Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Nicolase Úbla

Nicolas má v důsledku problémů při porodu těžké kombinované postižení. Je proto odkázaný na celodenní péči maminky - samoživitelky. Ta se snaží se svým synkem absolvovat co nejčastěji takové terapie, které mu pomáhají se naučit chodit a pokročit v psychomotorickém vývoji. Ukázalo se, že nejúčinnější je drahá neurorehabilitace, ale tu si jen ze sociálních dávek nemůže dovolit. Zdravotní pojišťovny ji nehradí, a tak je odkázaná na pomoc dárců.

vybíráme od 23.4.2019
1 000 Kč

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Šestiletý Nicolas z Chebska má odklad školní docházky, protože trpí v důsledku problémů při porodu těžkou mozkovou obrnou a kombinovaným postižením. Na jeho nezbytnou celodenní péči je jeho maminka sama. Díky řady operací, pravidelné rehabilitaci, logopedii, hipoterapii a plavání se chlapečkovi před rokem konečně podařily první krůčky. Další dovednosti, jako je osobní hygiena, koordinace pohybu, koncentrace, nebo řeč, jsou ale ještě před ním. Je to však velký bojovník, který má rád děti i školku, kde mu pomáhá osobní asistent. Finančně náročnou neurorehabilitaci, která mu prokazatelně prospívá, ale zdravotní pojišťovna neproplácí, stejně jako speciální kočárek nebo další pomůcky nutné pro psychomotorický vývoj. Protože na vše mají s maminkou k dispozici jen sociální dávky, obrátili se na nás o pomoc.

Zapojte se do pomoci tomuto malému velkému bojovníkovi. Své dary můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet 57333375/0300, v. s. 255. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Nicolase od dubna 2019. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu