ROMEA, o.p.s.


Vzdělávání a výzkum

Společně to dokážeme

Pomáháme studentům splnit si své sny. Míříme do čtvrtého roku podpory studia mladých romských studentů. Chceme poskytnout stipendium minimálně šedesáti z nich.

vybíráme od 6.6.2019

Společně to dokážeme

Přispíváte na stipendijní podporu 60ti romských studentů v novém školním roce 2019/2020. Věříme, že do konce září 2019 cílové částky dosáhneme. Děkujeme Vám!
777 280 Kč
vybráno 155 % z 500 000 Kč

přispělo

240 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Stipendijním programem podporujeme Romky a Romy s dobrými studijními výsledky, kteří by si kvůli špatné finanční situaci rodiny nemohli studium dovolit, nebo jejichž studium je ohroženo sociálním vyloučením.

Musíme se vypořádat s tím, že podpora hlavního donora nadace Velux Foundation dle smlouvy postupně klesá a nakonec se budeme muset obejít bez ní. Současně s tím se potýkáme s faktem, že kromě Nadace Albatros, nadace Psaní pomáhá a nadace Sova,  nás žádné další české nadace, u kterých jsme žádali o grant nebo s nimi jednali,  podpořit nechtějí.

Jsme jednou z prvních romských organizací, která se vydala cestou online individuálního dárcovství. Proto jsme odkázáni na podporu vás, jednotlivých dárců. A my již víme, že společně s vámi to dokážeme. Dokázali jsme to v minulých letech a věříme, že to dokážeme i nyní.

Potřebujeme do konce září 2019 dofinancovat chybějící část celkového rozpočtu ve výši 500 000 Kč tak, abychom byli schopni plně pokrýt 60 žadatelů o stipendia v následujícím školním roce, tj. 2019/2020.  O stipendium se každoročně hlásí kolem 150 studentů.

Oborná komise složená z vysokoškolsky vzdělaných hodnotitelů vybírá stipendisty podle prospěchu, sociální situace uchazečů a motivační eseje ke studiu. Za poslední 3 roky podpory nám odpadlo ze studia pouze 5 studentů (nemoc, přestup na učiliště), což nám potvrzuje, že nastavení komplexní podpory studentů je efektivní.

Cílem stipendijního programu organizace ROMEA je dlouhodobé rozšiřování střední vrstvy Romů. Investice do vzdělání je nejlepší možnou cestou, jak se vymanit z chudoby, předsudků  a stereotypů o Romech, kterým čelí nejen naši studenti, ale romská národnostní menšina jako celek. Věřte nebo nevěřte, i romské děti mají své sny. A my jim společně s Vámi můžeme v naplnění jejich studijních snů pomoci.

Více se o projektu můžete dozvědět na stránkách www.romskastipendia.cz


Děkujeme, že studentům pomáháte. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuju za skvělou práci.

Vojtěch Mrázek
200 Kč

Držím palce.

Tomas Rutrle
2 000 Kč

Držím pěsti a díky!

Kristýna Mercer
1 000 Kč

But bacht!

Lenka Jandáková
1 000 Kč

Fandím vám ❤️

Oli M. Bílová
10 000 Kč

Ať se daří

Dárce
5 000 Kč

Hodně štěstí všem studentům!

Sofija Kordić
500 Kč

Poděkujte hlavně panu Neklanovi jehož nenávistné reakci mi připomněli, kde se mají nacházet skutečné hodnoty.

Václav Říha
2 000 Kč

Ať rosteme, do výšky i do počtu!

Ondrej Liska

fandím velmi!

Karolína Nováková