ROMEA, o.p.s.


Vzdělávání a výzkum

Společně to dokážeme

Pomáháme studentům splnit si své sny. Míříme do čtvrtého roku podpory studia mladých romských studentů. Chceme poskytnout stipendium minimálně šedesáti z nich.

vybíráme od 6.6.2019

Společně to dokážeme

Přispíváte na stipendijní podporu 60ti romských studentů v novém školním roce 2019/2020. Věříme, že do konce září 2019 cílové částky dosáhneme. Děkujeme Vám!
526 380 Kč
vybráno 105 % z 500 000 Kč

zbývá

9 dní

přispělo

232 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Stipendijním programem podporujeme Romky a Romy s dobrými studijními výsledky, kteří by si kvůli špatné finanční situaci rodiny nemohli studium dovolit, nebo jejichž studium je ohroženo sociálním vyloučením.

Musíme se vypořádat s tím, že podpora hlavního donora nadace Velux Foundation dle smlouvy postupně klesá a nakonec se budeme muset obejít bez ní. Současně s tím se potýkáme s faktem, že kromě Nadace Albatros, nadace Psaní pomáhá a nadace Sova,  nás žádné další české nadace, u kterých jsme žádali o grant nebo s nimi jednali,  podpořit nechtějí.

Jsme jednou z prvních romských organizací, která se vydala cestou online individuálního dárcovství. Proto jsme odkázáni na podporu vás, jednotlivých dárců. A my již víme, že společně s vámi to dokážeme. Dokázali jsme to v minulých letech a věříme, že to dokážeme i nyní.

Potřebujeme do konce září 2019 dofinancovat chybějící část celkového rozpočtu ve výši 500 000 Kč tak, abychom byli schopni plně pokrýt 60 žadatelů o stipendia v následujícím školním roce, tj. 2019/2020.  O stipendium se každoročně hlásí kolem 150 studentů.

Oborná komise složená z vysokoškolsky vzdělaných hodnotitelů vybírá stipendisty podle prospěchu, sociální situace uchazečů a motivační eseje ke studiu. Za poslední 3 roky podpory nám odpadlo ze studia pouze 5 studentů (nemoc, přestup na učiliště), což nám potvrzuje, že nastavení komplexní podpory studentů je efektivní.

Cílem stipendijního programu organizace ROMEA je dlouhodobé rozšiřování střední vrstvy Romů. Investice do vzdělání je nejlepší možnou cestou, jak se vymanit z chudoby, předsudků  a stereotypů o Romech, kterým čelí nejen naši studenti, ale romská národnostní menšina jako celek. Věřte nebo nevěřte, i romské děti mají své sny. A my jim společně s Vámi můžeme v naplnění jejich studijních snů pomoci.

Více se o projektu můžete dozvědět na stránkách www.romskastipendia.cz


Děkujeme, že studentům pomáháte. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Držím pěsti a díky!
Kristýna Mercer
1 000 Kč
But bacht!
Lenka Jandáková
1 000 Kč
Fandím vám ❤️
Oli M. Bílová
10 000 Kč
Ať se daří
Dárce
5 000 Kč
Hodně štěstí všem studentům!
Sofija Kordić
500 Kč
Poděkujte hlavně panu Neklanovi jehož nenávistné reakci mi připomněli, kde se mají nacházet skutečné hodnoty.
Vaclav Riha
2 000 Kč
Ať rosteme, do výšky i do počtu!
fandím velmi!
Karolína Nováková
Mám adoptovanou romskou dceru, věřím, že šanci na kvalitnější život mají mít všichni. Přispívám skromně, ale snad i tak to pomůže. Držím palce!
Lenka Kholova
200 Kč
Držím Vám palce. Máte na to!
Dárce