Diecézní charita Brno


Zdraví Humanitární pomoc

Obyčejná pomoc lidem s neobyčejným příběhem

Provozujeme dvě zdravotní kliniky a pekárnu, které pomáhají žít běžný život lidem, kteří prošli jednou z nejhroších genocid 21. století. Situace v oblasti je navíc opět nestabilní, ale naši místní lékáři jsou připraveni pomoci všem, kdo to bude potřebovat. Vy nám můžete pomoci svým darem zajistit dostatek léků a zdravotnického materiálu. Děkujeme!

vybíráme od 12.6.2019

Děkujeme, že nám pomůžete postavit a vybavit druhou zdravotnickou kliniku!

8 700 Kč

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Nová klinika ve městě Sinjar, vznikající za podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Diecézní charity Brno, měla být slavnostně otevřena 16. října 2019. Místní lékaři urychlili proces vybavování kliniky, aby mohli základní ošetření dětem i dospělým v oblasti začít poskytovat co nejdříve. Rovněž se připravují na potencionální uprchlickou vlnu ze severní Sýrie.

Turecká invaze ve městě Kámišlí a  Al-Malikiyah je od města Sinjar vzdálena přibližně 150 km. Obavou humanitárních pracovníků zůstává možné napadení samotného Sinjaru právě probíhající tureckou invazí a v neposlední řadě znovu aktivním Islámským. Lidé v Sinjaru nechtějí svůj domov znovu opouštět a jsou připraveni o něj opět bojovat.

Pomozte nám připravit naše kliniky. Váš příspěvek použijeme na nákup vybavení a zdravotnického materiálu pro chirurgický sál a ošetřovnu.  

Více informací: 
DĚKUJEME!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na obnovování zdravotnické péče se zaměřujeme od roku 2017. Momentálně dokončujeme stavbu již druhé naší kliniky a lidem, kteří se vracejí z uprchlických táborů do trosek zdejších měst a vesnic, poskytujeme péči praktického lékaře, pediatra a gynekoložky. Kromě toho dokončujeme stavbu pekárny, ve které budou moci pracovat jezídské ženy, které byly vykoupeny z otroctví a ve společnosti jsou zatím výrazně stigmatizovány.

Klinika v Sherfadeenu
První z našich klinik, která začínala pouze s jedním odhodlaným místním lékařem a vypracovala se ve středisko, kde lékařskou pomoc najdou nejen dospělí, ale i děti, a dokonce i těhotné ženy a novorozenci. Denně zde ošetříme 50 až 60 pacientů.

Klinika v Sinjaru
Druhou, lépe vybavenou kliniku otevřeme 16. října 2019. Přímo v Sinjaru, kde dosud zoufale chybělo zdravotnické středisko, bude kromě normálních ambulancí v provozu také pohotovostní služba či lékárna.

Váš dar podpoří tyto zdravotnické projekty, které pomáhají obnovit obyčejný život lidem s neobyčejným příběhem. 

  • Částkou 100,- Kč  přispějete na nákup zdravotního materiálu. 
  • Částkou 300,- Kč pomůžete nakoupit léky.
  • Částkou 500,- Kč podpoříte vybavení praktické a pediatrické ambulance.
  • Částkou 1000,- Kč pomůžete vybavit laboratoř kliniky.  
  • Částkou 5000,- Kč  pomůžete vybavit operační sál.

Těšte se z dobrého díla s námi!
Facebook projektu
WEB projektu
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu