. Nadále potřebujeme finanční pomoc pro zajištění léků a zdravotnického materiálu. Děkujeme!

vybíráme od 12.6.2019

Děkujeme, že nám pomůžete postavit a vybavit druhou zdravotnickou kliniku!

9 000 Kč

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Pomáháme přímo na místě, aby lidé mohli zůstat doma. 


Rok 2020 je pro naše kliniky i pekárnu přelomový. Pracujeme na stabilizaci jejich chodu i rozšíření poskytovaných služeb tak, abychom je mohli na podzim předat pod správu místních úřadů. 

Klinika v SinjaruKliniku jsme otevřeli v říjnu 2019 a stala se součástí běžného fungování místní komunity. Každý den ošetříme přibližně 30 pacientů – dospělých, dětí i dospívajících. Plánujeme pravidelné nákupy léků a zdravotnického materiálu v Mosulu (leden, duben, červenec, říjen) a na počátku roku chceme zajistit také nákup méně důležitých, ale užitečných vylepšení – plotu, klimatizace, venkovního osvětlení, mříží, rolet a zastřešení generátoru. Nové vybavení bychom měli začít využívat v dubnu. 

Kromě těchto kroků, které podpoří stabilitu běžného fungování, připravujeme otevření gynekologické ambulance. Ta je připravena a lékařka-gynekoložka v ní začne ordinovat jednou týdně od 1. června. Dalším plánovaným krokem je otevření stomatologické ordinace, pro kterou aktuálně potřebujeme zajistit vybavení. Stomatologická péče v regionu zcela chybí, proto ji vnímáme jako velmi potřebnou.


Klinika v Sherfadeenu 
Naše klinika v Sherfadeenu, kde momentálně žije asi 1000 rodin, zůstane i nadále v provozu, a to s jedním lékařem a jednou zdravotní sestrou. Neexistuje tu totiž jiná možnost lékařského ošetření, nejbližší podobné zařízení se nachází ve městě Sunnuni. V lednu, dubnu, červenci a říjnu zajistí Dr. Shamo dodávku potřebných léků a zdravotnického materiálu z Mosulu, stejně jako v případě kliniky v Sinjaru.

 

Pekárna v SinjaruNaše pekárna dává práci i místo ve společnosti mladým jezídským dívkám, které si nesou cejch poskvrnění. Byly totiž v zajetí tzv. Islámského státu. Po hrůzách, které zažily, nacházejí v pekárně bezpečné místo a stávají se součástí komunity. Každý den si pro chléb přijde okolo 135 místních. 


Váš dar podpoří tyto zdravotnické projekty, které pomáhají obnovit obyčejný život lidem s neobyčejným příběhem. 

  • Částkou 300,- Kč přispějete na nákup zdravotního materiálu. 
  • Částkou 500,- Kč pomůžete nakoupit léky. 
  • Částkou 1000,- Kč pomůžete vybavit zubařskou ordinaci  
  • Částkou 5000,- Kč  pomůžete vybavit gynekologickou ordinaci

Těšte se z dobrého díla s námi!
Facebook projektu
WEB projektu
--------------------------------------------------
Více o našich projektech podrobněji: 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu