CZ / EN

Tanec Praha z.ú.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Podpora činnosti divadla PONEC a Tance Praha

Podpora činnosti

Podpora činnosti divadla PONEC a Tance Praha

13 607 Kč

přispělo

30 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Podpořme umělce, pro které je PONEC – divadlo pro tanec domovskou scénou! První scéna v ČR, která dává prostor pro současný tanec a pohybové divadlo včetně konceptu otevřených střed pro veřejnost (seniory, děti i dospělé), pro vás připravuje živé přenosy, záznamy z úspěšných inscenací i možnost zatančit si s našimi umělci on-line.

Podpořme tanečníky a jejich týmy v této složité době. Umělci „na volné noze“, což jsou všichni, kteří v PONCI pracují, mají na každý měsíc bookovány termíny představení. Řada z nich nejenže pro vás tvoří taneční umění, ale také učí Taneční a pohybovou výchovu na školách, vede středeční studia pro děti, seniory a dospělé či učí na ZUŠ. Všechny tyto aktivity byly ze dne na den zrušeny bez nároku na kompenzaci. Bez vás pro ně následky nouzového stavu mohou být likvidační. Současný tanec vás potřebuje!

Komu pomůžete?
PONEC – divadlo pro tanec je otevřený produkční dům, který dává prostor profesionálním umělcům současného tance a pohybového divadla – prostor tvořit, vyvíjet se, zkoušet, prezentovat. 

V září se chystáme zahájit již 20. jubilejní sezonu! Ročně vám nabízíme více než 200 veřejných produkcí, z toho celá třetina je určena dětem. Vycházíme z předpokladu, že kreativní rozvoj skrze pohyb je možný v každém věku, proto u nás nechybí ani nabídka lekcí pro dospělé či dílny pro seniory. Zásadní měrou se podílíme na rozvoji profesionální české taneční scény a jsme koproducentem řady inscenací, které sklízejí úspěchy doma i v zahraničí. PONEC je hlavní scénou festivalu Česká taneční platforma (museli jsme posunout jarní termín na listopad) a Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA (věříme, že proběhne i letos v červnu, a to ve více než 20 městech a obcích ČR).

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?
Jednoduše na vše, co taneční soubor potřebuje, aby složitá situace neohrozila jeho existenci.

Co můžete získat?
Budete mít možnost objevovat krásu pohybu pod vedením umělců působící v divadle PONEC. Pro současný tanec je příznačné prolínání žánrů a silně individuální přístup každého tvůrce. Za podporu sbírky získáte hned tři lekce contemporary tance! Každou lekcí provází jiný umělec, každá lekce tak přináší trochu jiný pohled na současný tanec.


            Johana Pocková, Sabina Bočková: Jáma lvová

            Cécile Da Costa: Roselyne
         
            Barbora Látalová a kol.: Karneval zvířat (foto: Vojtěch Brtnický)

           Viktor Černický: PLI (foto: Vojtěch Brtnický)

            Dora Sulženko Hoštová: Progres (foto: Vojtěch Brtnický)
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu