Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Míšu Chytrou

Přestože má dvanáctiletá Míša rozsáhlé kombinované postižení, je stále usměvavá a dobře naladěná. Nemluví, je odkázaná na invalidní vozík, jí pouze mixovanou stravu a v noci občas používá dýchací přístroj. Rodiče pro ni od počátku hledají vhodné pomůcky a terapie, které by jí pomohly k větší soběstačnosti. Bohužel většinu z nich zdravotní pojišťovny nehradí. V případě účinné neurorehabilitace, která je velice drahá a měla by se pravidelně opakovat, to znamená pro rodinu se třemi dětmi stále větší problém.

vybíráme od 23.5.2019
3 400 Kč

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

U Michaely z Prahy se hned po porodu ukázalo, že není vše v pořádku. Rozjel se kolotoč lékařských vyšetření, která postupně ukázala, že holčička trpí centrální spastickou kvadruparézou, mikrocefalií, hypoplazií mozečku, psychomotorickou a mentální retardací, hypersalivací (nadměrné slinění), sekundární epilepsií atd. Rodiče se okamžitě dali do boje, aby Míša mohla využít maximálně všech svých schopností a osvojila si co nejvíce dovedností. Je to však hodně těžké, protože holčička nemluví, celodenně je na plenách, nevydrží dlouho sedět, dokáže jíst pouze mixovanou stravu, invalidní vozík nedokáže obsluhovat, v noci musí kvůli spánkové apnoi občas používat dýchací přístroj. Nezbytné pro ni jsou i další pomůcky jako např. odsávačka, inhalátor, asistent kašle, speciální autosedačka, ortopedická obuv, léky, speciální strava atd. 

To ale neznamená, že by svůj boj s osudem vzdala. Chodí do 4. třídy speciální školy, kde se jí velice líbí, a přes veškeré zdravotní problémy je většinou usměvavá a dobře naladěná. Rodiče však stále hledají cesty, jak Míše pomoci se posouvat dát. Jezdí s ní do lázní, absolvují účinnou neurorehabilitaci, doma pravidelně cvičí, navštěvují logopedii … a společně s dvěma dalšími sourozenci se každodenně snaží, aby si Míša trochu více užívala krásy života. 

Tato malá slečna má i své sny - třeba kdyby konečně zvládla dostat se sama na všechny čtyři, protože zatím jí musí přitom vždy někdo pomoci. Bohužel ale většina terapií a některé kompenzační a rehabilitační pomůcky, které Míša potřebuje, není hrazena zdravotní pojišťovnou. Rodina se proto na nás obrátila s prosbou o podporu.
 
Zapojte se do pomoci této neskutečně vytrvalé holčičce. Své dary můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet 57333375/0300, v. s. 257. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Míšu od května 2019. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.