CZ / EN

Spolek Lek z.s.


Kultura, umění a historie Životní prostředí

Zachraňme naše lesy a divadlo!

Jsme profesionální divadelní skupina a říkáme si Spolek Lek a na srdci nám, krom našeho tvoření, leží i osud našich lesů. Přidejte se k nám a zachraňte biodiverzitu našich lesů a tím i naše divadlo!

vybíráme od 15.5.2019

Zachraňme naše lesy a divadlo

18 120 Kč
vybráno 18 % z 99 999 Kč

přispělo

19 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj :-)
Jsme profesionální divadelní skupina a říkáme si Spolek Lek. Spolek Lek tvoří Petra Johansson, Natálie Topinková a Václav Rašilov. Vznikli jsme vloni v srpnu a letos v lednu jsme odpremiérovali naši prvotinu, spoluautorskou hru My dva atak. Součástí našeho divadelního působení je také projekt „Na slovíčko s Renatou“, který jsme pro vás natáčeli během podzimu 2018 a který můžete sledovat na našem youtube kanálu: 
 
V březnu jsme se potkali s úžasnou ženou, Michaelou Weisovou, autorkou webu o přírodním uzdravování těla a ducha Slunečný život (www.slunecnyzivot.cz) a také zakladatelkou organizace na ochranu lesů a stromů v ČR Home for Trees (www.homefortrees.com), která nás nadchla svou energií a touhou naše lesy chránit a biodiverzně sázet nové. 
 
A protože jsme chystali výzvu, která by nám pomohla zachránit naše divadlo, rozhodli jsme se spojit síly s Míšou a vytvořit společnou výzvu: Zachraňme naše lesy a divadlo!!!
 
Protože nejsme státem ani granty dotované divadlo, finance jsme nuceni hledat touto cestou. Většinou se vybírá na nějaký projekt předem, ale my jsme to nestihli. Do našeho souboru zasáhla vážná nemoc, která všechny přípravy postavila na hlavu a my jsme stáli před otázkou, zda premiéru zrušit, odložit na čas až seženeme peníze a nebo se do toho vrhnout po hlavě a peníze si vypůjčit. Ano, hádáte správně. Zvolili jsme tu poslední možnost, takže teď zpětně touto cestou hledáme pomoc, která by nás dostala  z dluhové pasti a umožnila našemu divadlu další existenci.
 
A protože se nám moc líbí Míšina myšlenka „Home for Trees“, rozhodli jsme se, že za každých 5 000 Kč, které obdržíme, vysadíme strom.
 
A nejenom to!!!!
Každý, kdo přispěje částkou minimálně 500 kč, obdrží od nás veřejné poděkování z prken, která znamenají svět a také na našich webových stránkách www.spoleklek.cz
Další dárky, které pro vás máme nachystané jsou:
·     za 2 000 obdržíte vstupenku na naše představení a ručně ekologicky vyráběné mýdlo od naší sponzorky Mýdlenky (www.mydlenka.com)
·      za 8 000 dostane od nás 2 vstupenky na naše představení a také možnost se po představení vyfotit s námi na jevišti a ještě vám foto vlastnoručně podepíšeme
·     za 32 000 získáváte možnost se osobně zúčastnit expedice „Vysaď to!“
 
A abychom naši výzvu ještě zpestřily, připravily jsme pro vás dvě mety.
Když vybereme 50 000 tak vám známý český herec a showman Karel Zima  jeho „Křoví“ zazpívají pohybovou interpretaci známého songu Já do lesa nepojedu.
A když se nám podaří prorazit hranici 100 000, tak pro vás sehrajeme „Na slovíčko s Renatou“ na téma les.
 
Naše cílová částka je 99 999, ale pokud vybereme víc, třeba i mnohem víc, vůbec nebudeme naštvaní :-D

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať žije les, ať žije LEK ❤

Pavla Jenková
200 Kč

Za lesy a divadlo, snad aby to dopadlo!

Kraken
3 000 Kč

Long Live LEK!

Alexander Jurman