Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Pomoc pro Míšu Chytrou

Přestože má patnáctiletá Míša rozsáhlé kombinované postižení, je stále usměvavá a dobře naladěná. Nemluví, je odkázaná na invalidní vozík, jí pouze mixovanou stravu a v noci občas používá dýchací přístroj. Rodiče pro ni od počátku hledají vhodné pomůcky a terapie, které by jí pomohly k větší soběstačnosti. Bohužel většinu z nich zdravotní pojišťovny nehradí. V případě účinné neurorehabilitace, která je velice drahá a měla by se pravidelně opakovat, to znamená pro rodinu se třemi dětmi stále větší problém.

vybíráme od 23.5.2019
8 300 Kč

přispělo

20 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U Michaely z Prahy se hned po porodu ukázalo, že není vše v pořádku. Po sérii lékařských vyšetření jí byla diagnostikována centrální spastická kvadruparéza, psychomotorická a mentální retardace, sekundární epilepsie atd. Rodiče se okamžitě dali do boje, aby Míša mohla využít maximálně všech svých schopností a osvojila si co nejvíce dovedností. Je to však těžké, protože holčička nemluví, celodenně je v plenách, nevydrží dlouho sedět, dokáže jíst pouze mixovanou stravu, invalidní vozík nedokáže obsluhovat, v noci musí kvůli spánkové apnoi občas používat dýchací přístroj atd. Nezbytné pro ni jsou tak i další pomůcky jako např. odsávačka, inhalátor, asistent kašle, speciální autosedačka, ortopedická obuv, léky, speciální strava atd. Jak roste, bude potřebovat nový invalidní vozík.

Míša svůj boj s osudem ale rozhodně nevzdala. - chodí do speciální školy, kde se jí velice líbí, a přes veškeré zdravotní problémy je většinou usměvavá a dobře naladěná. Nejraději je mezi známými vrstevníky, těší se na cvičení, říkanky a písničky. Rodiče s ní jezdí do lázní, absolvují účinnou neurorehabilitaci, doma s dcerkou pravidelně cvičí, navštěvují logopedii a společně s dvěma dalšími sourozenci se každodenně snaží, aby si Míša prožila hezké dětství.

Bohužel ale většina účinných terapií a některé kompenzační a rehabilitační pomůcky, které Míša potřebuje, není hrazena zdravotní pojišťovnou. Rodina se proto na nás obrátila s prosbou o podporu.
 
Zapojte se do pomoci této neskutečně vytrvalé slečně. Své dary jí můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 257. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Míšu od května 2019; aktualizace informací: leden 2022.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu